- Місце народження
- різновиди лазуриту
- Магія лазуриту - з давніх віків до сьогоднішніх днів
- Правила носіння і зберігання прикрас з лазуритом
Щоб краще уявити натуральний лазурит, Вам варто згадати таку картину - сонячний літній день, Ви дивіться на синє-синє море, яке прикрашене білими баранчиками морської піни, а подекуди спливають темні дельфіни, показуючи свої вигини тіла. Небо ж набуло того ж відтінок, відображаючи воду, і злилося в один єдиний тон. Різниця тільки в тому, що на верхній частині цієї картини яскравими плямами рухаються сірі і об'ємні хмари .... Такий густий, яскравий, насичений колір має камінь лазурит , Який є однією з кращих вставок в срібні прикраси.
Місце народження
Самий пейзажний (з включеннями інших мінералів) камінь видобувають в горах Італії, Афганістані, у Франції і США, в Канаді та Чилі, Таджикистані, а також Бірмі. Якщо говорити про кабошонах, які продаються в Україні, частіше зустрічається італійський і афганський лазурит в прикрасах з срібла 925 проби.
різновиди лазуриту
Іон-радикали сульфату і сульфіду дають каменів виробів лазуриту насичений колір. Але, як ми вже писали вище, лазурит, як і більшість натуральних каменів, може бути найрізноманітніших відтінків - від небесно-блакитного, до темно-синього. Крім того, вкраплення можуть бути чорними, коричневими, золотистими, білими, сірими. Завдяки цим розбіжностям виділяють такі види лазуриту:
- Однорідний лазурит - камінь однотонного синьо-фіолетового або яскраво-синього кольору.
- Плямистий лазурит - самоцвіт синьо-фіолетово або яскраво-синього, а також блакитного з плямами. Має неоднорідну текстуру. Таке камінь рідше застосовується в ювелірних виробах, а більше використовується в сувенірній продукції - статуетки, елементи декору.
- Прожілковая-плямистий - синьо-фіолетовий лазурит або блакитний камінь, на якому є хвилясті, прямі або «кучеряві» прожилки.
Магія лазуриту - з давніх віків до сьогоднішніх днів
Коштовне каміння в усі часи мали не тільки матеріальну цінність, а й духовну. У древніх великих імперіях (Єгипет, Аккада, Персія, Шкмера і ін.) Вважали, що камені можуть не тільки приносити естетичне задоволення. Натуральні мінерали можуть пережити не одне покоління. В Єгипті лазурит в давнину називали «сином неба» і вважали, що камінь синього кольору призначали фараону як приймача бога Сонця Ра на Землі. Каменем переховували значущі статуї богів і володарів, ну а гробниці були переповнені прикрасами - браслетами, кольє, сережками і кільцями - з лазуриту в сріблі і золоті. Серед музейних експонатів сьогодні збереглися геми із зображенням скарабея (жука) з лазуритом. Вважалося, що такі вироби принесуть довголіття і щастя навіть злодієві. Шумери ж вважали, що лазурит в сріблі є символом їх верховного божества неба Інанна. У Китаї сині кульки лазуриту на шапках мандаринів і інших головних уборах вважалися символом багатства і влади. У Південній Америці срібні вироби з лазуритом використовувалися в культурі індіанських цивілізацій.
Від магії не далеко і до нетрадиційної медицини. Перші згадки про це були зафіксовані в Стародавньому Єгипті - з порошку лазуриту виготовляли ліки для виведення з організму отрути, а порошок з яскравого каменю прописували від очних хвороб.
Сьогодні ж лазуритом користуються люди, які страждають підвищеним тиском, безсонням, стресами, астмою. Ці люди повинні носити намиста з лазуриту, а брошки охоронятиме вагітних жінок від передчасних пологів і полегшать напади токсикозу.
Також вважають, що лазурит добре впливає на стан крові і на обмін речовин. Багато хто використовує лазуритові вироби при ревматизмі і радикуліті, при хворобах щитовидної залози, а також лімфатичної системи.
Багато натуральні камені вважаються духовними провідниками людини. Лазурит ж володіє найсильнішою енергетикою. Саме вона вчить людину милосердя, співчуття, додає мудрості, розвиває розум і душу.
Срібні прикраси з лазуритом - талісмани вчених, лікарів, психотерапевтів, ветеринарів (камінь допомагає краще відчути чужий біль), суддів, юристів, а також людей, які займаються волонтерством, благодійністю.
Існує також повір'я, що намисто з сріблом і лазуритом «очищають» людини від негативу, образ, злих і поганих думок, які накопичилися за все життя. Життя стане світліше і благополучніше, адже лазурит, як побічний ефект, притягує взаємну любов і, що немало важливо, матеріальне благополуччя. Згаслі почуття в сім'ї також допоможе відродити лазурит.
Трохи про астрологію. Багато хто вважає, що лазурит в сріблі підходить всім. Але а Тельці, Терези, Діви, Стрільці і Козероги повинні з особливою увагою поставитися з синього каменю, адже він є їх основним талісманом.
Правила носіння і зберігання прикрас з лазуритом
Лазурит -камінь досить м'який і крихкий. Твердість мінералу за шкалою Мооса тільки 5 балів. Завдяки цьому синій камінь чудово обробляється ювелірами. Але не варто забувати, що як і будь-який природний мінерал, лазурит потребує догляду і правильному зберіганні.
Лазурит не любить воду, тому потрібно постаратися не приймати водні процедури в виробах з лазуритом.
Краще зберігати вироби зі срібла або золота з лазуритом в оксамитовому або вельветовому мішечку, а не в скриньці з іншими виробами.
Якщо безліч каменів не люблять сонця, то лазурит прийнято періодично залишати на сонячному світлі. Він насичується енергією і стає яскравішим.
Виріб з ювелірного металу з лазуритом не в якому разі не можна кип'ятити, обробляти хімією.
Чистити краще м'якою ганчіркою в прохолодній водичці.
Натуральний лазурит можна самостійно відрізнити від підробки
Як не дивно, побачити різницю між натуральним лазуритом і підробкою можна за допомогою світла, води і вогню. Вам потрібно подивитися на самоцвіт при сонячному світлі, а потім і при штучному. Справжній мінерал не може бути однаковим в цих умовах. Природний лазурит буде блищати тільки при денному яскравому світлі.
За допомогою води. Якщо на природний лазурит потрапить вода, він зволожиться цілком, а на поверхні «фальшивки» вода просто буде збиратися краплями.
Натуральний камінь можна розжарювати за допомогою вогню. Він огнеупорен - здатний витримати вогонь протягом декількох днів. Звичайно ж, фальшивий камінь не зможе витримати подібне випробування.
Камінь, який жив і в палацах фараонів, вчить нас тому, що все в світі відносно ... Гроші і багатство, владу і сила. Але! Найважливішим залишається те, що людина протягом усього життя прагнути до щастя. Ми щиро сподіваємося, що лазурит в срібних прикрасах стане вашим талісманом по життю, стане мінералом, який приносить удачу. «Небесний» камінь приносить щастя, радість, гармонію в життя тих, хто прагне до досконалості, живе у злагоді з совістю.