Наявність власного автомобіля відкриває майже безмежні можливості в усьому, що стосується туризму. Можна спокійно з'їздити в сусіднє місто або в іншу країну, поїхати в ліс або на море. Не потрібно підлаштовуватися під розклад літаків, шукати квитки дешевше, по кілька днів нудьгувати в купе поїзда. Ніяких пересадок і галасливих попутників. Машина дозволяє не просто дістатися до місця відпочинку, але і насолоджуватися поїздкою з самого її початку. Можна побудувати власний маршрут, милуватися видами, їхати чи робити зупинки, коли захочеться.
Однак у багатьох подорож на машині асоціюється з дискомфортом, особливо для водіїв - цілий день за кермом, майже нерухомо, весь час уважно стежачи за дорогою. До того ж, в разі поломок і екстрених ситуацій сподіватися доводиться тільки на себе.
Документи. Без них в нашому світі нікуди. Візьміть з собою паспорт, медичний поліс, документи на автомобіль. До речі, досвідчені мандрівники радять зробити копії паспорта та інших документів, і завжди тримати їх при собі - так не доведеться постійно перекладати посвідчення з місця на місце, і ризик втратити їх буде набагато нижче. Або можна носити документи з собою в спеціальній сумці.
Запчастини та інструменти. Якщо ви знаєте слабкі місця вашого автомобіля - подстрахуйтесь, але не беріть запасні деталі на всі можливі випадки, а то вам стане нікуди класти багаж. Так само варто прихопити трос, вогнегасник, аварійний знак, запасне колесо. Не завадить і хороший яскравий ліхтарик.
Бензин. Як правило на трасах повно заправок, але краще все-таки підготуватися і взяти з собою невеликий запас палива, особливо якщо ви їсте не в інше місто, а в ліс, до моря або в інше місце в стороні від основних доріг.
Аптечка. Зазвичай мінімальний набір є в стандартній автомобільній аптечці, але, якщо у водія чи пасажирів є навіть невеликі проблеми зі здоров'ям, краще взяти потрібні їм ліки. У будь-якому випадку, при вас має бути гарне знеболююче (це можуть бути і таблетки для прийому всередину, і спрей для зовнішнього знеболювання), сорбент (допомагає при отруєннях), протиалергічну, ліки для травлення, а також дезінфікуючі засоби і перев'язувальний матеріал. В аптечку можна заодно покласти роздруківку з інструкцією з надання першої допомоги - вона стане в нагоді в екстреній ситуації.
Чиста вода і їжа. Вода стане в нагоді в самих різних ситуаціях - і для пиття, і для вмивання, і для багато чого іншого. Зайвої вона ніколи не буде, але і дуже старатися не варто. З їжі варто взяти продукти, які займуть мало місця і не зіпсуються навіть в теплі - консерви, крекери, сухарики, сухофрукти, горіхи. Це не те, чим ви будете харчуватися щодня, а те, чим можна перекусити, не виходячи з машини, або опинившись далеко від міста. Якщо у вас є місце під автомобільний холодильник, поїздка стане ще простіше і приємніше - туди можна скласти і їжу, що вимагає особливих умов зберігання.
Одяг. Зручний одяг і пара змін білизни знадобляться завжди. Не забирайте її в валізи - вона знадобиться, якщо різко похолодає, якщо ви намочіть або забрудните той одяг, в якій їхали. Нехай це буде щось зручне і практичне, на зразок спортивного костюма або джинсів. Обов'язково прихопіть кілька пар шкарпеток, краще, якщо хоча б одна пара буде вовняний.
Предмети особистої гігієни. Зубна паста і щітка, мило, невеликий рушник і вологі серветки, туалетний папір, пляшечка з дезинфікуючим засобом - цього достатньо, щоб відчувати себе комфортно навіть в самих екстремальних ситуаціях.
Електроніка. В першу чергу - телефон. Якщо це сучасна модель, то в ньому буде і навігатор, і вихід в інтернет, і багато інших корисних функцій. В іншому випадку потрібно придбати навігатор окремо, так само, як і відеореєстратор - він допоможе в спірних ситуаціях на дорозі. Щоб техніка не підвела в потрібний момент, подбайте про харчування - візьміть з собою зарядний пристрій, що працює від прикурювача, і додатковий акумулятор.
До речі, якщо взяти перехідник гнізда, то можна одночасно заряджати телефон і, припустимо, кип'ятити воду за допомогою спеціального похідного кип'ятильника, що працює також від прикурювача.
Корисні дрібниці . Довга дорога може не тільки втомити, а й позначитися на вашому самопочутті. Тому не завадить взяти з собою подушку-підголівник, з якої зручно не тільки спати сидячи, а й просто довго зберігати нерухомість. Маска для сну допоможе відпочити в будь-який час доби, коли це буде потрібно. Автомобільний органайзер, сонцезахисні окуляри, паперова карта, складаний ніж - все це допоможе вам у несподіваних ситуаціях і зробить поїздку більш комфортною і безпечною.