Морська губка - найпростіше морське тварина, схожа на великий білий мішечок або наріст на скелястих поверхнях. У стандартному вигляді досягає близько півметра у висоту, але зустрічаються і екземпляри до двох метрів.
У Чорному та Середземному морі можна зустріти цікаве багатоклітинних тварин. Зовні воно нагадує рослину, але вченими були визначені ознаки тваринного світу.
В Японії є незвичайна традиція дарувати молодятам губку з молюсками, ніж бажають їм довгих і щасливих років сімейного життя.
Все своє життя тварини прикріплені до одного місця, заселяючи колоніями скласти поверхні. Губки відмінно фільтрують воду, роблячи її чистою без шкідливих домішок. Її тіло складається з трьох стінок і порожниною в середині. Спеціальні джгутики притягують воду з дрібними морськими мешканцями, якими харчується губка. Вона не має нервової системи, а її клітини можуть спокійно переміщатися з місця на місце. Зустрічаються вапняні і скляні губки, але найбільш поширені звичайні види.
Розмноження відбувається безстатевим шляхом. Через свого часникового запаху мало хто вживає губку в їжу під водою. Винятки становлять лише хітони і морські слимаки.
Починаючи з дев'ятнадцятого століття, відловлену тварину використовують в медичних і технічних цілях. Найчастіше застосовують губку як натуральну мочалку для тіла, яка ніжно очищає шкіру людини, не травмуючи її. Жінки користуються їй для зняття макіяжу і місцевого пілінгу.
Після висихання губка твердне, що надзвичайно корисно, тому що в ній не розвиваються шкідливі мікроорганізми і бактерії. Після контакту з водою знову стає м'якою і приємною на дотик. Термін служби набагато довше синтетичних аналогів.
Помітили помилку або неактуальну інформацію? Будь ласка, повідомте нам про це
Будь ласка зачекайте...
Помітили помилку або неактуальну інформацію?