- В якому віці краще проколювати вуха
- В яку пору року краще проколювати вуха
- Де потрібно проколювати вуха дівчинці
- Що найкраще вставляти у вуха після проколу
- Чи можна проколювати вуха немовлятам
- Як доглядати за вухами після проколу
- Які ускладнення можливі
Проколювання вух дітям є поширеною практикою і виконується в тому віці, який батьки вважають найбільш підходящим для цієї маніпуляції. Але при виникненні бажання зробити дірочки під сережки, найчастіше у мам виникає хвилювання, на тему того, чи можна проколювати вуха дитині в цьому віці, так як у дитини ще маленькі мочки і не принесе прокол шкоду здоров'ю дівчинки.
В якому віці краще проколювати вуха
Не існує єдиного медичного та громадської думки з приводу того, в якому віці краще проколювати вуха дитині. На даний момент це питання вирішується на розсуд батьків - у скільки місяців або років пробивати вуха дочки, тим більше що думка психологів і педіатрів значно різняться. Психологи вважають, що краще робити прокол в рік або близько цього віку, адже тільки в цей період процедура пройде максимально безболісно і не травмує психіку дитини.
Але, коли у батьків є тверде бажання виконати прокол в певний період, то їм ніхто не забороняє відправитися з дитиною в салон для виконання проколу. Коли ж майстер відмовляє в проколі, то у батьків виникає питання - чому не можна і іноді мами, маючи на меті зробити дочка найкрасивішою і все ж проткнути їй вуха, цікавляться - скільки коштує прокол в обхід заборони, вважаючи, що пірсинг мочок - це нешкідлива процедура , яка нездатна стати причиною ускладнень.
Таку думку невірно, так як існує безліч підстав для відмови і при його отриманні потрібно усунути причину і тільки після пробивати мочки дитині. Майстри не відмовляють у власних послуги безпідставно, а значить до процедури на даний момент є якесь протипоказання:
- предпростудное стан дитини;
- надмірно маленька мочка;
- явний страх перед маніпуляцією.
Останній момент також є протипоказанням, так як проколювати мочки дитині без його на те бажання, коли вік у дівчинки достатній для розуміння суті процесу, не є допустимим з етичної точки зору і виконання проколу насильно може стати причиною психологічної травми.
В яку пору року краще проколювати вуха
Щоб процедура пройшла успішно, потрібно підібрати час, коли краще проколювати вуха дитині, так як сезон року є 1 з ключових чинників для забезпечення безпеки проколу. У холодну пору краще не виконувати пірсинг, так як ймовірність постійного травмування свіжого отвори висока - через носіння светрів і шапок.
У літній період також небажано виконувати пірсинг - через спеку в ранки буде потрапляти піт, а також підвищується ризик інфікування дірочок - через купання у відкритій водоймі. Оптимальним варіантом часу, в яке краще проколювати вуха, є кінець весни або рання осінь, коли температура повітря знаходиться в середніх межах, а необхідність носити теплий одяг немає.
Для довідки! Через відсутність дратівливих рани чинників, вони заживуть швидше, а при правильній обробці не виникне і ускладнень.
Де потрібно проколювати вуха дівчинці
Рішення про те, де проколоти вуха дитині потрібно приймати зважене - потрібно розглядати кілька варіантів, в числі яких обов'язково повинен бути присутнім салон пірсингу. Також, можливо звернутися в медичний центр, де надають послугу проколу вух.
Слід звернути увагу не симетричність проколів і їх точність - при криво проколотих дірочках краще відразу зняти прикраси.
Для довідки! Якщо майстер виконав прокол криво , Висока ймовірність, що він самостійно про це скаже - це є 1 з правил професійної етики пірсерів.
Що найкраще вставляти у вуха після проколу
Сережки, які вставляються після виконання проколу мочок дитині, передбачається носити протягом найближчих 6 тижнів. Тому, оптимальним варіантом прикрас, коли проколюють вуха дівчинці, виступають гвоздики.
Для довідки! На відміну від сережок у вигляді кілець, які рекомендується встановлювати дорослим клієнтам при проколі вух, гвоздики більш підходять для проколу в дитячому віці, так як при їх носінні знижується ймовірність, що дівчинка їх випадково сдернет.
