При виборі шампуню багато звертають увагу на склад. Добре, коли в ньому містяться органічні компоненти і екстракти рослин - їх користь очевидна. Але деякі інгредієнти, особливо синтетичні, викликають настороженість. Останнім часом особливо багато питань і побоювань викликають сульфати, парабени і силікони. Розберемося, що це за речовини, для чого їх додають в шампуні і які є альтернативи.
Сульфати - це поверхнево-активні речовини (ПАР), які і є основним очищаючим компонентом шампуню. Якраз вони утворюють густу піну і змивають забруднення з волосся. Найбільш часто у виробництві використовують два види сульфатів: Sodium Lauryl Sulfate (SLS) - лаурилсульфат натрію і Sodium Lauteth Sulfate (SLES) - лауретсульфат натрію. Сульфати є солі сірчаної кислоти і є досить агресивними миючими речовинами. Присутні в шампунях, гелях для душу, засобах для вмивання, пральних порошках і засобах для миття посуду. Їх широке поширення пов'язане з тим, що це недороге речовина, і воно добре справляється зі своїм основним завданням - очищати.
Однак сульфати можуть викликати побічні ефекти, такі як подразнення і свербіж шкіри голови, лупа, ослабленість і сухість волосся, їх випадання. Крім того солі сірчаної кислоти збільшують ймовірність алергії на інші компоненти. Щоб обмежити шкідливий вплив сульфатів існує ліміт на їх концентрацію - не більше 1%. Причому сучасні формули постачають нейтралізують і пом'якшуючими компонентами, які зводять шкода сульфатів до мінімуму, і можливо побічні ефекти проявляються не у всіх людей.
Але є випадки, коли відмовитися від шампунів з сульфатами просто необхідно: чутлива шкіра голови, свербіж, лупа, жирна шкіра голови, слабкі, тонкі, сухі, пошкоджені волосся, схильні до випадання. Ще один аспект на користь вибору шампунів без сульфатів - це прагнення до натуральності і турбота про природу. Наприклад, лаурилсульфат натрію визнаний токсичним для водної фауни, до того ж косметичні засоби з сульфатами тестуються на тваринах.
Шампуні без сульфатів рекомендуються до використання після кератинового випрямлення, ламінування, тому що вони не вимивають кератин з волосся і дозволяють зберегти ефект від процедури надовго.
Альтернатива сульфатів є! Наприклад, натуральні аналоги: кокосова олія (кокосульфати), кора мильного дерева або інший варіант - сульфосукцинат - Disodium Laureth Sulfosuccinate. Назва останнього схоже на лауретсульфат натрію, але різниця величезна. Сукцинат - це сіль бурштинової кислоти, а не сірчаної. Сульфатний іон сірчаної кислоти в лаурилсульфат натрію (SLS) в сукцинат замінений на м'який і більш стабільний іон сульфоефіри. Молекула сульфосукцинат набагато більші, ніж молекули сульфатів, тому він практично не проникає в шкіру. Він абсолютно не токсичний навіть у великих концентраціях. Сульфосукцинат використовують для виробництва якісних делікатних і дитячих шампунів, засобів інтимної гігієни. Шампуні виробництва Південної Кореї, в яких замість сульфатів в якості миючої основи використовується сульфосукцинат представлені в інтернет-магазині «Медіакосметік» .
Особливості використання бессульфатних шампунів. Варто відзначити, що шампуні без сульфатів не утворюють такий густий і пишної піни як сульфатні кошти. Наносити на волосся їх необхідно 2-3 рази. Ефект після використання шампунів без сульфатів і силіконів проявляється не відразу. Волосся деякий час відновлюють свій власний природний захисний шар, який постійно змивався агресивними сульфатними засобами і замінювався на штучний - силіконовий. Згодом, при застосуванні бессульфатних шампунів, волосся відновляться, налагодиться водно-жировий баланс шкіри голови. Для кращого ефекту можна підібрати бессульфатний шампунь з природними доглядають компонентами для певного типу волосся. Так для відновлення пошкодженого волосся підійде шампунь без сульфатів, парабенів і силіконів з екстрактом камелії японської , Який насичує пошкоджене волосся життєвою силою, повертаючи їх природну красу і здоров'я. Для чутливої шкіри голови підійде шампунь без сульфатів, парабенів і силіконів з маслом чайного дерева , Яке має антибактеріальну та протимікробну ефектом, знімає свербіж і роздратування. Для фарбованого волосся підійде шампунь без сульфатів, парабенів і силіконів з екстрактом аїру тростинового , Цей шампунь має слабку кислотністю, що дозволяє зберегти стійкість і насиченість кольору фарбованого волосся протягом тривалого часу. Для тонкого волосся підійде шампунь без сульфатів, парабенів і силіконів з екстрактом ікри осетрових , Яка робить волосся гладкими і блискучими, надаючи максимальний обсяг тонким і неживим волоссю.
