Зміст статті
Кукурудзяні палички - улюблене частування дітей, а й дорослі не проти ними поласувати. Сучасні фірми-виробники випускають продукцію на будь-який смак. У продажу ви знайдете кукурудзяні палички зі згущеним молоком, топленим молоком, горіхами і навіть беконом. Звідси постає питання про те, яку користь або шкоду може принести частування. Розглянемо головні критерії детальніше.
Технологія приготування кукурудзяних паличок
- Основу виробництва складає кукурудзяна мука. Однак в процесі термічної обробки основний інгредієнт втрачає масу корисних якостей, які просто руйнуються під дією високих температур. Сама по собі борошно корисна, але в паличках вона грає другорядну роль.
- З метою надання частування нікого смаку додається цукрова пудра. У промислових масштабах кукурудзяні палички готують з додаванням різних ароматизаторів, підсилювачів смаку (бекон, креветки, сир та ін.). Щоб зробити ласощі більш корисним, палички постачають вітамінними комплексами.
- Що стосується безпосередньої технології приготування, вона досить трудомістка. Для отримання десерту сировину проходить кілька етапів, у кожного з яких своя роль. В якості основи виступають цілісні кукурудзяні зерна, які згодом сушаться і подрібнюються в пил.
- Коли перемолу закінчено, борошно просівається. Завдяки цьому в сировину не потрапляють великі частки, які псують консистенцію. В кінцевому підсумку залишається кукурудзяна мука, позбавлена домішок (чиста).
- На наступному виробничому етапі борошно з'єднується з ароматизаторами та смаковими добавками, при необхідності додаються підсолоджувачі.
- Даний процес також криється в усуненні вологості, яка з'являється в борошні. Для цього застосовується спеціальне обладнання, яке перетворює борошно в пластичну масу.
- Коли все готово, залишається сформувати кукурудзяні палички. Вони поміщаються в екструдер, який видає певний температурний режим при нагріванні. Суміш проходить по обладнанню, спінюється, знаходить бульбашки в порожнині і збільшується в обсягах.
- На виході ножі обрізають готовий продукт, щоб надати паличок потрібний розмір. На завершальному етапі проводиться обробка рослинним маслом і додавання смакових приправ, підсолоджувачів.
Користь кукурудзяних паличок
- Незважаючи на те, що частування полюбилося багатьом, корисні і шкідливі якості продукту мають порівняно рівну силу. Важливо розуміти, що все добре має бути в міру. Тому не слід поглинати кукурудзяні палички великими обсягами.
- Певної кількості, допустимого до прийому, немає. Все залежить від уподобань людини і особливостей організму. Фахівці, які протягом багатьох років працюють в сфері правильного харчування, допускають до споживання приблизно 1 упаковку паличок на добу. Дорослим людям можна збільшити обсяги до 1,5-2 пачок на добу.
- Корисні якості частування обумовлені високим вмістом вуглеводів. Вони швидко потрапляють в кров і розносяться по всьому організму. Ласощі потрібно їсти при хронічній втомі, занепаді сил, апатії, поганому настрої і депресії.
- Кукурудзяні палички швидко втамовують голод, тому що при попаданні в шлунок розбухають. Якщо апетит дав про себе знати, з'їжте кілька штук. Поживний продукт додасть енергію, але ненадовго. Також палички покращують розумову активність і пам'ять.
- Оскільки палички мають порівняно високу калорійність (близько 300-350 Ккал. На 100р.), Їх краще споживати в першій половині дня. Так ви підкажете організму, що пора прокидатися. Краще поєднувати частування з кислими ягодами і фруктами, а також молоком.
Обмеження щодо вживання кукурудзяних паличок
- У деяких випадках варто обмежити поїдання кукурудзяного ласощі. Забороняється давати продукт дітям до 2 років. Офіційно певного віку по споживанню паличок немає, дієтологи рекомендують все ж дотримуватися наведених цифр.
- При виборі ласощі важливо звертати увагу на склад продукту. У ньому має міститися якомога менше консервантів, барвників і підсилювачів смаку. Якщо ласощі покрито тільки цукровою пудрою, воно вважається більш реальним.
- В цьому випадку палички можна починати давати дітям після 2 років в якості десерту. Уникайте напханих консервантами продуктів. Якщо ви перебуваєте в положенні або періоді лактації, споживання продукту повинно бути строго обмежена. В іншому випадку ви ризикуєте швидко набрати зайві кілограми.
- Тому важливо стежити за відміткою власної ваги. Не нехтуйте рекомендаціями, якщо не хочете стати володаркою пишних форм. Під час годування грудьми палички можуть завдати шкоди дитині. Склад в молоці здатний викликати алергічну реакцію і метеоризм у малюка.
- Якщо ви вирішили скинути небажані кілограми за допомогою особливої дієти, поїдання паличок навіть в незначній кількості може зіпсувати ваші плани. Тому варто гарненько подумати, перш ніж є ласощі. Палички досить калорійні, не забувайте про це.
- Якщо ви страждаєте від проблем, пов'язаних з шлунково-кишковим трактом, кукурудзяна частування категорично протипоказано. До подібних недуг можна віднести виразку, гастрит і панкреатит. Дозволяється невелике споживання паличок в період ремісії після узгодження з лікуючим лікарем.
Шкода кукурудзяних паличок
- Важливо розуміти, що такий специфічний продукт здатний нашкодити людському організму. Пам'ятайте, кукурудзяна ласощі є високоуглеводной продуктом, який відповідно несе високу енергійно цінність.
- Звідси варто знати, що ласощі може завдати непоправної шкоди організму при ожирінні, діабеті, хронічних хворобах шкірного покриву, розладі шлунково-кишкового тракту і алергії на складові компоненти продукту.
- Навіть при відсутності протипоказань і відмінне здоров'я зловживання паличками може зіграти з вами злий жарт. Ласощі може істотно підняти рівень глюкози в крові, спровокувати розлад шлунка і збільшенням ваги.
- В даний час сучасне виробництво кукурудзяного ласощі відбувається із застосуванням ненатуральних компонентів. Продукт практично не містить в собі природних добавок. Звідси слід зробити висновок, що частування не здатна принести користь людині.
- Не варто покладати великих надій на кукурудзяне ласощі. Не сподівайтеся, що якщо поїдати палички в обмеженій кількості ви зможете подолати будь-якої недуга. Пам'ятайте, продукт залишається всього лише солодким частуванням, яке більше підходить в якості десерту.
Кукурудзяні палички, скоріше, відносяться до коханих і смачним частуванням, а не корисних продуктів. У процесі термообробки борошно втрачає свої властивості, до складу додаються штучні ароматизатори і смакові підсилювачі. З огляду на високу калорійність ласощі можна вживати безмірно, бо з'являється ризик набору зайвих кілограмів. Щоб знизити можливу шкоду, необхідно їсти продукт в першій половині дня.