- Властивості гуарової камеді
- Гуарова камідь користь
- Вживання гуарової камеді для схуднення
- Маски для обличчя з камеді
- Гуарова камідь для волосся
- Гель для обличчя
- антицелюлітний гель
- Гуарова камідь кулінарні рецепти
Привіт, шановні читачі. Деякі з нас, хто пильно вивчає склад продуктів в магазинах, напевно часто помічали в списку інгредієнтів гуарову камедь. Суперечки навколо даного компонента не вщухають - одні стверджують, що він вкрай шкідливий, а інші і зовсім до ладу не знають, що це таке. Отже, що ж собою являє гуарова камедь, користь чи шкода вона несе в собі?
Насправді все набагато простіше. Камедь проводиться з дерева під назвою «гуар». Зростає воно в Канаді, Австралії, Африці і в Сполучених Штатах Америки. Гуарова камідь на етикетках маркується як добавка Е412, що лякає багатьох споживачів. Смола із гуару застосовується в якості природного згущувача для продукту або для збільшення в'язкості. Насіння дерева при цьому ретельно висушуються, а потім перемелюють. Ще одна назва дерева - горохове через відповідного зовнішнього вигляду.
Властивості гуарової камеді
Власне, навіщо виробники додають до складу своєї продукції таке дивне речовина? Одне з головних властивостей камеді - перетворення в гель після заморожування. Тобто в продукті не утворюються кристали льоду, які все псують.
Виходячи з цього, можна уявити список продуктів, в яких повністю буде міститися дана речовина:
- Джеми, варення.
- Желе і десерти з нього.
- Морозиво.
- Соуси - майонез, кетчуп та інші.
- Сухі супи, які потрібно заварювати окропом.
Камедь можна зустріти також в кормах для домашніх тварин. Якщо говорити про інші галузі, то її застосовують у текстильній промисловості, виробництві бензину, паперу і ракет.
Гуарова камідь користь
Щоб зрозуміти, чи корисна «гуарова смола», для початку слід знати її хімічний склад. Камедь відноситься до полісахаридів, а також містить в собі величезну кількість жирних кислот, які дуже корисні для організму людини.
Ще кілька років тому, коли Е412 почали використовувати при виробництві продуктів, піднялася паніка - добавка дуже шкідлива! Потім, коли повністю був вивчений склад і розкритий спосіб добування речовини, суперечки трохи вщухли. Проте, і зараз можна зустріти твердження про шкоду продуктів з даної добавкою. Це міф! Ось список благотворного впливу гуарової камеді на організм:
- За рахунок своєї жорсткої структури вона прекрасно виводить шлаки і токсини з організму. Кишечник також повністю очищається.
- Регулюється рівень шкідливого холестерину в крові, нейтралізується шкідливий вплив важких металів.
- Камедь прекрасно очищає також і кров людини, прибирає холестеринові бляшки в судинах, при регулярному вживанні знижує артеріальний тиск.
- Покращує засвоюваність корисних мікроелементів, наприклад, калію і магнію.
- Добавка дуже часто додається в продукти для діабетичних хворих. Науково доведено, що Е412 знижує рівень цукру в крові, а також регулює вуглеводний обмін.
- Помітно зменшується апетит. Саме тому гуарову камедь часто додають в продукти для тих, хто хоче позбутися зайвої ваги.
Вживання гуарової камеді для схуднення
На темі схуднення слід зупинитися докладніше, адже майже кожна жінка мріє привести фігуру в ідеальний стан. За рахунок чого камедь сприяє схудненню?
Перший фактор - поступове зниження апетиту. Дуже часто вага набирається через постійне почуття голоду і шкідливих перекусів. Е412 за рахунок своєї щільної структури заповнює шлунок надовго і дає відчуття ситості. Обмін речовин потихеньку розганяється, оскільки організм привчається повністю переробляти всі запаси їжі, а потім вже братися за підшкірні запаси жиру.
Крім того, добавка має вкрай низьку калорійність - близько 20 ккал на 100 грамів. І ще один бонус - легкий ефект очищення кишечника .
