Трафарети для вирізання з паперу були поширені вже давно, я прекрасно пам'ятаю дошкільні та шкільні роки - діти із задоволенням займалися такою творчістю.
Мені в руки випадково потрапила одна старовинна німецька книжка. Наведу картинки, підглянуті мною в цій книжечці.
Її мені дав на час мій колега по роботі, сказавши, що вона йому дорога як пам'ять (натякаючи на те, що я її повинна обов'язково віддати назад) і що сам він в дитинстві розглядав в ній картинки. Так що їй не менше 50 років.
Я її майже всю відсканувала, пожовклі сторінки зробила білими в фотошопі, підняла контрастність, щоб зручніше було її розглядати.
Так, хочу зауважити, що всі картинки можна збільшити в розмірі, щоб було краще видно. Для цього просто натисніть мишкою на відповідну картинку.
Спочатку мова йде про три основних варіантах складання паперу до її виразно:
- Симетричне по осі
- Центральносімметрічное
- згинання гармошкою
Що ж це таке і як зробити? Але для початку з'ясуємо - що ж нам знадобиться:
- Кольорові паперові листи
- Ножиці
- Можливо клей, будь-хто, звичайний канцелярський теж підійде
- олівець
- трафарети
- Волосінь або нитка, на яку будемо нанизувати отримані паперові гірлянди
Якщо аркуш паперу скласти навпіл як книжку, а потім вирізати якусь фігуру, то це буде перший спосіб. Нижче так зроблені, наприклад, метелики. Це дуже зручно, тому що вони повинні вийти абсолютно симетричними з двох сторін.
Діти не тільки зайняті справою, а й паралельно вивчають основи геометрії. До речі, якщо комусь цікаво, то переглянути всю книжку цілком можна на наступному діашоу:
Приклад вирізання на ЦЕНТРАЛЬНОГО-симетрично згорнутих листочках - це всім нам відома з дитинства сніжинка! Листок може бути як кругом, так і квадратом, ромбом або прямокутником. Приклади того, як складати і згинати заготовки, ви знайдете на картинках.
На наступному фото зверху якраз видно вирізані по типу сніжинки фігури і пояснюється як потрібно розташувати контури фігурки на згорнутому шматочку папірця. Головне завдання - розташувати малюнок так, щоб на згинах після вирізання залишалися сполуки. В одному випадку з'єднанням служать руки дівчинки, у другому - серединки самих дитячих фігурок хлопчика і дівчинки.
А нижче видно, як скласти довгу смужку у вигляді гармошки, щоб потім вирізати з неї щось типу гірлянди.
Точно так же вирізаються довгі смужки, з мотивами сніговиків, дерев, хлопчиків і дівчаток. Отримані вироби можна приклеїти до щільному папері або картоні іншого, контрастного кольору, зробити вітальні листівки, закладки для книг, запрошення на день народження.
Склавши листи навпіл, а потім вирізавши, отримуємо цікаві заготовки для святкування - маски, окуляри, вуса. А найпростішу гірлянду можна зробити, якщо порізати складений аркуш паперу як гребінець. :)
Інші варіанти гірлянд представлені далі. Шаблони вкрай прості. Якщо кілька дрібних дрібних деталей склеїти між собою або один з одним, то вийде нова незвичайна форма. Деякі з'єднуються в кола, які потім утворюють прикраса, якщо скріплюються між собою.
Нижні форми, основою яких послужив квадрат, теж кріпляться один до одного клеєм найбільшими сторонами. Цікаво виглядають ті, які вирізані з паперу різного кольору.
Звичайно, малюнки в цій книзі трохи застаріли, але ми візьмемо цікаві, але тільки вже добре забуті нами старі ідеї виразно з паперу, доповнимо новими формами і матеріалами, отримаємо цілком сучасні вироби. Адже для роботи можна застосувати, наприклад, сріблясту або золотисту папір, яка вкладається в коробки з цукерками. Тому нічого «цінного» не викидаємо - все піде у справу!
Вас може зацікавити:
Об'ємні аплікації з паперу
Це іграшки для дорослих. Займемося вирізанням. :) Втім, такими виробами можуть цілком зайнятися діти. Дуже незвичайна техніка роботи, з використанням двох однакових надрукованих малюнків. Ефект 3Д з'являється за рахунок того, що всі деталі верхньої зображення вирізаються, а потім приєднуються поверх нижнього на невеликій висоті.
Вироби з газетного паперу і клею на Новий Рік
Цікаві фігурки для прикраси будинку до новорічних свят можна зробити разом в дітьми практично з «нічого». Клей знайдеться практично в кожному будинку. Старі газети, журнали теж. Навіть якщо немає, то згадайте, що в поштовій скриньці вас напевно очікують рекламні листи у великій кількості. Вони-то нам власне і знадобляться. Займемося вирізанням смуг, звернемо їх в трубочки ...