UPD. В кінці статті оновлення інформації про те, що реально в нагоді, а що ні
Мій блог набуває дещо інші обриси, а саме найближчим часом він, швидше за все, рушить у бік мого нового проекту: дитячого :) Буду писати про свій досвід на цьому терені і почну з того, що недавно досліджувала, вивчила за численними відгуками і розшукала сама. Писати мені подобається, це для мене як хобі: вивчив питання - акумулює інформацію, зроби огляд, допоможи іншим, достав задоволення собі і збережи пам'ять про свої перші кроки на довгі роки. Виділю, мабуть, окрему рубрику для цього - «Дитина».
Отже, це перший пост на терені народження нового життя. Далі в міру можливостей буду ділитися своїми майбутніми придбаннями в скарбничці знань і умінь.
Сьогодні вирішила поділитися своїм досвідом збору сумки в пологовий будинок, можливо, комусь він стане в нагоді і допоможе швидко і без головного болю зібрати тільки найнеобхідніше і не взяти нічого зайвого.
Як тільки постало таке питання я вирішила не паритися і купити готову сумку, благо зараз є сервіси по збірці і доставці таких сумок, вони також продаються в магазинах для вагітних, але заради інтересу я вирішила це зробити самостійно і порівняти, що буде вигідніше, бо сумніви в складі цих сумок все одно залишилися.
Почну з того, що, в першу чергу, варто звернути увагу на вимоги свого пологового будинку, і тільки після цього починати додавати потрібні речі. У моєму, наприклад, багато видають, і з собою необхідно взяти самий мінімум.
Отже, сумка в пологовий будинок являє собою не одну, а цілих 3 сумки (правда, я бачила, як дівчатка все в одну поміщають, але мені так незручно):
Я їх пронумеровані, щоб чоловік дві з них привіз пізніше. Самі сумки за вимогами пологового будинку повинні бути прозорими, я використовувала пакувальні сумки з-під постелі і подушок.
- Сумка в приймальне та пологове відділення (маленька);
- Сумка в післяпологове відділення (середня);
- Сумка на виписку (будь-яка: речі для мами і малюка).
сумка №1
ДОКУМЕНТИ
- паспорт
- поліс ОМС
- СНІЛС
- обмінна карта
- родовий сертифікат
- контракт
- Останні обстеження (на всякий випадок)
РЕЧІ
Якщо пологи партнерські, ДЛЯ ЧОЛОВІКА: тапочки, футболка, х / б штани, термос, бутери.
ПРИМІТКА.
Я не беру ці упаковки цілком, все перекладаю в невеликі пакети і беру мінімальну кількість з досвіду інших мам:
3. Пляшка води з помпою (!) Зручніше, ніж зі звичайною кришкою.
9. Прокладки післяпологові 2 шт.
11. Пелюшки 5 шт.
Час, що залишився кладу в сумку №2.
Ефірна олія лаванди, свічки, пов'язку, навушники і музику я беру для максимально можливого розслаблення. Але подивимося, звичайно ж, по ситуації :) Масло лаванди підсилює скорочення матки, знімає сильні больові відчуття, створює розслаблюючу, заспокійливу атмосферу; його досить крапнути на серветку (нема на шкіру), воно довго не вивітриться з неї.
На сутичках часто мерзнуть кінцівки, тому рекомендують брати шкарпетки. А бритва на всякий випадок.
ДОДАТКОВО можна взяти за потребою (в моєму РД видають):
12. Халат, сорочка
13. Компресійні панчохи
14. Маленьке рушник (змочувати і протирати обличчя)
сумка №2
ДЛЯ МАМИ
ПРИМІТКА.
Знову ж таки не беру упаковки цілком, перекладаю в пакети, тому все значно зменшується в розмірах, на фото лише показовий приклад складу сумки.
Пп. 6, 7 і 16. Туалетний папір, паперові рушники і рушник для душа я в підсумку виклала з сумки, тому що дізналася, що це в палаті також є. Але в звичайні РД, коли ви їдете безкоштовно по швидкої, я думаю, треба взяти.
