- Мехмод: що це таке?
- Боксмоди
- Переваги та недоліки мехмодов
- Плюси і мінуси регульованих модов
- Так чому ж віддати перевагу?
Боксмод або мехмод? Цим питанням задаються багато починаючих вейпери, які ще не до кінця розбираються в пристроях для ширяння. І це не дивно, адже сучасний ринок пропонує потенційним парильникам масу всіляких модифікації і комплектуючих для вейпов.
У цій публікації ми розповімо вам, чим відрізняється мехмод від боксмода і спробуємо з'ясувати, що краще підходить для початківців користувачів електронних сигарет.
Мехмод: що це таке?
Отже, що ж являють собою механічні моди? Якщо говорити більш доступною мовою, то це найпростіші механізми, які складаються з наступних елементів:
- акумулятор, за допомогою якого механізм отримує необхідну напругу для повноцінної роботи;
- випарник (атомайзер, парогенератор), де, власне, і відбувається перетворення рідини в пару і який потребує напрузі;
- кнопка включення / вимикання гаджета.
Принцип функціонування мехмода полягає в наступному: при натисканні на кнопку наводиться в дію акумуляторної батареї, який подає напругу на випарник.
А вже в парогенераторі здійснюється процес нагріву спіралі і перетворення парітельной суміші. Більше ніякими іншими функціями механічні моди не мають. У цьому-то і полягає вся невитіюватість мехмода як пристосування для ширяння.
Дизайн і габарити таких пристосувань можуть бути різними - циліндричної форми для одного акумулятора або ж у вигляді прямокутного боксу на дві і більше батареї. Що стосується матеріалу, з якого виконується мехмод, то це може бути, як метал, так і дерево, пластик (останні оснащуються додатково внутрішніми проводами).
Габарити механічних модів і їх зовнішній вигляд також дуже різноманітний. Є не одна сотня різних мехмодов, які відрізняються дизайном. Тому більшість колекціонерів їх набувають заради свого захоплення або просто для різноманітності.
Боксмоди
На відміну від мех модов, з точки зору конструктивних особливостей, це більш складне пристосування для ширяння. Головна відмінність - це наявність електроніки всередині девайса. Тут мова йде про «варіваттах», оскільки «варівольти» - це, так би мовити, вже пережиток минулого. Та й до того ж, вони вже мало кого цікавлять.
Цей варіант електронної сигарети дозволяє вейперу самостійно встановлювати необхідну потужність на гаджет, яка буде максимально комфортною саме для нього. Адже років - це індивідуальний процес, в якому все залежить виключно від особистих переваг парильщика і можливостей атомайзера.
Що має в боксмоде електронна схема здійснює регулювання напруги і потужності подається струму від джерела живлення. Крім цього, електроплата в такому пристосуванні також виконує ще й масу інших захисних функцій: можна не переживати про можливість короткого замикання, перегрів намотування парогенератора, надмірно низького опору і безлічі інших неприємних моментів, які можуть в тій чи іншій мірі зіпсувати враження від процесу ширяння.
В основному, цей вид електронних сигарет представлений у вигляді боксів, що цілком зрозуміло - для організації всієї електронної схеми потрібна достатня кількість місця. Звідси, власне, і скорочена назва - боксмод, що в перекладі від англійського означає «box» - коробка. Безумовно, якщо гарненько пошукати, то можна знайти компактну модель, але при цьому її вартість буде помітно відрізнятися від стандартних боксмодов.
Переваги та недоліки мехмодов
До позитивних якостей механічних модов експерти відносять:
- Широка номенклатура. Найширший вибір механічних модів на будь-який смак дає можливість вибрати той єдиний, що задовольняє індивідуальні потреби і переваги девайс. Крім цього, моди подібного типу можна з легкістю зібрати власними силами, використовуючи для цього як матеріали, придбані в спеціалізованому вейп-шопі, так і підручні деталі. Це не тільки дозволяє заощадити гроші на пристрої, але і дає можливість створити ексклюзивний хутро.
- Механічні моди являють собою вкрай примітивне пристосування для ширяння, тому проблем з їх експлуатацією практично немає. І навіть якщо якийсь елемент вийде з ладу, його можна буде без особливих проблем замінити новим. Причому для цього зовсім не потрібні пізнання в галузі фізики або науки, пов'язаної з вейпінгом.
- Основне і, мабуть, найголовніша перевага хутра - в гаджетах подібного типу на кілька батарей при паралельному підключенні ток при віддачі підсумовується, і навантаження розподіляється рівномірно, за рахунок чого можна отримати високу продуктивність. Для клаудчейсеров це дуже вагомий аргумент.
- Наявність можливості використовувати різні опції для більшого обсягу і якості пара: приміром, сабомний парогенератор з високопродуктивними намотування. Механічні моди не наділені «мозком» у вигляді електронної схеми (чим вони, власне, можуть відрізнятися від боксмодов), за допомогою якої здійснюється постійний контроль процесу ширяння. Тому для любителів експериментів в вейпінге тут, як то кажуть, зелене світло.
- Вартість оригінальних мехмодов досить висока. Але якщо ж ви зважитеся зібрати механічний мод власними силами, то покупка «начинки» вам обійдеться дуже дешево. Саме з цієї причини більшість вейперов прагнуть змайструвати мод власного виробництва.