парабени
Парабени - це складні ефіри пара-гідроксибензойної кислоти, які широко використовуються в якості консервантів в косметичній, фармацевтичній і харчовій промисловості завдяки антисептичним і фунгіцидною (антигрибковим) властивостями. Найбільш поширені парабени: метилпарабен, етілпарабен, пропілпарабен і бутилпарабен. Популярність парабенів пояснюється їх ефективністю в якості консервантів, низькою вартістю, тривалою історією використання. Парабени в складі шампуню забезпечують його збереження протягом усього терміну придатності.
Чи шкідливі парабени? У деяких людей зустрічається алергія на парабени в формі роздратування, контактного дерматиту і купероза. Але основна полеміка розгорнулася з приводу того, чи викликають парабени рак, зокрема рак молочної залози. В даний час немає єдиної думки з цього питання. Сучасні дослідження не підтверджують причинно-наслідкового зв'язку між парабенами і пухлинами, але і не показують, що парабени безпечні. Довгостроковий ефект на здоров'я людини від впливу парабенів досі по суті невідомий. Тому нам самим належить приймати рішення використовувати шампуні з парабенами або без, грунтуючись на власних переконаннях. І якщо все-таки Ви вибираєте шампуні без парабенів, то в них повинен бути інший консервант, який забезпечить його збереження протягом усього терміну придатності.
Іншим консервантом може виступати, зокрема, бензоат натрію. Бензоат натрію - це консервант, який запобігає появі цвілевих грибів, дріжджів, уповільнює окислювальні реакції. Його застосовують в харчовій промисловості для збереження м'яса, риби, маргарину, майонезу, кетчупу, газованих напоїв. Бензоат натрію безпечний для людини і при вживанні в якості харчової добавки і як косметичний компонента. Індивідуальна непереносимість зустрічається вкрай рідко.
Південнокорейські шампуні без парабенів можна знайти в інтернет-магазині «Медіакосметік» в розділі «Шампуні без сульфатів, парабенів і силіконів» .
СИЛІКОНИ
Силікони отримують з кремнезему шляхом полімеризації і складних хімічних процесів. У косметику силікони почали додавати з 1950-х років: спочатку тільки в креми для рук і мазі, потім, нові різновиди силіконів стали додавати в антиперспіранти, кондиціонери для волосся, муси для укладання. Сьогодні цей компонент зустрічається практично у всіх категоріях косметики. На упаковці силікони орієнтуються по закінченнях: «-cone», «-conol», «-methicone,» «-silicone», «-siloxane».
Силікони дозволяють косметичного засобу утримуватися на шкірі, зберігати рідку консистенцію, не дозволяють засобам розтікатися, змазуватися і забезпечують комфортні відчуття при нанесенні - без липкості, збільшують водонепроникні властивості засобів макіяжу. Силікони в шампунях і засобах догляду за волоссям заповнюють тріщини в волоссі, подлечівая їх і повертаючи їм хорошу структуру, утолщают волосся, роблять його більш пружним і слухняним, повертають ушкоджених ділянок волосся водонепроникність, запобігають нові пошкодження. Силікони полегшують розчісування волосся, що знижує ймовірність поломки і появи посічених кінчиків. А також захищають при термоукладкі, створюючи захисний бар'єр.