8. Предмети особистої гігієни розфасовуємо по маленьким пляшечка!
11. Вкладиші для грудей беру всього 4 шт. Вся упаковка не потрібна. Прихід молока як правило очікується на 3-4 день після пологів, а взагалі індивідуальний, і, можливо, вони зовсім не знадобляться.
12, 13. Перекус, термос для їжі. За відгуками після пологів дуже хочеться їсти в невідповідний час, тому рекомендують взяти з собою посуд, або, як я, глибокий термос для їжі, бистрокашу, родзинки, горіхи, і в потрібний момент просто залити все це окропом. І смачно, і ситно, і корисно. Мюслі навздогін. Не забудьте прилади. Можна взяти свою кружку і чайні пакетики.
14. Пакети для сміття потрібні, якщо прибиральницю доведеться чекати надто довго.
15. Фен і гребінець я поклала для післяпологового відділення, але зрозуміла, що буду користуватися феном тільки на виписці, тому він переміщається в сумку №3.
ДОДАТКОВО:
17. Бюстгальтер для годування! Я його поки не купила.
18. Бандаж післяпологовий (за показаннями!). Він потрібен далеко не всім.
ДЛЯ МАЛЮКА
ПРИМІТКА.
1, 5. Памперси, одяг. У моєму РД видають все необхідне для малюка: пелюшки, одяг, памперси в необмеженій кількості, тому я зі своєї сумки їх виклала. Взяла лише 1 комплект одягу на всякий випадок: сліп, шапочка, царапки, носочки. А може він залишиться для виписки. Якщо не видають, то брати все в потрійному розмірі.
2. Вологі серветки потрібні для протирання малюка, перший час водою його мити немає необхідності.
3. Рідке мило для підмивання при наявності меконію.
4. Крем під підгузник - рекомендація РД.
сумка №3
ВИТЯГ
Краще, щоб пакет вам передали за день до виписки, щоб була можливість нафарбуватися спокійно і одягнутися не поспішаючи.
1. ОДЯГ ДЛЯ МАМИ, фен, косметичка
Зручний одяг, краще те, що носили до пологів, так як фігура ще не встигне відновитися, і в свої звичайні речі ви можете не увійти. І якщо штани, то просторі, тому що є ймовірність, що больові відчуття ще будуть.
2. ОДЯГ ДЛЯ МАЛЮКА
Ми будемо виписуватися в кінці лютого / початку березня, тому я передбачила наступну одяг для малюка на виписку в цю пору року (температура на вулиці скаче від -10 до +5) пошарово:
- Сліп х / б (59 см)
- Комбінезон флісовий (62 см)
- Комбінезон зимовий, але не на хутрі, щоб не перегріти малюка, з прорізом для ременя безпеки (62 см)
- Шапочка х / б
- Шапочка тепла
- царапки
3. ФОТОАППАРАТ (якщо не буде фотографа або захочете самі познімати в палаті)
ДЛЯ зустрічатися
- КВІТИ МАМІ
- КУЛІ
- ПРЕЗЕНТ ДЛЯ МЕДСЕСТРИ (за бажанням).
Документи, які дадуть при виписці:
- Довідка про народження дитини (її віддасте в ЗАГС для реєстрації дитини)
- Медична довідка про народження (віддається патронажної сестри)
- Обмінна карта (одна її частина віддається патронажної сестри для дитячої поліклініки, друга частина в гінекологію)
- Родовий сертифікат (частина віддасте патронажної сестри, частина залишиться у вас)
- Виписка з історії розвитку новонародженого - це лист з рекомендаціями та висновками про здоров'я дитини (якщо проводились будь-які процедури або лікування обов'язково уточніть які саме, які лікарські препарати вводилися дитині! Цей лист віддається патронажної сестри).
Відразу ж після виписки та приїзду додому повідомте в дитячу поліклініку за місцем проживання про народження дитини і запросіть патронажну сестру.
БЮДЖЕТ
Ну а тепер не менш цікаве :)
Практично все куплено, не виходячи з дому, в одному інтернет-магазині, за винятком деяких позицій. В общем-то, як мені здається, це самий необхідний мінімум.
