- Як відбувається процес засвоєння спиртного
- Дані по основним міцних напоїв
- Інші цікаві особливості засвоєння
- Як прискорити процес розпаду алкоголю
І знову здрастуйте! Незважаючи на найсуворішу заборону прийняття алкоголю за кермом і значні штрафи, кожному з нас доводиться бувати на застіллях. Іноді доводиться сідати за кермо, але немає повної впевненості в тому, вивітрилися чи пари спиртного з організму. Тим більше, що цей показник досить індивідуальний і залежить від маси тіл і віку, статевої приналежності і сорти напоїв, які ми вживаємо. Отже, в цій замітці будемо говорити про те, через скільки вивітрюється алкоголь.
Як відбувається процес засвоєння спиртного
Багато в чому для того, щоб відповісти на таке запитання необхідно враховувати, в якій фізичній формі перебуває людина. Гармонійно розвинені, спортивні люди, які не страждають зайвою вагою, засвоюють спиртне швидше за інших. А це означає, що воно вивітриться з організму швидше. Навіть емоційний стан, як кажуть медики, може впливати на цей критерій. Метаболічні процеси протікають швидше, коли пацієнт перебуває в стані шоку чи психологічної травми. На ділі виходить, що він тривалий час п'є і не може сп'яніти. Проте, спирти в його організмі все-таки накопичуються.
Вважається, що пари легких напоїв швидко повністю залишають нашу кров. Але це не означає, що після випитого пива можна пожувати жувальної гумки і відразу ж сідати за кермо. Наприклад, якщо маса тіла людини становить 90 кг, і він випив келих звичайного по своїй міцності пива, то остаточно воно вивітриться через 1,5 години. Дія міцного пива збільшується до 4-х годин - саме стільки знадобиться для його остаточної нейтралізації.
Дані по основним міцних напоїв
Те ж саме стосується вин звичайних або ігристих. Що шампанське, що вино традиційне буде залишати організм не менше години, і це коли мова йде про якісь 100 грамах. Все йде ще складніше з міцними напоями. Практично всі види такого спиртного (будь то горілка, ром, віскі, коньяк) довго вивітрюються: 100 випитих грам будуть засвоюватися протягом не менше 4-х годин.
Більш докладно вплив спиртного і швидкість, з якою він залишає людський організм, демонструє таблиця:
Що цікаво, практично немає ніякої різниці для водія, крім смакових якостей - яке пити вино: червоне або ж біле. Час, за який вона залишає організм, практично однаково. Одним з найбільш популярних напоїв у наших співгромадян є пиво. Так, для чоловіка середніх років і середньої комплекції після вживання 1,5 літрів цього хмільного напою через годину вміст алкоголю в крові буде становити 0,61 проміле. Через 3 години це значення скоротиться вдвічі, а за нульову позначку зміст досягне через 6,5 годин. Враховуйте, що невеликий запах алкоголю, тим не менш, може залишатися в диханні, якщо не забезпечити собі щільний сніданок.
А пари алкоголю якраз і аналізує алкотестер, яким озброєні співробітники ГИБДД. Я вже писав раніше матеріал на тему, як обдурити алкотестер .
Інші цікаві особливості засвоєння
Результатом алкогольного сп'яніння виступає поєднання процесів і розладів (неврологічних, психічних, вегетативних). Невеликі дози алкоголю здатні підняти настрій, поліпшити емоційний фон, зняти напругу, створити відчуття веселості і безтурботності. Такі відчуття все одно носять тимчасовий характер, і їм на зміну приходять депресивні стани, втрата контролю, агресивність.
Є різниця між тим, хто є водієм: чоловік або жінка. Це ще одна цікава особливість. Справа в тому, що їх організми переробляють пари спиртного за різні відрізки часу. Вважається, що жінка здатна засвоїти 0,1% за годину, тоді як для чоловічого організму ця цифра трохи вища і становить 0,15% / год.
Як прискорити процес розпаду алкоголю
Часом існує необхідність примусово вивести алкоголь якнайшвидше - наприклад, виникла необхідність в поїздці за кермом в самий найближчий час. Однак зловживати такими заходами не варто. Для термінового протверезіння потрібно виконати наступні дії:
- прийняти холодний душ, а ще краще вилити на себе відро крижаної води і гарненько розтерти;
- дуже корисно зробити самому собі або попросити родичів виконати масаж ступень;
- допоможе чистка зубів або пожувати листя перцевої м'яти;
- будь-якими засобами спровокувати блювоту для того, щоб спиртне вийшло якомога швидше (найбільш корисний спосіб відразу після випитого, поки воно не встигло всмоктатися в кров);
- в кінці всіх заходів можна випити міцного чаю або кави.
Але пам'ятайте найголовніше - п'яному за кермом не місце!
Не можна назвати цей спосіб гарантованим. Він скоріше допоможе тому, хто випив недавно невелику дозу неміцного спиртного. У всіх інших випадках, можна домогтися короткочасного (не більше, ніж на півгодини) протверезіння організму. Як бачимо, дорогі друзі, не так-то швидко прийнятий алкоголь покидає кров. А це значить, що краще не вживати міцних напоїв, якщо в найближчі години має бути поїздка за кермом, щоб потім не оскаржувати результати експертизи. Також Вам буде цікаво, що може загрожувати водієві відсутність знака "Шипи" . Будьте уважні на дорозі! Почуєте в нових нотатках на автомобільну тематику!
З повагою, автор блогу Андрій Кульпанов
Місце для контестном реклами
Автор: Андрій