День матері у Великобританії і День бабусь у Франції дуже схожі на 8 березня в Росії.
Його коріння сягає в вікторіанські часи, коли діти в досить ранньому віці працювали далеко від дому, а гроші, зароблені ними, пересилалися в сімейний бюджет. Тоді один день в році дітям дозволялося провести вдома разом з батьками. Зазвичай вони приносили матерям і бабусям невеликі подарунки - букетики квітів або свіжі яйця.
Сьогодні британські діти в цей день дарують матерям квіти і виконують за них домашню роботу.
На самому початку 17 століття в Англії в четверту неділю Великого посту люди стали святкувати неділю матері. Це було свято всіх матерів Англії. У міру поширення християнства в Європі, цієї неділі стало святом Матері Церкви - духовної сили, що дає життя і захищає від зла. Згодом церковний свято злилося воєдино зі святом світським.
Святкову атмосферу цього дня надавав спеціальний торт, званий «материнським тортом». У цей день потрібно було відвідувати матерів і приносити їм у подарунок такий торт в обмін на материнське благословення.
Такі торти і тістечка пеклися і продавалися в Англії і Франції по неділях під час Великого Посту. У Франції за цим рецептом частіше випікалися тістечка, прикрашені хрестом з цукрової глазурі.
Привітати свою маму треба обов'язково, і в якій би частині світу не знаходилися в цей день дочки і сини, вони подзвонять своїм єдиним і рідним, відправлять їм листівку, лист або електронне послання в День матері.
Щорічно в першу неділю березня у Франції відзначається Національний день бабусь. У цей день всім бабусям і взагалі жінкам старше 55 років виявляються незвичайний шану і повагу.
У Франції було проведено опитування серед приблизно тисячі літніх людей старше 65 років. Виявилося, що 67,3% опитаних вважають сім'ю важливіше всіх складових в житті, навіть важливіше власного здоров'я і політичної ситуації в країні. 82,8% сказали, що внуки були сутністю їх життя. Цікаво, що 48,2% зізналися, що кожен день допомагають своїм онукам виконувати домашні завдання.
Добрі французькі бабусі, рідко нагадують бабусь, причепурившись, в цей день п'ють лікер, їдять мигдальні тістечка і морозиво і, безумовно, отримують подарунки.
Французькі бабусі молодіють з кожним роком, половині з них трохи більше п'ятдесяти і багато хто продовжує активно працювати. Можливо, саме тому бабусин день припадає на неділю. Хоча більшість французьких бабусь бачать своїх онуків як мінімум раз на тиждень, а третина з них присвячує їм більше половини свого вільного часу, вони з нетерпінням чекають «бабусиної дня», коли всі їхні діти і внуки збираються разом.
Бабусь в цей день чекають квіти і подарунки від улюблених онуків і внучок. Турфірми в свято пропонують бабусям і їхнім онукам безкоштовні туристичні поїздки на автобусах, ресторани створюють особливі меню, а в магазинах відкриваються спеціальні секції, де бабусі - тільки бабусі! - можуть купити товари зі знижками.
ДТРК Самара