Погодьтеся, наскільки приємніше і легше буває сон, якщо на вашому ліжку - красиве, чисте, ніжне на дотик постільна білизна. Щоб воно було таким, за ним потрібно доглядати зі знанням справи. І перш за все правильно його прати.
Чи потрібно прати нову постільну білизну
Ви придбали дуже гарний якісний комплект постільної білизни. Хочеться відразу народити в нього своє ліжко. Але - стоп, не поспішайте. Хто знає умови, в яких шили білизну, не факт, що санітарія була на висоті. А ліжко - це місце дуже інтимне, що вимагає стерильності. Тому не полінуйтеся, відправте бажану покупку в прання.
Як підготувати білизну до прання
Періодичність прання кожна господиня визначає сама. Хтось змінює постільну білизну щотижня, хтось робить це через півтори - два тижні. Але вирішуючи, коли і як прати постільну білизну, пам'ятайте, що не всі предмети забруднюються однаково. Наприклад, наволочки потребують заміни на чисті набагато частіше, днів через п'ять. Простирадла стають несвіжими тижні через півтори, а з настанням літньої спеки - і того частіше.
Простіше з підодіяльниками і покривалами. Ними можна користуватися без прання не менше 14 днів.
Таким чином, для хороших господарок прання постільної білизни починається з поступової підготовки: вона сортує і поетапно закладає білизна в барабан машинки.
При сортуванні потрібно перевірити всі куточки підковдр і наволочок - там має звичай збиратися всякий дрібне сміття. Значить, білизну слід вивернути і очистити куточки зубною щіткою.
замочування білизни
Перш ніж почнеться основна прання постільної білизни в пральній машині, прикиньте, чи не занадто забруднені речі. Якщо хочете повернути їм колишню свіжість, використовуйте функцію попереднього замочування, яка є практично в кожній машинці - автоматі.
Чи варто крохмалити постільна білизна
Відповідь однозначна - не варто. Адже постіль повинні пестити шкіру, бути ніжними і м'якими. А присутність крохмалю в тканини не дозволяє їй вбирати піт, подразнює шкіру.
Режими автоматичного прання
При сортуванні білизни господиня повинна вибірково ставитися до комплектів, зшиті з натуральних або штучних тканин. Тоді і стане зрозуміло, на якому режимі прати постільну білизну.
- Льон і бавовна (сатин, жаккард, перкаль, ситець) відрізняються тим, що швидко вбирають воду. Якщо необхідно не тільки ліквідувати загальне забруднення, але і домогтися кипіння білизни, то при пранні постільної білизни в пральній машині температуру в 90 градусів і максимальний віджим автоматично встановить відповідний режим, який ви знайдете на панелі свого автомата. Бажано, щоб використовувалася програма з попереднім пранням. Багато господині вважають за краще користуватися сатиновим постільною білизною. Відіпрати його на машинці можна і при 40 - 60 градусах із середнім або максимальним віджиманням.
- Шовк - досить дорогий, але надзвичайно ніжний матеріал. Як правильно прати постільну бельеіз цієї натуральної тканини, підкаже інструкція до автомата. У будь-якому випадку, це повинна бути делікатне прання без віджимання, при 30-градусній температурі, із застосуванням пом'якшення води і спеціального миючого засобу. Використання відбілювача категорично не рекомендовано.
- Синтетична тканина - не найкращий матеріал для постільних речей. Тим не менш, деякі господині віддають перевагу саме її. Як прати постільну бельеіз синтетики? На режимі, який зберігає температуру води в межах 30 - 40 градусів, щоб на поверхні тканини не утворилися катишки.
Як прати постільну білизну в машинці, щоб і чисте було, і запах був приємний, і набуло воно м'якість?
- Для цього слід ретельно вибирати миючі засоби без шкідливих добавок, які добре змиваються;
- Розумно використовувати кондиціонер;
- Піддавати білизна подвійному полоскання;
- Стежити за чистотою ущільнювачів дверцят.
Як прати постільну білизну в машинці, щоб і чисте було, і запах був приємний, і набуло воно м'якість?