Молочно-цукрова ванночка - універсальне пом'якшення
Якщо ви хочете зробити ванночку для ніг будинку, щоб пом'якшити і розслабити стопи, в якості основи використовуйте не воду, а молоко. Властивості молока широко відомі, а в SPA-процедурах, які проводяться з метою пом'якшення та зволоження шкіри, вони набагато краще проточної води, яка може підсушувати шкіру стоп, яка потребує зволоження. Молоко м'яко обволікає стопи і утворює на шкірі захисну плівку - ці ж властивості продукту жінками давно застосовуються для миття волосся.
Теплу молочно-цукрову рідина зніміть з вогню і вилийте в тазик. Опустіть стопи на 10-15 хвилин, потріть цукрової сумішшю шкіру, позбавляючи від ороговілих частинок. По завершенні процедури насухо витріть стопи рушником, не змиваючи водою. Нанесіть живильний крем для стоп.
Перцева м'ята і морська сіль - тонізуюча ванночка
Після робочого дня, тим більше, в спекотні дні, хочеться розслабити ноги з приємним охолоджуючим ефектом, одночасно отримуючи заряд бадьорості. Для цього підійде дуже проста ванночка з ефірною олією перцевої м'яти і великою морською сіллю. Застосовувати її можна в тому випадку, якщо цілісність шкіри стоп не порушена, щоб не спровокувати роздратування.
Налийте в тазик теплої води, капніть кілька крапель олії перцевої м'яти і киньте жменю крупної морської солі. Для пом'якшувального ефекту можете додати рідке мило. Занурте стопи на 10-15 хвилин, потріть шкіру скрабом з морської солі. Після закінчення витріть стопи рушником, позбавляючи від найдрібніших частинок солі і нанесіть охолоджуючий крем-гель з вмістом олії м'яти або евкаліпта.
Олія перцевої м'яти можна замінити маслом лаванди або хвойного дерева, якщо ви робите ванночку перед сном і хочете швидше розслабити ноги.
Інші інгредієнти для ножних ванночок
Як абразивний кошти в ванночках використовують цукор, морську сіль, соду. Після ванночки розпарену шкіру стоп можна помасажувати меленим кава . Як природних антисептиків, натуральних антибактеріальних засобів з ранозагоювальну і заспокійливу дію підійдуть рослинні відвари з аптечної ромашки, квіток календули, кореня алтея, трава шавлії, звіробою. Відвар кори дуба і верби мають в'язким ефектом і підійдуть не тільки для затягування ран, але і для зниження пітливості.
В якості пом'якшуючих компонентів для ножних ванночок підходять звичайне коров'яче молоко, мигдальне молоко, оливкова олія, масло виноградних кісточок. Для дуже сухої шкіри масляні консистенції краще не тільки додавати в воду, але і наносити їх безпосередньо на шкіру масажними рухами, не змиваючи після ванночки.
Протипоказання до ванночка для ніг
Ванночки для ніг, як гарячі, так і холодні тонізуючі, не варто робити при підвищеній температурі тіла. При вагітності, порушеннях кровообігу, цукровому діабеті з проблемними стопами, варикозному розширенні вен з судинними зірочками до ванночка треба ставитися з великою обережністю.
Ретельно відбирайте відповідні компоненти для ванночки, а ще краще, проконсультуйтеся з лікарем на предмет користі і шкоди SPA-процедур для ніг при вашому фізіологічному стані.
Статті по темі