- Калорійність вівсяної крупи
- Склад і корисні властивості вівсяної крупи
- Шкода вівсяної крупи
- Вибір і зберігання вівсяної крупи
- Приготування вівсяної крупи
- Вівсяна крупа в кулінарії
Овес - однорічна сімейства Злакові, культивується з глибокої давнини, спочатку був поширений на території сучасної Монголії і Північного Китаю. Вівсяна крупа являє собою цільні зерна вівса, які пройшли попередній підігрів, процес пропарювання і потім висушені. У зернах зберігається висівковий оболонка і зародок, в яких міститься найбільша кількість корисних речовин. Як правило, в процесі обробки вівсяні зерна лущаться і злегка шліфують. Недробленая вівсяна крупа поділяється на вищий, перший і другий сорти згідно ГОСТ 3034-75. Вівсяна крупа по виду схожа на пшеницю , Жовто-коричневого кольору, зерна довгасті, вузькі, з поздовжньою виїмкою. Овес має приємний специфічний запах, сухі зерна практично без смаку.
Калорійність вівсяної крупи
Калорійність вівсяної крупи становить 342 ккал на 100 грам продукту.
Склад і корисні властивості вівсяної крупи
Вівсяна крупа містить високоякісний легкозасвоюваний рослинний білок, необхідний для будівництва клітин організму. Продукт багатий харчовими волокнами, які не розчиняються в травному тракті, набухають і м'яко соскребают зі стінок кишечника шлаки, продукти розпаду, не пошкоджуючи поверхні і слизові (calorizator). Вівсяна крупа має в складі крохмаль, збалансований комплекс амінокислот, практично всі вітаміни групи В , Що захищають нервові клітини і благотворно впливають на обмінні процеси і стан шкірних покривів і волосся. У вівсянці містяться антиоксиданти - речовини, які підвищують опірність організму до негативних впливів навколишнього середовища і інфекціям. Вівсяна крупа має властивість зменшувати всмоктування цукрів і стабілізувати рівень цукру в крові.
Шкода вівсяної крупи
Вівсянка практично не має протипоказань, в рідкісних випадках зустрічається індивідуальна непереносимість продукту. люди зі «слабким» кишечником можуть відчувати дискомфорт від надмірного вживання вівсяної крупи.
Вибір і зберігання вівсяної крупи
Купуючи вівсяну цільну крупу, слід віддати перевагу заводським упаковок, в яких можна візуально оцінити якість зерен. Головні вимоги - відсутність вологи, темних плям і сторонніх домішок, явних пошкоджень і роздробленості. Зберігається вівсяна крупа протягом 10-12 місяців в керамічному або скляному ємності з щільно закритою кришкою, в сухому прохолодному місці без доступу світла. При бажанні вівсянку можна заморозити, в цьому випадку продукт збереже свої корисні властивості і смакові якості довше.
Приготування вівсяної крупи
Вівсянку, як і будь-яку цільну крупу, слід попередньо замочити в холодній воді на декілька годин. Потім, додавши води з пропорції 2-2,5: 1, варити звичним способом - на плиті під кришкою на середньому вогні 30-40 хвилин або в мультиварці в режимі «Каша». З функцією відстрочки можна з вечора завантажити крупу в мультиварку і вранці отримати розсипчасту кашу. При варінні вівсяна крупа практично не збільшується в обсязі, розварюється і набуває ніжний горіховий присмак.
Вівсяна крупа в кулінарії
Основне застосування вівсяної крупи - приготування каш і супів, начинок для дичини і м'ясних рулетів. Готову вівсянку використовують в салатах зі свіжих овочів і м'ясних, додають в тісто для хліба і випічки.
Більше про вівсяній крупі дивіться у відеоролику «Олена Малишева. Корисні властивості вівса »телепрограми« Жити здорово ».
Спеціально для Calorizator.ru
Копіювання даної статті цілком або частково заборонено.