Для порівняння я розглянула базові комплектації готових сумок на двох найцікавіших, на мій погляд, сервісах (багато інших мене взагалі ніяк не влаштували комплектаціями):
- Пора в пологовий будинок . Вартість 3400 руб. з доставкою. Непоганий набір, але дещо особисто для мене зайве, а також екологічна безпека деяких дитячих засобів під питанням. Плюс: можна самостійно прямо на сайті вибрати потрібні кошти і скласти сумку. Мінус: окремі позиції дорожче, ніж замовила я.
- Сумка в пологовий будинок. Новосибірськ. Вартість 2650 руб. з доставкою з Новосибірська (до 5-ти днів). Дуже привабливий красивий сервіс. Спокушає різноманітність, екологічні марки засобів в більш розширених комплектаціях. Можна зібрати сумку самостійно, але якщо вибирати хороші безпечні засоби, вийде значно дорожче базової версії.
Висновок.
Мінус готових сумок - в них все одно доведеться доповідати дещо індивідуальне. Зібрати сумку самостійно вигідніше, ніж купити готову, хоча різниця цей не глобальна.
У разі критичного відсутності часу я б і готову купила, а при наявності вільних коштів взяла б максимальну комплектацію типу «Органік» з новомодними засобами заради «дівчачих» задоволення :), хоч і без особливої необхідності: пляшки, пустушки, шампунь - це вже не про пологовий будинок.
Тому вибір за вами.
_____________________________________________________________________________
UPD. Отже, через деякий час, обновляю інформацію про те, що знадобилося реально:
Сумка №1. Мені абсолютно не знадобилася музика, ефірну олію, свічки, пов'язка на очі - кошти для розслаблення. Навпаки, в родблоке музика мене тільки дратувала :). Крім того, не дозволили брати нічого, крім телефону, зарядки, води і гігієнічної помади. Воду я випила повністю під час пологів, а помада хоч і допомагала в процесі, але за фактом губи все одно були як після обмороження, я їх пізніше мазала пуреланом. Тобто сумка №1 в принципі не потрібна, тільки маленька косметичка.
Компресійні панчохи надягали всім, їх при виписці оплачуєш в касі, або взяти свої.
Ніяке рушник для обличчя під час пологів мені не знадобилося.
Сумка №2. Я пошкодувала, що не взяла з собою свою домашню одяг, тому що в передродовому я провела 2 дні і доводилося ходити в казенній сорочці і халаті, який був мені малий. Та й після пологів 4 дня хотілося пристойно виглядати.
Чи не знадобилося:
- накладки на унітаз;
- мило для малюка (підмивала просто водою, меконій прекрасно відмивається);
- крем під підгузник (виявилося, він сушить, і мені від попрілостей дали бепантен), тому потрібно взяти Бепантен.
- пурелан (тільки губи змастила їм пару раз);
- підкладки для грудей, тому що молока ще не було;
- пакети для сміття, там були відра для сміття;
- бюстгалтер для годування досі мені не особливо потрібен (1,5 міс тому), тому що в суспільстві я не годую поки, тільки вдома;
- бандаж ні допологової, ні післяпологовий я не купила, так і не зрозуміла навіщо він потрібен. Вважаю, тільки за показаннями. Після - живіт утягивается сам по собі, а до ідеалу доводять заняття на прес;
- фен (у мене хвилясте волосся і вони самі висохли на виписку красиво, не було необхідності їх випрямляти).
Термос для їжі, каша, перекус - все знадобилося, я з'їла протягом двох днів до пологів ще :) Годували непогано, але мені було мало :) Чоловік ще підвозив фрукти і солодощі до чаю.
Документи.
Обмінну карту у мене забрали і видали ЕПІКРИЗ. Один на мене, інший на дитину. По суті - розширені довідки про перебіг пологів, про медикаментозних втручань; Інформація про здоров'я малюка. Епікриз мами віддається в жіночу консультацію, ЕПІКРИЗ малюка у нас забрала патронажна медсестра. Зробіть собі копії.