Привіт! Сьогодні у нас четвертий випуск статей про Кольоротип. Цикл задуманий з метою допомогти читачам самостійно розібратися в цій цікавій темі. Ми йдемо від теорії до практики і з кожним випуском намагаємося конкретизувати інформацію. В першій , Вступній статті, розповідалося про те, як кольори зовнішності визначають наш колорит і, відповідно, впливають на відповідну палітру одягу. У другій мова йшла про теорію кольору . Починаючи з третього випуску ми даємо практичні поради про те, як визначити, до якого кольоротипу належите саме ви. Отже, попередній випуск був присвячений провідною характеристиці зовнішності, ну а зараз дозвольте представити четвертий пост від стиліста Сабір, в якому ми розбираємося, як вибрати з дванадцяти існуючих палітр свою єдину, і навіть скачати її собі на комп'ютер.
Привіт, дорогі читачі блогу! Сьогодні ми продовжимо говорити про відповідні вам кольорах. Оскільки колір - це візуальне сприйняття, сьогодні буде дуже багато картинок. Вони допоможуть вам натренувати око на розрізнення характеристик кольору, а асоціації з природою стануть у пригоді тим людям, хто орієнтується на образне мислення. Крім того, в кінці статті вас чекає невеликий подарунок - посилання на всі 12 палітр і на палітри за характеристиками.
Минулого разу ми говорили про провідну характеристиці вашого кольоротипу - про те, що будь-яка палітра кольорів - або м'яка (сіра), або яскрава, або світла (з білою домішкою), або чорна (з чорної), або тепла (з золотисто-охристой домішкою), або холодна (з синьою). Провідна характеристика дійсно визначає б о більшу частину рекомендацій по відповідним квітам і дає приблизне уявлення про вашу палітрі. Правда, палітра виходить не дуже велика, але комусь цього цілком достатньо, і вони можуть на ній зупинитися.
Однак, нагадаю, що будь-який колір описується трьома характеристиками, більш-менш яскраво вираженими. Чим точніше ми визначаємо проявленість характеристик і їх порядок, тим точніше і більше виходить палітра. Якщо копати дуже глибоко, можна сказати, що в тій чи іншій мірі колорит будь-якої людини є унікальним - у різних людей різні «переходи» між Кольоротип.
Крім того, всередині кожної характеристики виділяють як мінімум два підтипу.
Одна людина потрапляє в одну палітру, яка підходить йому повністю, але зазвичай йому підходять і якісь «краю» з іншої палітри. Іноді переходи бувають і між характеристиками (не ясно, світлий або м'який, наприклад).
Наприклад, у Бреда Пітта м'який колорит, але при цьому і светлоту добре видно. Тому він без проблем може носити зі світлих палітр самі спокійні м'які сірі кольори. Хоча при цьому основна палітра йому підійде повністю, а з додатковою - тільки «краю». Так що нехай вас не бентежить при визначенні, що йдуть якісь кольору і з іншої палітри теж.
Кольоротип окремої людини можна індивідуалізувати до нескінченності, але на перших порах, поки ви самі тільки знайомитеся з кольором, не варто все ускладнювати переходами, просто потрібно мати на увазі, що вони бувають.
Зазвичай для більш точних палітр до провідної характеристиці додають ще одну - другорядну. Вона може бути в зовнішності друга або третя. Обов'язково додають складну характеристику «тепло-холод» - від неї часто залежить наскільки добре кольори виглядають разом. А до явно теплим або явно холодним палітрами додають характеристику «яскравий - м'який», щоб позначити кордон яскравості кольорів, які витримує конкретна людина, оскільки невідповідність за яскравістю теж зазвичай добре помітно.
Разом виходить 12 основних палітр, які використовуються як найбільш універсальні. Кольори всередині кожної з цих палітр поєднуються між собою в будь-яких комбінаціях. Іноді ці палітри називають по їх характеристикам - наприклад «світлий, нейтрально-холодний», а іноді дають образну назву по сезону - «світле літо». Суті це не змінює.
У більшості випадків саме поділ на 12 палітр дозволяє виокремити оптимальну кількість відтінків і дає досить повне уявлення про відповідні кольорах. Шість палітр все ж мало, а більше дванадцяти - досить складно для сприйняття.