При цьому гвоздики повинні відповідати таким критеріям:
- Метал прикрас повинен бути інертним, кращими варіантами виступають медсталь, срібло, золото і титан.
- Елементів на сережках має бути мінімальна кількість - це запобіжить випадковому травмування вуха через зачепитися за одяг або волосся сережки.
- Застібка на сережках повинна бути простою, але при цьому надійно фіксувати прикраса.
Потрібно співвідносити розміри мочки дитини і вбрання прикрасу - краще придбати дитячі сережки, так як деякі варіанти стандартних сережок є надмірно великими для вух дівчинки.
Чи можна проколювати вуха немовлятам
Педіатри не рекомендують виконувати проколювати вуха дитині в дитячому віці. Їхня думка є обгрунтованим:
- У мочці вуха є точки, які здатні впливати на органи слуху, зору та інші структури організму. Через малі розміри вушної раковини великі ризики зачіпання цих зон, що негативно позначиться на стані здоров'я дитини.
- Раннє проколювання несе загрозу психічному стану дитини.
- Деякі сполуки, які входять до складу прикрас можуть спровокувати у занадто маленьку дитину алергічну реакцію.
- При проколі в віці до 3-4 років підвищується ймовірність травмування вуха і проривання мочки сережкою завдяки випадку під час гри.
Проте, психологи мають іншу думку і стверджують, що при проколі в більш пізньому віці дитині можна нанести серйозну психологічну травму, яка послужить причиною відмови від носіння прикрас для вух в майбутньому.
Для довідки! У деяких американських клініках пропонуються послуги по проколювання мочок вух в перші дні життя. Проте, подібний підхід не викликає схвалення у вітчизняних лікарів, так як навіть психологи не рекомендують проколювати раніше 8 місяців.
Як доглядати за вухами після проколу
Швидкість загоєння вух після проколу може різнитися. Дане залежить від безлічі факторів:
- імунної системи організму;
- запальних процесів;
- догляду за проколами.
Догляд за мочками після пірсингу є основним фактором, який впливає на швидкість загоєння ранок. Щоб вуха зажили швидше, потрібно слідувати таким правилам:
- Протягом усього періоду загоєння не рекомендується замінювати сережки.
- Чи не чіпати прокол руками.
- У перші 5 діб протипоказано мити голову і мочити дірочки.
- Чи не період загоєння рекомендується відмовитися від купань в басейнах і відкритих водоймах.
- Обробляти вуха дезінфікуючими розчинами потрібно протягом перших 6 тижнів з моменту проколу. (Мірамістин, левоміцетіновий спирт))
Навіть коли здається, що проколи повністю зажили, потрібно продовжувати догляд за мочками весь період, який рекомендувався фахівцем.
Для довідки! Тривалість загоєння мочок в середньому становить близько 6 тижнів, але в залежності від індивідуальних особливостей, може тривати від 1 до 3 місяців.
Які ускладнення можливі
Після пірсингу мочок у дітей ускладнення виникають досить рідко. Ключовими причинами їх виникнення виступають порушення стерильності в ході процедури і відступ від правил догляду за проколами. Основні негативні наслідки після проколювання мочок виступають такі:
- Відторгнення, яке виражене багаторазово посиленою алергічною реакцією організму. Виникає в разі неправильного підбору металу прикраси. При цьому процесі сережка нерідко опускається вниз і створюється відчуття, ніби вухо виштовхує її назовні. Потрібно звернення до фахівця.
- Запальний процес. Виступає найбільш поширеним ускладненням проколів, яке має прямий взаємозв'язок з порушеннями правил догляду або стерильності в ході маніпуляції. Виникає при попаданні інфекції в поверхню рани. Лікування визначається фахівцем в залежності від типу патогена.
- Алергічна реакція розвивається внаслідок невірно підібраного прикраси. Для запобігання алергії перед проколом бажано звернутися до дитячого алерголога і пройти алергопробу на метали.
На стартовому етапі все ускладнення виражені наступними симптомами:
Якщо перераховане виникає на 2-3 добу після проколу і тримається протягом 2 і більше днів, потрібно невідкладно звернутися до педіатра.
В якому віці проколювати вуха дитині вирішують батьки - медики не можуть вказувати певний період, педіатри лише вільні рекомендувати не проколювати мочки в дуже ранньому віці.