- Користь сольового скрабу для шкіри голови і волосся
- Рекомендації і запобіжні заходи
- Рецепти сольового скрабу для волосся в домашніх умовах
Зміст статті
Багато хто вважає, що догляд за волоссям - це клопітка справа, що потребує великих грошових витратах і часу.
Звичайно, якщо відвідувати салони краси, то не обійдеться без значних витрат, але у наших бабусь не було такої можливості, а ось їх волосся завжди виглядали розкішно і доглянуто.
Народна мудрість має широкий арсенал рецептів, що дозволяють зберегти красу і блиск волосся. Одним з таких став сольовий скраб для голови.
Думка, що морська сіль краще, має місце бути, але в домашньому догляді це не має принципового значення, тому робити сольовий скраб для волосся можна і зі звичайної солі.
Користь сольового скрабу для шкіри голови і волосся
У морській солі знаходиться безліч мікроелементів, таких як цинк, селен, залізо, натрій, кальцій і йод. Скраб для голови з солі дозволяє нормалізувати баланс жиру в шкірі, і при високій жирності волосся - це справжній порятунок.
Використовуючи сіль в якості скрабу, ви зможете налагодити кровообіг в шкірних клітинах голови, прискорюючи обмін клітин. У них починає надходити більша кількість кисню, завдяки чому прискорюється процес зростання.
Крім того, сольовий скраб для волосся дозволяє прибрати ороговілий шар шкіри, залишки косметичних засобів і пил, які мають властивість накопичуватися. При втиранні в шкіру голови, сіль чудово очищає і дозволяє впоратися з лупою.
Скраб з солі для волосся дозволяє впоратися з такою неприємністю, як жирне волосся, підсушуючи їх і шкірний покрив голови.
Пілінг з солі сприяє прискоренню регенерації клітин, приводячи шкіру голови, в тонус, надаючи на неї в цілому позитивний вплив. Як ви можете помітити, сольовий скраб для голови здатний впоратися з безліччю проблем, роблячи шкіру і волосся здоровими і розкішними.
Чому роблячи скраб з сіллю для волосся краще використовувати дрібну сіль? Причина дуже проста, великі кристали солі можуть пошкодити шкірний покрив, ставши причиною утворення ран.
Зазвичай, в аптеці, супермаркеті або магазині можна придбати сіль морську дрібного помелу, однак якщо ви не змогли знайти її, то подрібнити кристали можна прямо вдома.
Рекомендації і запобіжні заходи
Перш ніж втирати сіль у волосся, необхідно знати ряд нюансів, з якими ми пропонуємо ознайомитися. Якщо у на голові є подряпини, ранки та інші пошкодження, то скраб з солі для волосся категорично заборонений, так як при попаданні солі в пошкоджену область виникає роздратування, печіння і загальний дискомфорт.
При чутливій шкірі сольовий скраб для волосся в домашніх умовах використовується акуратно. Якщо при нанесенні солі на область голови у вас виникли неприємні відчуття, то краще змити скраб водою.
Як часто можна сіль втирати в коріння волосся? Використовувати сольовий скраб для шкіри голови часто, також не бажано. Проводити процедуру можна раз в декілька тижнів, якщо ж шкіра жирна, то раз на тиждень.
Ідеальним варіантом є зробити курс з 3-6 процедур, після чого зробити перерву в три-шість місяців. Сіль під час скрабу рекомендується наносити тільки на змочені водою волосся, і ніколи не на сухі.
Рецепти сольового скрабу для волосся в домашніх умовах
Якщо ви вирішили приготувати сольовий скраб для шкіри голови, рецепти його досить прості для домашнього приготування.
Умовно всі сольові сркаби можна розділити на два типи:
- очищаючі - мають відлущуючий ефект, прибирають жирний блиск з волосся;
- відновлюють довжину волосся - підсилюють ріст волосся, прискорюють процес відновлення.
Готувати сольовий скраб для шкіри голови необхідно спираючись на тип і структуру волосся. Для приготування універсального скрабу вам потрібно наступне: 50 г глини блакитного кольору розвести у воді і додати ½ ложки столової подрібненої морської солі.
Склад слід добре перемішати і намазати на вологі, підсушені волосся по лінії проділу. Шкіру голови обробляємо легкими масажними рухами і змиваємо залишки суміші теплою водою.
Використовуючи скраб для голови з солі для жирної шкіри можна запобігти жирний блиск волосся і посприяти загальному оздоровленню.
Якщо у вас пересушені, ламке волосся, то можна приготувати скраб відрізняється зволожуючими властивостями. Для цього половину склянки морської солі змішуємо з дрібно посіченими листочки алое-вера.
Після нанесення такого скрабу волосся стає блискучим, легкими і слухняними. Крім алое-вера, для такого скрабу також можна використовувати каріте, кокосове масло або оливкова олія. Замість шампуню рекомендується використовувати натуральний мильний горіх для волосся .
Як масажу можна скористатися і чистої морською сіллю. Змочіть її в воді і нанесіть на шкірний покрив голови. Тривалість масажу індивідуальна, але приблизно цей час становить не більше десяти хвилин.
Сіль сприяє оновленню клітин шкіри, а що входять до складу солі мінерали сприяють регенерації і живлять коріння волосся.
Сольовий скраб для волосся в домашніх умовах може бути спрямований на харчування і відновлення. Якщо сухе волосся, то рекомендується додати до солі продукти з молока. Це може бути йогурт, кефір або сметана, в яку додана сіль морська.
Сольовий скраб для шкіри голови також сприяє посиленню росту волосся. Для того щоб зробити таку маску-скраб, рекомендується змішати морську сіль або звичайну кухонну сіль з настоєм березових бруньок або кропиви. Наносити такий склад потрібно на шкіру голови і втирати, здійснюючи масажні рухи.
Після нанесення складу потрібно залишити маску приблизно на шість хвилин і змити теплою водою. Щоб така маска мала поживними властивостями, в неї можна додати ложку столову меду, розігрітого попередньо на водяній бані. А якщо влити в маску яєчний жовток, то одночасно з скрабірующімі властивостями, ви отримаєте прекрасне миючий засіб.
Жовток в складі масок або скрабів дозволяє поліпшити зовнішній вигляд волосся, надаючи їм блиск і доглянутий вигляд. Всі ці скраби легко приготувати вдома, а ефект від них, як після дорогої процедури в салоні.
Чому роблячи скраб з сіллю для волосся краще використовувати дрібну сіль?Як часто можна сіль втирати в коріння волосся?