Сенс того, що шість палітр по провідним характеристикам все ж потребують дальшого розподілу, добре видно на прикладах. І Роберт Дауні Молодший, і Джонні Депп - представники темного колориту (фото вище). Але Роберту йде поєднання чорного з білим, а Джонні - не дуже. Вся справа в додатковій характеристиці їх колоритів. Роберт - темний і холодний, Джонні - темний і теплий. Через його теплоти чистий білий для нього занадто яскравий.
Щоб визначити свою палітру з 12, вам знадобиться порівняти крайності палітр, між якими ви сумніваєтеся. Як я вже писала, порівнювати кольори потрібно при денному світлі. Можна використовувати тканину, щільну кольоровий папір, одяг. Для порівняння ви можете брати будь-які кольори з палітри на вибір, що знайдете, але краще дотримуватися тих, що я винесу як крайні прояви цветотипа - так буде очевидніше. З відповідним кольором ви будете виглядати цільної картинкою, колір очей буде яскравим, шкіра буде здаватися досить однорідного кольору, не блідою, не червоною і не жовтого. Невідповідний колір буде вибиватися або створювати дивні ефекти (відсвічувати на обличчі, або візуально робити шкіру блідіше або жовтіше, ніж вона є). Для прикладу я візьму зірок з попередньої статті, щоб було видно, як різняться якісь нюанси всередині однієї характеристики.
Отже, почнемо з темних колоритів.
Буває темний холодний колорит - «темна зима» і темний теплий - «темна осінь». Темної зими йдуть чистий чорний, молочний білий, яскравий синій, пурпуровий. Темної осені йдуть бежевий, оливковий, темний червоно-теракотовий. В результаті виходять дві близькі, але все ж таки різні палітри. Роберту Дауні Молодшому йде поєднання чорного з білим - він темний і холодний, темна зима. А Джонні Деппу йде темний теракотовий. Він темний і теплий - темна осінь.
Кольори темної зими глибокі, оксамитові і злегка прохолодні, вони нагадують гуашеві фарби. Сама палітра асоціюється з ніччю, ягодами і грудневої природою.
ТЕМНАЯ ЗИМА
Кольори темної осені - теж темні і оксамитові, але все ж в них видно золотистий подтон. Це вже олійні фарби. Ці кольори асоціюються з темним лісом, сутінками, коли сонце майже село, з близькосхідними інтер'єрами.
ТЕМНАЯ ОСІНЬ
Світлими можуть бути світлий і холодний колорит - «світле літо», і світлий і теплий колорит - «світла весна».
Світлого літа йдуть світлий злегка яскравий блакитний, голубувато-сірий, цикламен, рожево-коричневий колір какао.
Світлої весни йдуть світлий трав'янисто-зелений, сіро-зелений, бежевий, світло-помаранчевий, золотисто-коричневий.
Оуен Уїлсон - світле літо - йому йде холодний блакитний. Джуд Лоу - світла весна - йому йде сіро-зелений.
Світле літо - це розбавлені білим злегка прохолодні кольору. Самі темні кольори палітри: темний сірий, волошковий і колір какао. Палітра часто асоціюється з відпочинком на морі, коли всі барви досить яскраві, але при цьому світлі і як ніби трохи прозорі.
СВІТЛЕ ЛІТО
Світла весна - це злегка висвітлені, але при цьому живі і досить яскраві кольори з золотистим відтінком. Палітра зазвичай асоціюється або з світанком на весняному лузі, коли сонце злегка золотить і висвітлює яскраві кольори, або з тропічним пейзажем вранці - з тієї ж причини.
СВІТЛА ВЕСНА
Яскравий колорит може бути яскравим теплим - «яскравою навесні», і яскравим холодним - «яскравою взимку».
Яскравою весни йдуть яскравий салатовий, колір кульбаби, бежевий. Яскравою зими йдуть чистий білий, яскраво-синій, яскрава фуксія.
На малюнку вище: Іен Соммерхалдер - яскрава весна - салатовий фон добре виділяє його зовнішність. Орландо Блум - яскрава зима - йому йде поєднання чорного і білого.
