Можна змайструвати діючу модель світлофора самостійно. Для його виготовлення нам потрібно приготувати одну батарейку і три лампочки для кишенькового ліхтарика, а також невеликий моток звонкового або іншого тонкого дроту. З тришарової фанери нам треба випиляти передню і задню стінки головки (футляра) моделі світлофора. На передній стінці випиляємо три отвори діаметром дев'ять міліметрів. З внутрішньої сторони їх необхідно обклеїти шматочками папірусному паперу червоного, жовтого і зеленого кольору. Звичайний білий папір можна легко і швидко пофарбувати фломастерами або акварельними фарбами.
На задній стінці світлофора потрібно закріпити патрони для лампочок. Їх можна зробити самим зі смужок жерсті або з мідного дроту. Лампочки можна встановити в світлофорі і іншим способом: в задній стінці просвердлимо отвори і вставимо в них цоколі лампочок. Провід в цьому разі потрібно припаяти до лампочок без патронів. Один провід можна припаяти до цоколю з внутрішньої сторони задньої стінки, а інший - зовні.
Увага: при установці лампочок стежте за тим, щоб вони припадали точно навпроти отворів передньої стінки.
Передню і задню стінки головки світлофора потрібно з'єднати смужкою картону. У цій смужці ми зробимо виріз. Виріз повинен бути внизу головки; крізь нього виходять назовні дроти від лампочок. Картон приклеїмо до ребер передньої і задньої стінок столярним і казеїновим клеєм. Після того як зберемо головку, між лампочками до фанерних стінок її приклеїмо поперечні перегородки з щільного паперу з вирізом для проводу. Перегородки загороджують світло сусідній лампочки, щоб не відбулося змішання квітів.
Зверху зовні до отворів приклеїмо козирки, вирізані з цупкого паперу.
Стовп світлофора виріжемо з круглої палички діаметром приблизно 10 міліметрів. Зміцнимо її в підставі, зробленому з дошки . Для цього можна зробити напівкруглу виїмку в верхньому її торці, приклеїти і прибити цвяхом смужку картону, а потім цією смужкою обклеїти головку світлофора. Бічні стінки її вийдуть подвійними.
До основи світлофора приклеїмо дощечку, на якій змонтуємо пульт управління. Встановимо, повзунок і чотири контакту - чотири мідних гвоздика або кнопки - і заб'ємо їх в дошку.
Увага: дошка повинна бути добре висушеної щоб уникнути замикання.
Повзунок - це смужка латуні або жерсті. Одним кінцем її закріпимо до дошки шурупів або цвяхом - вона повинна повертатися в ньому. Інший кінець повзунка притиснемо до одного з трьох контактів. Повзунок трохи зігнемо, щоб він пружинив і щільніше притискався до контактів
Контакти можна зробити у вигляді затискачів, а повзунок - у вигляді рубильника. Поруч з пультом управління укладемо батарейку. Лампочки з'єднаємо паралельно: кінець одного загального проводу приєднаємо до одного з контактів на пульті управління. З цим же контактом з'єднаємо один з контактів батарейки. Другі дроти від лампочок приєднаємо до трьом іншим контактам: кожну лампочку - до окремого контакту.
другий контакт батарейки з'єднаємо з повзунком. Перекладаючи повзунок з одного контакту на інший, будемо запалювати різні лампочки.
Увага: Провід від лампочок, стикаються один з одним, повинні бути обов'язково в ізоляції.
Бажано збирати світлофор під наглядом дорослих. При бажанні надалі цю модель світлофора можна переробити в відмінну світломузику.