Як би не показалося дивним, але недоліки мехмодов в більшості своїй виходять з їх же переваг.
Як влаштований механічний мод.
Мінуси хутра:
- З причини найширшого асортименту таких гаджетів, сьогодні на ринку мехмодов є дуже багато підробок, якість яких залишає бажати кращого. Найчастіше в непридатність приходить пускова кнопка, яка ламається мало не після першого тижня експлуатації девайса. На неякісних хутрі кнопки можуть западати, заїдати і просто не виконувати свої функції. Чого не скажеш про оригінальні моделях, які, до слова, мають набагато кращу якість, що, власне, і виражається в підвищеній вартості (за цим критерієм і можна визначити, підробка перед вами або ж оригінал).
- В силу свій простоти механічні моди не гарантують своєму власникові безпеку від потенційних небезпек, наприклад, короткого замикання. Якщо ви є власником металевого хутра і носите його в кишені, де лежать і ключі, то чи є необхідність в подальшому описі наслідків? Або ж для любителів поекспериментувати вибух акумуляторної батареї, а безпосередньо в процесі ширяння може стати, мало не фатальним. Тому завжди пам'ятайте про запобіжні заходи, щоб уберегти себе від таких наслідків.
- Батареї, якими оснащуються механічні моди, характеризуються нерівномірністю розрядження, тому якість ширяння при повному і половинному заряді акумуляторної батареї, а буде дуже сильно відрізнятися.
- Механічні моди можна налаштовувати на певний спротив і потужність, що робить їх не такими універсальними. Наприклад, якщо щось пішло не так і спіраль надто «смажить», то тут слід або замінити намотування, або мучиться в очікуванні, коли батарея трохи підсяде.
Плюси і мінуси регульованих модов
Боксмод і мехмод, що вибрати? Тепер давайте розглянемо переваги і недоліки регульованих модів.
Що можна контролювати на бокс моді.
Отже, плюси боксів:
- Наявність електронної плати дає можливість управляти процесом ширяння, об'ємом пара і його смаковими якостями. Простіше кажучи, можна експериментувати і підганяти вейп під себе.
- Гарантія безпеки. Захисна плата всередині боксмода є свого роду захистом від усіляких неприємностей:
- коротке замикання;
- вибух акумулятора;
- перегрів батареї та ін.
- Якісна електроніка розробляється під чуйним керівництвом і за технологією професіоналів, тому ймовірність її передчасного виходу з ладу і заводський брак мізерно мала. Природне, ми говоримо не про дешеву підробку.
- Електронна плата - це найдорожча частина регульованого мода. Однак, наявність такої "розумної" системи не робить все пристрій дорожче мехмодов. Більш того, в більшості випадків, боксмоди коштують набагато дешевше, ніж механіка. Але при цьому чим якісніше плата, тим вище ціна гаджета.
- Незалежно від заряду акумулятора якість ширяння завжди на одному рівні. Це досягається за рахунок наявного в пристрої плати стабілізатора. Тому навіть при низькому заряді батареї можна не переживати про те, що пар матиме присмак гару.
- Виробництво електроніки для регульованих модів - процес трудомісткий і фінансово затратний, тому наштовхнутися на підробку відомого бренду виходить дуже рідко.
Як не дивно, але мінуси боксмодов пов'язані з наявністю такої "розумної" плати. До таких експерти відносять такі моменти:
- При наявності заводського браку або ж ви самі якимось чином примудрилися щось зламати в електронному механізмі, то усунути неполадки не представляється можливим. Щоб реалізувати якісний ремонт, потрібно володіти певними знаннями, навичками та інструментарієм. А взагалі, поломка електроніки відбувається дуже і дуже рідко. І так, варто завжди пам'ятати про гарантії на девайс - через брак такої вам навряд чи вдасться здати його в ремонт або замінити на новий.
- Якщо порівнювати боксмоди з підробками брендових хутра, то їх вартість буде в кілька разів вище.
- Далеко не всі регульовані моди підходять для сабомних парогенераторів. Але при цьому останнім часом виробники все-таки почали випускати такі. Наприклад, це моделі Sigelei на 150 Вт і IPV на 100 Вт.
Так чому ж віддати перевагу?
Виходячи з вищевикладеного, можна зробити такі висновки:
- Якщо ви тільки почали навчатися вейпа і не сильно вдаєтеся в конструктивні особливості гаджетів, то краще віддати перевагу регульованим моду. Він простий в експлуатації і не вимагає особливих знань в плані налаштування і регулювання потужності процесу ширяння. Купив гаджет і парі собі в задоволення, ні про що не замислюючись.
- Якщо ж ви вже давно парите і чітко знаєте, що і як потрібно робити, або ж ви завзятий клаудчейзер, то мехмод - це те, що вам потрібно!
Тепер ви знаєте, чим відрізняються боксмоди і мехмоди. Сподіваємося, цей спіч допоможе вам визначитися з вибором і віддати перевагу тому варіанту електронкою, який буде максимально відповідати вашим перевагам. У будь-якому випадку вибір завжди залишається за вами.
Всім смачного і густого!
Мехмод: що це таке?Боксмод або мехмод?
Мехмод: що це таке?
Отже, що ж являють собою механічні моди?
Якщо ви є власником металевого хутра і носите його в кишені, де лежать і ключі, то чи є необхідність в подальшому описі наслідків?
Так чому ж віддати перевагу?