Бадягі - це прісноводні губки, які мешкають в чистих водоймах і мають вигляд деревовидних обростань, поселяясь на підводних предметах. Порошок з сухої бадягі, який можна придбати в аптеці, з давніх часів застосовується в медицині і косметології. Володіючи відлущувальними, очисними та розсмоктуючими і властивостями, активуючи кровообіг і посилюючи дихання шкіри, порошок бадягі допомагає позбутися від прищів і від слідів акне (плями, рубці, синці). Процедури з бодягою спрямовані на очищення і звуження пор, зменшення активності сальних залоз, оновлення шкіри.
Бодяга - це ефективний засіб, але її застосування вимагає особливої обережності. При використанні бадягі слід пам'ятати наступне:
- Не можна використовувати бадягу при дуже чутливою, тонкою і сухій шкірі, а також при наявності гострих запалень на шкірі.
- Необхідно уникати потрапляння бадягі на слизові оболонки, область навколо очей і в очі.
- Застосовувати бадягу можна виключно в періоди низької сонячної активності - в осінньо-зимовий період; після застосування потрібно використовувати сонцезахисний крем при виході на вулицю.
- Після застосування бадягі шкіра червоніє, відчувається легке поколювання і почуття тепла, яке зберігається протягом декількох годин. Тому якщо напередодні вас чекає відповідальний захід, то застосування засобу краще відкласти.
- На другий - третій день після використання маски з бодягою шкіра починає лущитися в оброблених місцях. У цей період слід набратися терпіння і почекати, поки відмерла шкіра отторгнется самостійно.
Маска з порошку бадягі з перекисом водню
Ця маска з бодягою рекомендується, в першу чергу, проти плям від прищів. За своєю суттю маску з бодягою можна вважати пілінгом, оскільки така процедура сприяє видаленню верхнього шару шкіри з метою подальшої регенерації. Для приготування маски слід:
- Змішати в рівних пропорціях порошок бадягі з перекисом водню .
- Далі суміш легкими рухами наноситься тонким шаром на очищену шкіру, при цьому не слід її втирати (для нанесення краще використовувати пензлик).
- Засіб можна наносити не на все обличчя, а локально - лише на проблемні ділянки.
- Час дії - 10 - 15 хвилин, після чого маску слід змити. Для цього можна використовувати ватяні диски, якими обережно видаляють суміш з особи, намагаючись не натискати на шкіру. Потім особа обполіскується прохолодною водою.
Таку маску можна застосовувати один - два рази на тиждень. Результат дії засобу можна спостерігати приблизно після закінчення місяця. За цей час шкіра повністю оновлюється, стає чистою, рівною і гладкою.
Маска з бодягою, глиною і талькомДана маска - відмінний засіб для жирної шкіри, схильної до висипань. Готується вона також дуже просто:
- Змішати бадягу, тальк і білу глину в пропорції 1: 1: 3 і розвести водою до кашкоподібного стану.
- Далі засіб наноситься і змивається так само, як і в попередньому рецепті.
- Після зняття маски на шкіру можна нанести живильний крем.
Змішавши в рівних пропорціях порошок бадягі з кремом для обличчя, яким ви зазвичай користуєтеся, можна також отримати склад для маски. Причому маска за таким рецептом відрізняється більш щадним впливом. Наноситься і віддаляється маска таким же чином, як і в двох попередніх варіантах.