- Позитивні властивості лецитину
- Протипоказання лецитину
- Лецитин в харчовій і нехарчової промисловості
- Інструкція до застосування лецитину
Лецитин Е322 - харчова добавка рослинного походження, сильний антиоксидант. Якщо перевести слово «lekithos» з грецької мови, воно означає "яєчний жовток" . Максимальна кількість лецитину міститься саме в жовтках, також м'ясних продуктах, печінки , арахісі , Різних видах рослинних масел, фруктах і овочах.
Ця речовина можна знайти в клітинах людського організму. При його недоліку, людині складно впоратися з різними хворобами і недугами: втомою, дратівливістю, безсонням, депресією, виснаженням нервової системи, ослабленням пам'яті, постійної неуважністю та іншими.
Емульгатор лецитин допомагає створювати однорідні емульсії, які використовуються в багатьох сферах. насіння соняшнику і соєві боби містять максимальну кількість Е322. При рафінуванні рослинних масел, зокрема соєвого і соняшникової , Виходить промислова харчова добавка.
Соєвий лецитин складається з: гліцерину, жирних кислот, фосфорної кислоти і холіну . Його готують з очищеного соєвого масла з мінімальним температурним впливом (обробкою). Активна речовина відповідає за цілісність клітин в організмі, транспортування продуктів метаболізму і за обмін речовин.
Позитивні властивості лецитину
Перед тим як включити в свій раціон будь-яку з харчових добавок, необхідно чітко знати про позитивному і негативному її впливі на організм людини. Користь лецитину: ефективно бореться з великим показником холестерину , Є засобом для профілактики виникнення і розвитку атеросклерозу, сприяє рівномірному засвоєнню жирів. Вживання харчової добавки покращує розумову активність, пам'ять, допоможе побороти депресію і позбутися від стресу. при псоріазі і нейродерміті обов'язково необхідно їсти продукти, в яких міститься lecithins.
З цієї речовини складається 50 відсотків печінки і одна третина тканин мозку. Це в першу чергу будівельний матеріал, що допомагає регенерувати пошкоджені або хворі клітини. Lecithins забезпечує повноцінну і безперебійну роботу мозку і всієї нервової системи
Застосування лецитину доцільно при терапії неврозів і невритів, розсіяного склерозу, хвороби Паркінсона та Альцгеймера, при травмах і ураженнях нервової системи, при фізичних і розумових постійних навантаженнях. Відгуки про харчову добавку тільки позитивні, її приймають люди, які перенесли інсульти, з метою повного відновлення фізичного та психічного здоров'я. Для дітей і вагітних жінок вкрай важливо включити в свій раціон харчування корисна речовина lecithins.
У жінок, що вживають цю харчову добавку, перебіг пологів буде менш болючим, а малюк буде здоровим і міцним.
Вітаміни з лецитином роблять позитивний вплив на формування мозку і нервової системи малюка, що знаходиться ще в утробі матері.
Вітамінні комплекси для підлітків є безцінними, вони покращують процес зростання і розвитку дитини, допомагають вчитися концентрувати увагу і розвивати розумові здібності.
Енергетична цінність лецитину дорівнює 913 кілокалорій в 100 грамах продукту.
Харчова добавка корисна людям будь-якої вікової категорії: починаючи від малюків, закінчуючи бабусями і дідусями.
Протипоказання лецитину
Любителі здорового харчування обережно відносяться до харчових добавок, тому перед тим, як починати їх вживання дізнаються, яка користь і шкоду активних речовин. Шкода емульгатора:
- при індивідуальній непереносимості лецитину можуть виникнути алергічні реакції;
- харчова добавка, зроблена з сої , Може принести, як користь, так і негативні наслідки, оскільки вироблена з генно-модифікованої сировини, а вплив ГМО на організм людини завжди було негативним і непередбачуваним.
При вживанні Е322 в невеликих кількостях, він здатний принести тільки позитивний ефект. При загостренні захворювань (холецистит, панкреатит) необхідно порадитися з лікарем, щоб він врахував свідчення пацієнта і дозволив застосування добавки.
Лецитин в харчовій і нехарчової промисловості
Соєвий і соняшниковий lecithins виконують найважливіші функції в приготуванні і зберіганні харчових продуктів. Вони незамінні емульгатори і антиоксиданти . Як емульгатора Е322 зустрічають в складі маргарину , Хлібобулочних виробів, молочних продуктів, кондитерських і шоколадних виробів.
Широко використовують добавку в приготуванні емульсій для змащування металевих форм та листів в пекарнях. Речовина є відмінним антиокислювачем харчових продуктів. щоб шоколад довше залишався свіжим теж додається емульгатор.
У косметології часто можна зустріти Е322 через його позитивних властивостей і сприятливого впливу на шкірний покрив.
Пекарі і кондитери неодноразово говорять, який лецитин хороший і затребуваний, тому що він збільшує термін придатності різних продуктів. Найважливішим його властивістю є запобігання прилипання здоби до форм для випічки.
Непромислова сфера теж потребує лецитин через його функціональних особливостей. Е322 широко застосовують для створення БАДів. Активна речовина використовується як сировина для виробництва розчинників і фарб. Лецитином годують тварин, удобрюють рослини. Він користується величезною популярністю в медицині і косметології. З нього навіть роблять вибухові речовини і чорнило.
Інструкція до застосування лецитину
В аптеці можна знайти цю цінну харчову добавку, вона продається в спеціальній упаковці: іноді випускається у вигляді капсул, іноді як розчинна суміш. Інструкція по застосуванню допоможе самостійно підібрати індивідуальну дозування, але краще скористатися рекомендацією лікаря.
Рекомендована доза - 1-2 столові ложки на добу. Речовина додається в будь-яку негарячу їжу. Зберігати емульгатор потрібно в прохолодному та недоступному для дітей місці.
Інструкція харчової добавки - то, чому не можна нехтувати, щоб отримати максимальну користь від препарату.
Рецепт смачного коктейлю з лецитином: необхідно взяти 1 чашку молока , 1 чайну ложку лецитину, 2 чайні ложки меду . Інгредієнти розраховані на 1 порцію. 3 чайні ложки молока збиваються з лецитином, далі кип'ятиться молоко, що залишилося. Рідини слід остудити і з'єднати з медом. Поживний коктейль готовий.
Більше свіжої і актуальної інформації про здоров'я на нашому каналі в Telegram. підписуйтесь: https://t.me/foodandhealthru