Чому ж все-таки кошти silicon free набирають все більшої популярності? Відразу варто відзначити, що силікони безпечні для шкіри людини, їх навіть можна використовувати для шкіри навколо очей. Досліджень, які б підтверджували шкоду силіконів для людини, поки немає.
Однак силікони мають здатність накопичуватися на волоссі. Ці накопичення нешкідливі для волосся, але значно змінюють їх структуру. Волосся стає жирним і важкими. При тривалому застосуванні шампуні з силіконом порушують обмінні процеси, так як силікони утворюють на поверхні волоса плівку, яка не дає проникати всередину кисню і корисних речовин. Таким чином, силікони при тривалому впливі послаблюють волосся, роблять їх крихкими і млявими.
Головні ж противники використання силіконів в косметичних засобах - це екологи. Причина в тому, що силікони не розкладаються, а накопичуються в природі. Екологічні активісти, в боротьбі за збереження природи, закликають не користуватися косметикою з цими речовинами. Косметичні компанії з еко-принципами відмовляються від формул з силіконом і використовують замість них рослинні масла і віск органічного походження.
Цікавий склад у кондиціонерів для волосся серії LA MISO Volume Boost , LA MISO Sensitive Scalp , LA MISO Color Protect , LA MISO Damage Repair , Виробництва Південна Корея. Силікони тут замінені на натуральні компоненти: Гідролізовані шовк і кератин значно покращують структуру волосся, відновлюючи і надаючи їм здоровий блиск і силу. Масло виноградних кісточок інтенсивно живить. Гідролізований колаген насичує волосся вологою.
ОСОБИСТИЙ ДОСВІД ЗАСТОСУВАННЯ
Я вирішила спробувати шампунь без сульфатів, парабенів і силіконів і вибрала корейський шампунь з серії LA MISO Damage Repair для пошкодженого волосся. Хоча волосся в мене не пошкоджені, вважаю, що додаткове зміцнення їм буде тільки на користь. У складі шампуню замість сульфатів використовується сульфосукцинат - Disodium Laureth Sulfosuccinate. Думала, що буде погано пінитися, але була приємно здивована. Пінився шампунь добре, може тільки трохи менше, ніж шампунь з сульфатами. Помила волосся як зазвичай на 2 рази. Зазначу, що тепер у мене коротке волосся (недавно зробила стрижку), може для довгих потрібно трохи більше шампуню. Флакон має зручний дозатор і можна відрегулювати обсяг видавлюється засоби. Запах шампуню приємний, легкий квітковий, ненав'язливий. Сам шампунь прозорий.
Після миття голови завжди використовую кондиціонер для волосся, і як рекомендують професіонали, він тієї ж марки і тієї ж серії, що і шампунь - в моєму випадку Кондиціонер LA MISO Damage Repair . Кондиціонер має такий же запах, як і шампунь, колір - білий. Дуже приємно, що кондиціонери цієї серії можна використовувати як маску для волосся - варто тільки нанести погуще і потримати подовше.
Останнім часом я відчувала, що волосся швидко стають жирними і на другий день виглядають вже неохайно. Після використання шампуню і кондиціонера LA MISO Damage Repair з'явилося відчуття легкості, свіжості. Волосся стали м'якшими, гладкими, з природним блиском. Фото волосся після миття і сушіння феном наводжу нижче. Комфортні відчуття навіть на другий день після миття голови, ніякого сверблячки, і волосся не виглядають жирними! Тепер я розумію, що у мене раніше точно був перебір з силіконом . І до того ж гріє приємна думка, що я користувалася коштами для волосся без сульфатів, парабенів і силіконів, не завдаючи шкоди навколишньому середовищу і природі.
Так що рекомендую спробувати в комплексі шампунь і кондиціонер без сульфатів, парабенів і силіконів, і може такі проблеми як свербіж і подразнення шкіри голови, жирність волосся і їх тьмяність (якщо вони пов'язані з цими добавками) - пройдуть самі собою!
Туяна Литвинова,
Експерт в області косметичних засобів MediaCosmetiC.ru
Копіювання контенту дозволяється тільки при установці прямого посилання на сайт MediaCosmetic.ru
Чи шкідливі парабени?