На жаль, жінки, що бажають схуднути, почали безконтрольно приймати препарати з гуарової камеддю, без призначення лікаря і перевищуючи всі допустимі норми. В результаті було зафіксовано кілька разі смерті від вживання подібних добавок. І тому є пояснення - багаторазове перевищення дози камеді саме по собі призводить до важких отруєнь, блювоти, поносу. Саме ці явища призводять до зневоднення організму і летального результату.
Тому вкрай важливо запам'ятати одну стару істину - в ложці ліки, в чашці отрута. Це безпосередньо відноситься не тільки до вживання гуарової камеді, але і всіх добавок в їжу. Навіть нешкідливі вітаміни при передозуванні можуть привести до плачевного результату.
Що ж стосується догляду за собою, то камедь з гуарову дерева володіє величезним списком корисних властивостей. Наприклад, на шкірі речовина створює особливу плівку, яка захищає епідерміс від холоду, вітру, сонячних променів, вихлопних газів і інших шкідливих речовин. При цьому кисневий обмін працює як треба, пори дихають.
Унікальне властивості добавки - посилення зволожуючого і поживного ефекту від косметичних засобів. Додана в гідролат камедь в кілька разів підсилить зволоження епідермісу і проникнення корисних речовин углиб шкіри. При приготуванні домашньої косметики важливо усвідомити один пункт - загальна кількість «гуарової смоли» не повинно перевищувати 1, а краще 0,5 відсотка. Інакше є ризик отримання величезної кількості побічних ефектів.
Маски для обличчя з камеді
1 рецепт - великий м'ясистий листочок алое розімніть вилкою, додамо пару крапель вітаміну Е і яєчний жовток. Кладемо невелику щіпку камеді, перемішуємо і даємо суміші набрякнути приблизно 20 хвилин. Кладемо склад на очищене і розпарене обличчя на півгодини. Далі суміш ретельно змивається.
2 рецепт. Столову ложку жирної сметани змішуємо з розім'ятим шматочком банана. Додаємо пару крапель вітаміну А і Е, всипаємо щіпку камеді. Як і в першому рецепті, даємо суміші набрякнути і кладемо на обличчя на півгодини.
Ось ще пара рецептів для шкіри обличчя:
- Суха шкіра зрадіє суміші банана, вершків і гуарової камеді. Змішуємо всі інгредієнти в пропорції 1 до 1. Даємо порошку Гуарем набрякнути і наносимо суміш на обличчя. Через сорок хвилин ретельно прибираємо маску за допомогою вологої серветки.
- Жирній шкірі ідеально підійде маска з білка і лимонного соку з камеддю. Для цього беремо білок одного яйця, додаємо пару крапель лимонного соку і крихітну дрібку гуарової камеді. Суміш перемішуємо і чекаємо набухання. Наносимо на обличчя кілька шарів, у міру підсихання кожного. Через 20 хвилин прибираємо білок прохолодною водою.
А найпростіший варіант - додати дрібку порошку в квітковий гідролат, вийде дуже корисний тонік для шкіри обличчя.
До речі, використовувати засіб можна не тільки для догляду за обличчям, а й за волоссям.
Гуарова камідь для волосся
Рецепт найпростішої маски - 100 мл. кефіру змішати з жовтком і щіпкою гуарової камеді. Нанести на волосся і вкрити шапочкою для душу. Для кращого ефекту можна закутати голову рушником. Через годину змиваємо маску і насолоджуємося слухняними локонами. У суміш можна додати ефірні масла , Щоб отримати приємний запах.
Якщо взяти 160 мл. гідролата ромашки і додати в нього близько пари столових ложок оливкової олії і пару пучок камеді, то виходить прекрасний гель для душу. Суміш збовтувати перед використанням. Додаючи будь ефірні масла, можна змінювати аромат по своєму смаку. Такий засіб очищає шкіру і зволожує її.
Гель для обличчя
Можна спробувати приготувати і натуральний гель для шкіри обличчя. Для цього в 20 мл. теплої води розчиняємо чайну ложку порошку. Даємо йому набрякнути, збиваємо. Додаємо пару крапель олії розмарину і трохи мигдального, ще раз ретельно збиваємо. Суміш зберігається виключно в холодильнику і не довше двох тижнів. Найкраще для застосування використовувати чисту лопатку, а не зачерпувати гель пальцями.