Яскрава весна - це яскраві, злегка теплуваті кольору, що асоціюються з фарбами індійського базару. Живі, незвичайні, злегка екзотичні. Кольори тропічних птахів і квітів.
ЯСКРАВА ВЕСНА
Яскрава зима - це яскраві, чисті, але більш спокійні і «стійкі» кольору, злегка прохолодні. Вони асоціюються або з сонячним зимовим днем з контрастами чорного, білого і чистих кольорів, або з тропічним небом і морем в ясну погоду.
ЯСКРАВА ЗИМА
М'які колорит - це м'який холодний - «м'яке літо», і м'який теплий - «м'яка осінь».
М'якому літа йдуть сіро-блакитний, сірувато-бузковий, м'яка фуксія. М'якої осені йдуть сірувато-оливковий, персиково-бежевий, світла теракота.
Бред Пітт - м'яке літо, йому йде сіро-блакитний. Пітер Фачінеллі - м'яка осінь - йому йде персиково-бежевий.
М'яке літо - це сірі прохолодні кольору, що нагадують темну акварель, кольору в тумані, серпанку. Асоціюються з серпневим лісом в сутінки.
М'ЯКЕ ЛІТО
М'яка осінь - це спокійні, трохи золотисті, кольори, що асоціюються з початком осені, з вересневим лісом під час дощу, згодом врожаю, з призахідним часом, коли кольори сіруваті, і підсвічені сідаючим золотистим сонцем.
М'ЯКІ ОСІНЬ
Теплі колорит - це теплий м'який колорит - «тепла осінь», і теплий яскравий колорит - «тепла весна».
Теплої осені йдуть землисті відтінки: болотний, темний теракотовий, насичений колір морської хвилі. Теплій весні - яскраві: яскравий зелений, помаранчевий, кораловий.
Крістіану Бейлу (фото вище) йде пом'якшений темний коричневий, тому він тепла осінь. А принцу Великобританії Гаррі йде яскравий теплий відтінок фіолетового, тому він тепла весна.
Тепла осінь - це палітра вохристих природних фарб, вона асоціюється з жовтнем, осінньою природою, спеціями і всім природним, з олійними фарбами.
ТЕПЛА ОСІНЬ
Тепла весна - це золотисті яскраві тони, життєрадісні акрилові фарби, що асоціюються з весняним лугом, повним різноманітних квітів, зі свіжою зеленню і блакитним небом, висвітлюються золотистим сонцем. Хоча, звичайно ж, в природі такі кольори зустрічаються не тільки навесні.
ТЕПЛА ВЕСНА
Холодні колорит - це холодний і м'який - «холодне літо», і холодний і яскравий - «холодна зима».
Холодного літа йдуть холодні, злегка пом'якшені кольору: рожево-коричневий, неяскравий бузковий, м'яка фуксія, елегантний рожевий, сіро-блакитний. Холодної зими - яскраві льодисті кольору: чорний і білий, льодистий яскравий синій, холодний червоний, синювата фуксія.
Меттью Макконахі - холодне літо - холодний сірий підкреслює його зовнішність краще, ніж чорний. Патрік Демпсі - холодна зима, його зовнішність витримує чорний і чистий білий.
Холодне літо - це прохолодні, злегка пом'якшені кольору, що асоціюються з літом на півночі - прохолода гірських річок, спокій, синюватий відтінок зелені.
ХОЛОДНА ЛІТО
Холодна зима - це палітра льодистих яскравих кольорів, асоціюється з морозним кліматом, оскільки через яскраво-блакитний домішки здається, що всі кольори злегка заморожені. Палітра контрастних зимових пейзажів і північного сяйва.
ХОЛОДНА ЗИМА
Разом виходить 12 палітр, які можна скачати собі архівом звідси
Палітри складені таким чином, що підійдуть будь-якому представникові цього колориту незалежно від його індивідуальних «переходів».
А наступного разу я розповім про те, як використовувати ці палітри.
Ще більше цікавих матеріалів в наших групах:
ВКонтакте
Facebook
Twitter
Інстаграм
Канал в Телеграма