Водяні матраци вважаються екзотикою і рідкістю, і багато хто не довіряють місця для сну, позбавленому звичного каркаса.
Хоча насправді водяні матраци можуть мати і каркас, і високу жорсткість.
Лікарські рекомендації щодо спального місця варіювалися ще сильніше. Наприклад, за часів Петра Першого в деяких європейських країнах було модно спати в шафах, сидячи.
Важливо: Сьогодні медики дотримуються думки, що краще місце для сну - поверхня, яка бере форму тіла. Таку поверхню має хороший ортопедичний матрац, наповнений водою або, що ще краще, спеціальним гелем.
Вперше вони з'явилися більше століття тому, але до цих пір ліжка з водяними матрацами зустрічаються досить рідко. Причина тому - висока вартість виготовлення і труднощі з транспортуванням. Втім, матрац матрацу ворожнеча.
Вода має велику теплоємність і, на відміну від «звичайного» наповнювача, не залишається на місці - протягом ночі в водяному матраці відбувається циркуляція і перемішування. Щоб на водяних матрацах не було холодно спати, їх обладнають системами підігріву.
Практично всі вони мають цифровий пульт управління, за допомогою якого можна виставити температуру і режим включення / відключення. Іноді зустрічаються матраци з аналоговим пультом управління або з радіоуправлінням - це зручно для дитячих матраців, «мешканці» яких поки не виставляють температуру самі.
Водяні матраци без підігріву на сьогоднішній день проводяться вкрай рідко - вони придатні тільки для жарких країн.
Для підігріву використовується спеціальний термоелектричний шар, який знаходиться між власне матрацом і «ванній» - міцним чохлом, що забезпечує захист від протікання.
Залежно від типу наповнювача матраца різниться і кількість споживаної на підігрів енергії, але, як правило, її значення тримаються в межах 200-400 кВт / год на рік. Для порівняння, що працює 8 годин на добу комп'ютер споживає більше тисячі кВт / год на рік.
Незважаючи на свою назву, всередині водяного матраца, який ви запланували купити, зовсім не обов'язково знаходиться вода. Існують моделі, які можна спокійно наповнювати тим, що ллється з-під крана, за допомогою шланга зі спеціальною насадкою; але по-справжньому якісні водяні матраци вимагають добавки спеціальних кондиціонерів або ж заправки гелем.
Це потрібно для гасіння коливань рідини всередині матраца. В залежності від уподобань сплячого, можна встановити «нестабільний» режим, в якому коливання від, наприклад, повороту на інший бік будуть згасати до 10 секунд, або «жорсткий».
Порада: Постава, як і форма стопи, у кожного своя, тому загальноприйняті ортопедичні еталони можуть бути незастосовні для деяких людей. Той, хто довгий час спав на пружинних матрацах, може відчути себе незатишно на «суцільний» підкладці - тому перед тим як купити водяний матрац коштує на ньому полежати. Або на його аналогу, якщо матрац виготовляється під замовлення.
В останньому випадку водяний матрац буде вести себе точно так само, як звичайний.
Зрозуміло, можливі градації гасіння (виробники зазвичай встановлюють десять режимів).
Найчастіше використовуються наступні наповнювачі, або, точніше кажучи, стабілізатори:
- гель;
- ПВХ циліндри, що з'єднують стінки матраца;
- пружини;
- волокнисті мати;
- пружні прошарку (синтепонові, ПВХ і т.д.).
Кращими відгуками можуть похвалитися водяні матраци з «суцільними» стабілізаторами - гелем, матами або прошарками. Однак вони коштують дорожче, ніж матраци на пружинах.
[Stextbox id = "block-perelinkovki»]
Люстри для спальні стануть прекрасним завершальним штрихом в інтер'єрі вашого будинку, додавши в нього відчуття завершеності і затишку.
Про те, як створити розкішний дизайн прихожей в приватному будинку, вам розповість ця стаття .
По цій адресі http://yaymebel.ru/kompyuternaya-mebel/kompyuternye-stoly/kompyuternye-stoly-dlya-noutbuka.html ви дізнаєтеся, які бувають моделі комп'ютерних столів для ноутбука.
[/ Stextbox]
Вода і, скажімо, кокосове волокно при рівних обсягах мають вагу, що розрізняються в десятки разів. Це означає, що вага водяного матраца складає сотні кілограм. Тому вони не дуже зручні при частих перестановках меблів або переїздах, причому це стосується матраців з будь-якими наповнювачами.
Рішень цієї проблеми два: матраци, які наповнюються звичайною водою, а не гелем, досить легко спустити і наповнити знову. А дорогі матраци з суцільними стабілізаторами, як правило, супроводжуються пропозицією транспортних послуг від виробника.
Спочатку оболонки водяних матраців виготовлялися з вінілу, однак сьогодні вініл - це тільки основа, поверх якої знаходяться кілька шарів гігроскопічних, гідроізоляційних і декоративних матеріалів. Все це робить водяні матраци невразливими до котячих пазурах і собачим зубам. Навіть в разі появи тріщини в оболонці матраца її легко заклеїти за допомогою клею або вінілової заплатки.
Завдяки цьому термін служби водяних матраців довше, ніж інших «лежанок», рекомендованих ортопедами - вода, на відміну від пружин і стружки, не втрачає пружності.
Сон - найприродніший для будь-якого живого організму стан.
Відновлення, обробка інформації, формування умовних рефлексів і довготривалої пам'яті, підсвідомий аналіз невирішених проблем - це те, що відбувається з людиною уві сні.
Недарма вченим у снах є формули і закони, а композиторам - чудові симфонії. Тому не варто нехтувати екзотичними розробками ортопедів і виробників спальних меблів.
Ціни на водяні матраци високі, але і служать вони довго. І хоча вони не завжди зручні в експлуатації, переїзди трапляються рідко, а сон людині потрібно щодня.
А тепер ви зможете докладніше дізнатися про історію, пристрої та особливості водяних матраців.