антицелюлітний гель
Його можна приготувати з таких складових - 100 мл. води, чайна ложка загустителя, по 10 крапель ефірних олії апельсина, грейпфрута і лимона. Збиваємо суміш. Використовуємо для масажу проблемних зон.
Гуарова камідь кулінарні рецепти
Оскільки жінки все частіше віддають перевагу натуральним засобам по догляду, а також продуктів харчування. Почнемо з домашньої кулінарії:
- Основне застосування Е412 - домашня корисна випічка без звичайного білого борошна. Наприклад, хліб з висівок без неї просто не підніметься, отже, в результаті ви ризикуєте отримати Клеклі корж, а не повітряний хліб. Дріжджі в такому рецепті також відсутні, так що хліб буде корисним і смачним. Тим, хто змушений користуватися безглютенової борошном, також стане в нагоді камедь - вона грає роль сполучного компонента в тесті.
- Домашнє морозиво, джем, кетчуп. Ті, хто хоч раз намагався приготувати домашній соус або морозиво самостійно, відзначають - домогтися магазинної текстури дуже складно. Додавши гуарову камедь, ви отримуєте продукт, ідентичний магазинному, але не містить шкідливих консервантів і підсилювачів смаку.
Чому б не спробувати камедь в якості натурального згущувача? Особливо ця інформація буде актуальна для тих, хто вважає за краще здорове харчування, але не може жити без таких продуктів, як морозиво, кетчуп або майонез.
Отже, почнемо з морозива. В один літр молока кладемо дві ложки цукру (варіюйте на свій смак), чайну ложку порошку Гуарем і ретельно збиваємо вінчиком. Як тільки всі інгредієнти повністю розчиняться, поміщаємо наше морозиво в морозилку. Через пару годин воно буде готове. Як бачимо, в складі немає рослинного жиру, пальмового масла, барвників, консервантів та іншого.
Домашній майонез також дуже легко приготувати. Одне велике яйце починаємо збивати з невеликою кількістю рослинної олії - близько 50 мл. Додаємо три грами камеді, 100 мл. кефіру, чайну ложку гірчиці і краплю оцту. Гарненько збиваємо суміш. Домашній майонез готовий! За бажанням можете додати в нього зелень, мариновані огірочки або трохи гострого перцю.
Поекспериментуємо і приготуємо домашній кетчуп? Якщо немає можливості придбати сезонні томати, використовуємо якісну томатну пасту. А навіщо додавати в неї щось, якщо пасту і так можна використовувати в якості кетчупу, запитають деякі? Справа в тому, що деяким подобається саме текстура магазинного кетчупу. Якщо ви взяли свіжі помідори, то обдайте їх окропом, потім крижаною водою і зніміть шкірки. Прибираємо насіння і подрібнюємо овоч в блендері. Проварюємо на вогні, щоб прибрати зайву воду. Тепер додаємо дрібку цукру, дрібку солі, дрібку камеді і перемішуємо. Вогонь вимкнений! Даємо суміші набрякнути. Пробуємо кетчуп на смак, додаємо, якщо чогось не вистачає. Крапля оцту і трохи чорного меленого перцю зроблять смак яскравіше.
Якщо у вас є тільки томатна паста, то трохи гріємо її на вогні. Всипаємо невелику щіпку гуарової камеді, по рівній частині солі і цукру. Даємо набрякнути і пробуємо. Можна додати до суміші пюре з кислих яблук, в цьому випадку кількість цукру і солі збільшується.
Тепер ви знаєте все про таку добавку, як гуарова камедь. Як бачимо, користі від неї набагато більше ніж шкоди. Крім того, область застосування цього природного згущувача широка, а ціна не висока.
Отже, що ж собою являє гуарова камедь, користь чи шкода вона несе в собі?За рахунок чого камедь сприяє схудненню?
Чому б не спробувати камедь в якості натурального згущувача?
Поекспериментуємо і приготуємо домашній кетчуп?
А навіщо додавати в неї щось, якщо пасту і так можна використовувати в якості кетчупу, запитають деякі?