вирощування молодняку
Зліва: Пташеня в віці 5 днів.
Пташеня голуба прагне якнайшвидше вийти з шкаралупи назовні. Задушлива шкаралупа, яка довгий час служила йому притулком, його вже не влаштовує. За 10-12 годин до вилуплення голубенок починає довбати зсередини шкаралупу яйця з усією своєю птенцових силою. Незабаром на потовщеному кінці яйця з'являється маленька тріщинка. Через неї в яйце починає надходити повітря, і пташеня нарешті може дихати легкими. Подихавши свіжим повітрям і перепочивши, пташеня знову приймається за своє визволення з тісної оболонки. Він розпирає тілом шкаралупу, і вона тріскається і розпадається.
Після того як пташеня вилуплюється, його батьки прагнуть обігріти своє дитя. Також дорослі птахи, незважаючи на радість появи пташиного немовляти, ніколи не забувають підтримувати порядок в гнізді. Вони збирають шматочки шкаралупи, складають одна в іншу і в дзьобі забирають подалі від гнізда.
Голубята, з'явившись на світ, виглядають досить мило і кумедно. Очі пташенята ще не відкривають, тому нічого не бачать і рухаються навмання. Оперення як такого у них теж ще немає. Їх світло-жовтий пушок скоріше схожий на шерсть, ніж на пір'я. І тільки через 1-2 тижні у пташенят почне рости повноцінне перо. А очі голубята відкривають вже через 3-4 дні.
Зліва: Пташеня м'ясної породи у віці 10 днів.
годування пестять
Природа про все подбала сама. Пташенятам, яким всього день від народження, не можна приймати грубі корми. Нехай їх їдять більше дорослі птахи. А маленьких пестять годуватимуть їх батьки, у яких в зобу з'являються сирнисті відкладення жовто-білого кольору. Цією кашкою вони і годують щойно вилупилися пташенят. Тато і мама по черзі годують своїх дитинчат.
Якщо батьки не годують пташенят з зоба, то скоріш за все голубята загинуть. Це може статися, якщо пташенята вилуплюються раніше терміну або батьки кинули гніздо і не збираються годувати своїх дітей. Якщо таке станеться, терміново підкладіть кинутих пташенят до інших квочка, у яких мало пташенят. Чужих пташенят самки прекрасно приймають і годують як своїх власних. Краще, якщо у цій квочки буде, по-перше, тільки одне пташеня, а по-друге, пташеня однакового віку з підкинути. Адже якщо він буде старше, то зобної кашка у його матері може і пропасти.
Зліва: Пташеня в двотижневому віці.
Після того як пташенятам виповниться 10-11 днів, вони вже можуть переходити на зернове харчування. Звичайно, зерно необхідно перетерти і додати в нього води, щоб вийшла рідка кашка. Так як пташеня сам є ще толком не вміє, вам доведеться годувати його за допомогою шприца з гумовою трубкою. Трубку треба обережно ввести пташеняті в стравохід і потихеньку вводити корм. Також можна годувати пташенят піпеткою, вливаючи кашку йому в рот. В цьому випадку корм повинен бути ще більш рідким. Підгодовуйте пестять рідким білком курячого яйця в суміші з розмеленим горохом.