- Матеріали і інструменти
- Схеми виготовлення модулів кусудама. Як зробити кусудаму
- Кусудама лілія
- Пятілістние квіти кусудама
Що таке кусудама? Так називається мистецтво створення різних виробів з паперових модулів. Це один з численних видів орігамі . Як правило, він являє собою яскраві рослинні композиції з безліччю різних кольорів і доповнень до них, виконані у формі кулі. Вони відмінно підійдуть в якості невеликого подарунка або прикрасять вашу кімнату.
Зробити кулю-кусудама нескладно. Даний процес чимось нагадує створення модульного орігамі. А зародилася ця ідея, як і звичне нам орігамі, в Японії, причому дуже давно. Раніше кулі-кусудами наповнювали цілющими травами і залишали біля ліжка хворих, що сприяло їх одужання. Також існує думка, що вони використовувалися в стародавніх японських обрядах.
Зараз же це просто невелика красива саморобка , Яка припаде до душі любителям милих дрібничок, деталей інтер'єру і елементів декору . Для її виготовлення не потрібно нічого особливого. Матеріали можна знайти в будь-якому канцелярському магазині. Що ж нам знадобиться?
Матеріали і інструменти
- По-перше, важливо підібрати якісну папір . Звичайні листи кольорового паперу з дитячих наборів для творчості підійдуть не дуже добре, тому що мають маленьку щільність, легко рвуться і залишають білі сліди в місцях згинів. Тому краще використовувати двосторонню кольоровий папір для друку, яка володіє більш якісною прокраска або ж папір для скрапбукінгу , Яка ще й досить щільна. Однак дуже товсті листи теж не підійдуть, так як згини будуть виглядати неакуратно, а виріб стане розвалюватися.
- По-друге, потрібно вибрати спосіб з'єднання деталей між собою. Це можна робити за допомогою нитки з голкою або ж клею, наприклад, ПВА. При цьому перший варіант є класичним і, мабуть, більш зручним. У деяких випадках для виготовлення однієї кулі стане в нагоді як клей, так і нитки. Крім цього, підготуйте ножиці або різак для вирізання рівних квадратів паперу.
- Для прикраси готового виробу за бажанням можна використовувати кольорові стрічки і намистини, пензлики з ниток.
Схеми виготовлення модулів кусудама. Як зробити кусудаму
Отже, в будь-якій схемі орігамі є умовні позначення, які допомагають вам у роботі. Вони є і в схемах кусудами. Це різні стрілки, пунктирні і суцільні лінії, позначення кутів і рівних відрізків. Якщо слідувати інструкціям по створенню кусудами МК (майстер-клас), ви легко зможете виготовити свою першу саморобку в техніці кусудама. Ось приклади схем і різних виробів, які утворюються в результаті.
Кусудама лілія
Щоб зробити у вигляді кусудами квіти, наприклад, лілії-орігамі, і потім скласти з декількох таких бутонів куля, потрібно 12 модулів, тобто 12 квіток.
Для виготовлення кожної деталі слід підготувати по 3 квадрата з паперу, довжина сторони яких може варіюватися в залежності від бажаного розміру, але кожен наступний квадрат повинен бути більше попереднього на 1 см.
Наприклад, для створення однієї квітки-модуля потрібно взяти квадрати розміром по 13, 14 і 15 см відповідно.
Частини лілії будемо виготовляти за наступною схемою:
- Для початку візьміть самий маленький з 3 квадратів і працюйте з ним. Складіть з нього так званий «подвійний квадрат» - базову фігуру орігамі. Для цього складіть квадрат навпіл і 2 рази по діагоналі, розгорніть і загніть середні частини всередину. Повинна вийти об'ємна деталь у формі квадрата.
- Потім потрібно відігнути кожну з граней нашого квадрата до центру, при цьому розгладивши їх. Проробляємо це з усіма чотирма гранями.
- Тепер загинаємо нижні куточки до центру і повторюємо з усіх боків. У результаті повинна вийти фігура, що нагадує ромб.
- Наступний крок є одним з найскладніших. Потрібно витягнути внутрішній нижній куточок назовні. Для того щоб це зробити, потрібно зробити згин рівно посередині фігури, який згодом повинен залишитися всередині заготовки, а внутрішній куточок необхідно витягнути вгору. Далі, робимо цей крок з усіх боків заготовки.
- Тепер знову відгинаємо нижній куточок вгору рівно посередині фігури.
- Робимо тепер уже вертикальний згин посередині фігури і розгинає назад. Цей крок проводиться для визначення середини нашої деталі.
- Тепер загинаємо нижні частини до центру (від куточка до підстави трохи вище середини заготовки) проробляємо те ж саме діяння з іншого боку модуля.
- Відгинаємо цілком верхню частину роботи з усіх чотирьох сторін. Лінія згину при цьому повинна розташовуватися трохи вище середини. Це наші майбутні пелюстки. Їх потрібно розпрямити в горизонтальне положення і можна також трохи зігнути для краси. Наша перша лілія для кулі-кусудами готова!
- З решти двох квадратів більшого розміру виготовляємо такі ж деталі і вкладаємо їх одна в іншу по порядку. Перший модуль нашого кулі-кусудами з квітів лілії готовий.
- Збірку модулів в готовий куля краще робити за допомогою нитки та голки, а не клею, так як такий варіант буде більш міцним.
Пятілістние квіти кусудама
Хочу запропонувати вам ще одну схему створення вироби кусудама для початківців. Вона буде складатися з 12 модулів, для кожного з яких буде потрібно 5 квадратних аркушів паперу. Довжина сторони - 10 сантиметрів. Отже, приступимо.
Беремо 1 з підготовлених квадратів і складаємо навпіл по діагоналі, щоб вийшов трикутник. Його кути загинаємо вгору до середини (до вершини трикутника). У підсумку повинен утворитися ромб. Тепер з однієї зі сторін розгинаємо кути, як і при виготовленні лілії. Для цього потрібно провести середину і зробити згин по ній. Проробляємо це з 2 кутами з одного боку. У одержані опуклих частин деталі складаємо верхні частини донизу, а потім бічні - до центру, по вже наявній лінії згину. Крайні поверхні деталі з'єднуємо і склеюємо між собою. Повинна вийти деталь овальної форми з «тичинками» всередині.
Для 1 квітки потрібно виконати 5 таких деталей і приступати до складання. Склейте їх між собою, з'єднавши куточки. А потім за таким же принципом зберіть весь кусудама-куля, що складається з 12 квіточок. При бажанні прикрасьте його бантами і намистинами. Можна посадити їх на клей або пришити. Наша саморобка готова!
Крім МК в картинках і схемах, в інтернеті також можна знайти і навчитися техніці кусудама відео майстер-класами, за допомогою яких можна виготовляти найрізноманітніші і незвичайні вироби в цій техніці.
Що ж нам знадобиться?