22 червня 2016
Щасливе очікування малюка супроводжується у багатьох мам різними «цікавими» проявами. Поговоримо про плями на шкірі, так званої пігментації, викликаної гормональною перебудовою майбутньої мами. Причини цього нерівного «забарвлення» - вироблення прогестерону і зміни в рівні естрогену - стимулюють подальшу процедуру пігменту меланіну.
Гіперпігментація шкірних покривів виражається в появі коричневих плям різної форми навколо сосків, на шиї, спині, в зоні декольте, іноді на обличчі - на лобі, підборідді, щоках або верхній губі. Найчастіше хлоазма виникає в другому триместрі вагітності, але в деяких випадках вона може виникати і на більш ранньому терміні.
Лінія Альба - смуга на животі, що спускається вниз від пупка, - стає яскравішим і помітніше з перших днів вагітності. Решта прояви пігментації зазвичай стають помітні в III триместрі. Дуже схильна до «окрасу» груди - як правило, змінюється колір сосків, можуть з'являтися плями навколо ореол. Іноді це відбувається вже після пологів. Може з'явитися і «маска вагітних» - світліша або більш темна смуга на лобі, іноді - плями на підборідді і під носом, навколо очей або на вилицях. Якщо у жінки і раніше були веснянки, то під час очікування малюка їх кількість може додатися. Крім зазначеного вище, пігментація нерідко виявляється на внутрішній стороні стегон.
Іноді пігментація виникає в результаті прийому жінкою до вагітності оральних контрацептивів і препаратів для лікування епілепсії, а також через нестачу фолієвої кислоти в організмі. Виникнення пігментації може бути наслідком патологічної роботи печінки, гіпофіза, яєчників і інших захворювань, некоректного проведення косметологічних процедур, використання неякісної косметики і парфумерії.
Стан щитовидної залози може мати безпосереднє відношення до пігментації, тому корисно отримати консультацію ендокринолога вже в I триместрі вагітності. Ще однією причиною гіперпігментації може бути і спадкова схильність. Сонце може тільки погіршити пігментацію, тому майбутнім мамам небажано довго знаходитися на сонці.
У нормі плями зникають самі через 4-5 місяців після пологів. Але, звичайно, хочеться дізнатися, чи можна запобігти плямистість і як від неї позбутися, якщо вона все-таки з'явилася.
Чи можна уникнути?
Знизити ризик появи плямистої забарвлення допомагають правильне збалансоване харчування, грамотний водний режим (пити треба не надмірно, але багато), достатня кількість сну, позитивний настрій.
І звичайно, необхідно пам'ятати про режим перебування на сонці, поза пікових годин активності сонця: до 11 ранку і після 18-ї години вечора. При знаходженні на сонці навіть в «безпечні» годинник наносите сонцезахисний крем з високим захисним фактором. Правильно підбирайте косметичні засоби (без агресивних компонентів) і пийте тільки прописані лікарем полівітамінні препарати.
Якщо все-таки плями з'явилися: відновлюємося після пологів
Набридла за місяці очікування «плямистість» буде бліднути поступово і зникне не відразу. Якщо ж через кілька місяців пігментні плями не пройдуть, то слід звернутися до фахівців. В першу чергу до дерматолога, гінеколога і ендокринолога. Якщо на даний момент триває грудне вигодовування малюка, то необхідно обговорити майбутню процедуру з педіатром. Переконавшись, що пігментація не є симптомом того чи іншого захворювання, можна довіритися косметолога. Одним з кращих рішень в цей період може стати спеціалізоване косметичний засіб.
Косметичне масло Bio-Oil - засіб, спеціально призначене для боротьби з пігментацією. Формула масла Bio-Oil містить такі натуральні інгредієнти, як квартет масел календули, лаванди, розмарину і ромашки:
- календула живить зневоднену шкіру, прекрасно пом'якшує і зволожує її;
- розмарин має здатність вирівнювати тон шкіри і робити не такими помітними шрами і шорсткості, що дозволяє з успіхом використовувати його для поліпшення зовнішнього вигляду рубців, розтяжок і пігментації;
- лаванда допомагає зберегти шкіру красивою і здоровою, покращує доставку поживних речовин і кисню до клітин шкіри;
- ромашка з легкістю знімає свербіж і запалення, розгладжує дрібні зморшки, а при тривалому застосуванні масла може усунути алергічні прояви на шкірі.
... і вітаміни!
Вітаміни А і Е допомагають підтримувати красу шкіри. Вітамін А відповідає за свіжість і пружність шкіри, а тісний контакт з жиророзчинних вітаміном Е підсилює ефект.
Косметичне масло Bio-Oil можна наносити на шкіру перед виходом на роботу або перед самим сном. Адже воно містить унікальний інгредієнт PurCellin Oil ™, який робить консистенцію масла легкої і швидко вбирає, яка не залишає жирної плівки.
Придбати масло Bio-Oil® можна в аптеках міста.
Чи можна уникнути?