- суть процедури
- Чи корисна така процедура?
- Чи шкідливо ламінування?
- Як звести до мінімуму негативний вплив процедури?
Шкода ламінування для волосся
Ламінування стало досить популярною і дуже затребуваною процедурою. Але є маса помилок з приводу користі і шкоди. А шкідливо ламінування насправді? І якщо так, то чому?
суть процедури
До і після процедури
Щоб оцінити плюси і мінуси ламінування, варто вникнути в суть цієї процедури. Використовуються найрізноманітніші спеціальні засоби, але всі вони надають на волосся приблизно однаковий вплив. Після нанесення на поверхні кожного волоска залишається тонка і невидима неозброєним оком плівка. І саме наявністю такої плівки і пояснюються всі плюси даної процедури, до яких відноситься помітне поліпшення зовнішнього вигляду волосся, а також їх повноцінний захист від негативного впливу факторів навколишнього середовища і часто проводяться інших процедур. Крім того, локони набувають додаткового обсяг, стають більш слухняними і легко укладаються. Такі результати, звичайно, не можуть не приваблювати.
Чи корисна така процедура?
Користь ламінування волосся в більшій мірі полягає в їх захисту від самих різних негативних впливів, таких як використання прасуванням, плойок, сушка феном, прямі сонячні промені, холод, вітер, гарячий або сухе повітря. Крім того, процедура дозволяє тимчасово відновити і зберегти структуру волосся. А якщо перед ламінуванням було вжито заходів по додатковим харчуванню, зволоженню, відновленню та зміцненню, то воно дозволить закріпити і продовжити ефект. Виходить, що речовини, які проникли всередину кожної волосини, що не будуть випаровуватися з нього завдяки плівці.
Крім усього іншого, ламінування особливо корисно для забарвлених локонів, так як фарбувальні пігменти НЕ будуть швидко вимиватися (за рахунок все тієї ж плівки), а це означає, що колір збережеться і залишиться насиченим і яскравим надовго.
Чи шкідливо ламінування?
Так шкідливо ламінування волосся? Так, безсумнівно шкідливо, і про це говорять лікарі-трихолог. А в чому ж полягає негативний вплив?
- Освічена на поверхні волосся плівка може порушити водний баланс. Так, частина вологи, необхідної для харчування клітин, волосся беруть саме з навколишнього середовища. Але плівка НЕ буде пропускати вологу, через що тканини почнуть відчувати її недолік. А нестача рідини може призвести до зневоднення, яке, в свою чергу, призведе до виснаження. Також порушаться багато обмінні процеси, зокрема клітинний метаболізм. В результаті волосся стане млявими, тьмяними, ламкими і дуже сухими, вони будуть рости дуже повільно.
- Перераховуючи мінуси даної процедури, не можна не згадати порушення природного дихання. У кисні потребують все тканини організму. А звідки його отримати волоссю, як не з навколишнього світу? Звичайно, плівка може пропускати повітря, але лише частково. В результаті виникне нестача кисню, яка також призведе до порушення обмінних процесів і виснаження стрижнів і волосяних цибулин. Стан волосся сильно погіршиться, сповільниться їх зростання.
Врахуйте дані мінуси при плануванні такої процедури
- Шкода ламінування волосся полягає і в тому, що після його проведення всі лікувальні процедури стають практично неефективними, а це значить, що належні догляд, харчування, зволоження і зміцнення НЕ будуть здійснюватися. Справа в тому, що плівка, яка залишається на поверхні локонів, не пропускає майже ніякі активні компоненти косметичних і лікарських засобів. Так що якщо ваше волосся потребують постійного догляду, то ламінування може помітно погіршити їх стан.
- Мінуси ламінування підтверджують і відгуки. Так, багато хто помічає, що через тиждень або два після проведення такої процедури помітно посилюється випадання. І це дійсно так, і таке явище можна пояснити. Обсяг і, отже, вага кожного волоска збільшується за рахунок плівки. І таке збільшення помітно підвищує навантаження, що лягає на волосяні цибулини. Якщо вони недостатньо укріплені, або ж плівка занадто товста, то випадання буде неминучим. Фолікули просто не витримають ваги, і волосся почне випадати.
- Якщо ви хочете з'ясувати, чи шкідливо ламінування волосся, то вам напевно буде цікаво дізнатися, що воно робить украй негативний вплив на кутикулу волосся і на їх структуру. А пояснюється це тим, що плівка не змиваються звичайними шампунями та іншими миючими засобами. Повністю видалити її можуть лише спеціальні склади, а багато хто з них є досить агресивними і можуть руйнувати структуру, расслаівая і пошкоджуючи кератіновие лусочки. Але навіть якщо не використовувати такі склади, кутикула все одно буде страждати. Частинки плівки, міцно прилипли до поверхні, поступово будуть відторгатися разом з частиною кератинових лусочок. В результаті волосся будуть сильно стоншується, стає пошкодженими, млявими.
Як звести до мінімуму негативний вплив процедури?
Як зробити так, щоб мінуси стали незначними, а плюси - більш відчутними? Досить дотримуватися правил:
- Для проведення процедури використовуйте тільки перевірені і якісні засоби.
- Дотримуйтесь правил проведення процедури. Якщо ви проводите ламінування в домашніх умовах, то чітко дотримуйтесь вказівок, даними в інструкції. Вкрай важливо відступати кілька сантиметрів від шкіри голови при нанесенні складу, в іншому випадку шкірні покриви і цибулини не зможуть дихати, що призведе до лущення, випадання волосся, а також до порушення роботи сальних залоз. Якщо ви не впевнені в своїх можливостях і силах, зверніться за допомогою до професіонала.
- Перед проведенням процедури важливо приділити належну увагу харчуванню, поліпшення, відновлення структури і зволоженню. Застосовуйте лікувальні засоби як протягом декількох тижнів до ламінування, так і безпосередньо перед самою процедурою.
- Не робіть ламінування занадто часто. Давайте волоссю відпочивати, щоб відновити їх водний баланс і нормальне дихання. Інтервал між процедурами повинен становити не менше двох-трьох місяців.
- Для зняття плівки краще використовувати спеціальні засоби.
- Якщо стан волосся погіршився, відмовтеся від ламінування.
Зважте всі «проти» і «за», зробіть правильний вибір і забезпечте себе і своє волосся.
Як звести до мінімуму негативний вплив процедури?
А шкідливо ламінування насправді?
І якщо так, то чому?
Чи корисна така процедура?
Чи шкідливо ламінування?
Так шкідливо ламінування волосся?
А в чому ж полягає негативний вплив?
А звідки його отримати волоссю, як не з навколишнього світу?
Як звести до мінімуму негативний вплив процедури?