Килими здавна використовувалися людьми в якості прикраси, відтворення затишку в оселі і, само собою, для тепла. Наприклад, на Сході килими вважалися найважливішим предметом інтер'єру, самі килими були дуже дорогими, а мистецтво килимарства було розвинене високо.
килимова вишивка
Килимова вишивка дозволяє сучасним майстриня спробувати себе і свої сили в вишиванні килимів, а також панно та картин.
Такий вид вишивки прийнято відносити до рахункових вишивок, так як вона виконується на полотні або канві з чіткими переплетеннями ниток. Вишивка, як правило, виконується за рахунком ниток і заповнює весь контур основи.
Прийомів вишивки килимів досить багато: це і лічильна гладь, і хрестик, і атласнік.
Нитки і основа
Як правило, для вишивки килимів застосовують товсті вовняні або бавовняні (в кілька додавань) нитки. В одній композиції цілком можна застосовувати нитки різної якості і раз ної товщини, а іноді застосовують і стрічки з капронових колгот, вирізаних у вигляді спіралі.
вишивка виконується в спеціальних розсувних пяльцах, в яких поперечні планки повинні бути порядку на 30 см довше ширини самого килима. Надлишки матеріалу закручують на нижню планку, а в міру просування вишивання переміщаються на верхню. Але іноді майстрині вишивають килими на руках, але в цій справі потрібна вправність.
Технологія килимовій вишивки
Насамперед потрібно підібрати відповідні нитки і правильну основу. Тканина повинна бути міцною і щільною, ідеально підійде лляна. Майбутній килим потрібно закріпити на дерев'яній рамі, якщо звичайно він не дуже великий. З виворітного боку потрібно нанести малюнок і почати вишивку. Малюнок бажано повинен бути великим і без надлишку деталей. Починати вишивку потрібно з контуру малюнка, який виконується контрастною ниткою. У кожній клітині основи або канви робиться петелька з ниток, яка закріплюється хрестиком. А кожен попередній ряд закривається петлями наступного ряду. З вивороту килим буде схожий на вишивку швом «голка назад», а лицьова сторона буде ворсистої. Довжина самого ворсу безпосередньо залежить від довжини голки, чим більше голка - тим вище ворс.
Після закінчення роботи виріб знімають з рами і підрівнюють краю за допомогою петельного шва. З виворітного боку килим закріплюють клеєм ПВА, дають висохнути і упорядковують.
Перевага подібної килимовій вишивки полягає в тому, що робити її можна з будь-яких ескізами, збільшуючи або зменшуючи їх розміри.
А килим, вишитий самостійно, привнесе свіжу нотку в звичний інтер'єр.
Фото: Fotolia.com.
atzabfkrf, спеціально для мадам Аннин .
© 2011, мадам Аннин . Всі права захищені. Без письмової згоди автора або активної, прямої і відкритої до індексації посилання на джерело шу позицію матеріалів повністю або частково заборонена!