- Користь масок для волосся з ромашки
- Як використовувати для волосся маски з ромашкою
- Рецепти масок в домашніх умовах
- рецепт №1
- рецепт №2
- рецепт №3
- рецепт №4
- рецепт №5
- рецепт №6
- рецепт №7
Сучасний ритм життя - це постійний стрес не тільки для нервової системи, але і для всього організму. Додати сюди нераціональне харчування, неповноцінний сон, екологічно агресивну зовнішню середу, а також перукарні та салони з мелірування-ламінуванням-завивкою або засоби домашньої інквізиції для волосся у вигляді прасок, фенів і різних брендових і не дуже косметичних засобів - і ось «гідний» результат : тьмяні і мляві волосся виглядає як мочалка з громадської лазні.
Все та ж швидкість, з якою жінка встигає виконувати купу обов'язків по роботі і домашніх справ, часто не дозволяє їй зупинитися, поглянути на себе в дзеркало і зрозуміти, що волосся безнадійно зіпсовані, а масштаби випадання придбали глобальні масштаби і вже помітні оточуючим.
Захистом шевелюри стане доступний і універсальний, що підходить для всіх типів волосся компонент - ромашка, відвар якої або виконаний за всіма правилами настій, внесені в маски або використовуються самостійно, відновлять пошкодження і позбавлять від різних дерматологічних і алергічних подразнень волосистої частини голови.
Користь масок для волосся з ромашки
Як цілюща рослина, що містить безліч поживних речовин, ромашка надає ефективну дію на пошкоджені клітини шкіри і волосся: регулярне ополіскування настоєм ромашки або відваром сприяє регенерації структури кожного пошкодженого волосся, покращує загальний вигляд зачіски.
До складу ромашки входять корисні компоненти, що володіють такими властивостями:
ефірні масла, вітаміни, смоли, мінерали, що мають бактерицидні та протизапальні властивості, позбавляють від лупи, свербіння голови і расчесов;
обволікання кожного волоса захисною плівкою створює ефект ламінування, роблячи пасма блискучими, м'якими і еластичними;
Капрі і каротин дають загальнозміцнюючу дію, особливо необхідне для ламких і тонких волосся, пасом з сухими кінчиками;
флавоноїди захистять від негативного впливу ультрафіолетового випромінювання і збережуть яскравість і природність відтінку при фарбуванні;
антиоксидантну дію натуральних органічних кислот сприяє самоомоложенію клітин, зупиняючи процес їх старіння і відмирання;
унікальні властивості ромашки виражаються в тому, що концентровані засоби на її основі руйнують темні волосяні пігменти і освітлюють пасма до золотисто-рудого кольору.
Купити недорогий готовий настій або збір можна в будь-якій аптеці, а виростання практично у всіх регіонах території Російської Федерації дозволяє самим зібрати лікарські квіти для використання в косметологічних засобах.
Як використовувати для волосся маски з ромашкою
Зроблені в домашніх умовах ромашкові маски для волосся застосовуються за певними правилами і відповідно до деякими нюансами використання:
спосіб приготування натурального ромашкового настою: 2 ст.л. подрібненої сухої ромашки (власної або фабричної фасування) заливаються на годину склянкою окропу, після чого проціджують;
спосіб приготування ромашкового відвару: 4 ст.л. подрібненої сухої ромашкового збору заливаються склянкою окропу і витримуються в емальованому посуді на паровій бані 30 хвилин або трохи більше. Після чого відвар проціджують і залишається в закритій ємності додатково на дві години;
ромашка освітлює волосся на півтону-тон і більше, тому не рекомендується для нанесення незабаром після фарбування щоб уникнути псування кольору;
після ополіскування голови ромашкою не потрібно витирання рушником: пасма повинні висохнути природним чином без використання фена;
ефективність дії ромашки залежить від ступеня насиченості відварів і настоїв: сильно концентрований розчин дасть чітке освітлення волосся на 1-3 тони, ополіскування розчином середньої концентрації додасть пасмам блиск і зміцнить їх;
періодичність використання ромашки не обмежена в зв'язку з її м'яким впливом на волосся і шкіру голови: процедури нанесення масок можна повторювати після кожного миття голови. Після місяця інтенсивного використання рекомендується зробити перерву на два-три тижні.
Ромашка вкрай рідко викликає алергічні реакції і, тим не менш, перед використанням масок на основі ромашки рекомендується нанести невелику кількість засобу на внутрішню сторону зап'ястя: такий тест дозволить швидко виявити небажану для організму вплив.
Рецепти масок в домашніх умовах
Маски з ромашки для волосся в домашніх умовах - це недорого, дієво, з натуральними і перевіреними інгредієнтами. Представляємо базові рецепти масок на основі ромашки, при бажанні в них можна додати відповідні по складу і дії компоненти.
рецепт №1
Масляні рослинні ефіри широко застосовуються в косметологічних цілях. Змішавши сирої курячий жовток, столову ложку оливкового масла і 5 крапель ефіру ромашки , Можна отримати дивовижний склад, який зміцнює структуру кожного волоса і волосяних цибулин і позбавляє від лупи. Склад втирається в шкіру голови, розподіляється по довжині пасом рідкісної гребінцем і витримується під утеплювачем із плівки і рушники протягом півгодини. Після чого змивається сильним струменем теплої води.
рецепт №2
Дві столові ложки подрібненої ромашки заливаються 100 мл (півсклянки) масла оливи або касторової олії , Ємність герметично закривається кришкою і настоюється тиждень в темному місці при кімнатній температурі. Теплий склад наноситься за півгодини до миття з втиранням і ретельно розподілом по поверхні голови.
рецепт №3
Для зміцнення світлих і сухих волосся підійде використовувана один-два рази на тиждень ромашкова маска з аптечним ланоліном. На 0,5 склянки ланоліну потрібно дві столові ложки подрібненого ромашкового збору і стакан закип'яченої води.
Ромашка, залита окропом, настоюється в закритому посуді годину, проціджують і змішується з ланоліном. Тепла суміш наноситься на пасма і шкіру голови на 15-20 хвилин, потім добре змивається з використанням (за бажанням) шампуню. Що залишився склад рекомендується зберігати в закритій скляній ємності в прохолодному темному місці, розігріваючи перед використанням необхідний обсяг.
рецепт №4
Сталий натуральне освітлення дасть склад з додаванням у відвар ромашки по 30 мл (дві столові ложки) масла оливи і лимонного соку. Пасма при цьому будуть добре зволожені і збережуть здоровий блиск.
рецепт №5
0,5 склянки дрібно подрібненої ромашки заливається тільки що закип'яченої водою і настоюється 30-40 хвилин. У настій додається столова ложка коньяку і чайна - соку лимона. Голова повинні бути попередньо вимитий і зволожена, настій залишається на пасмах протягом години під утепленням. Після закінчення процедури голова промивається великою кількістю теплої води без застосування шампуню.
рецепт №6
Нагальним питанням жінок середнього віку і старше є зафарбовування сивини: ромашка в пропорції 1: 3 заварюється окропом в термосі і настоюється 4 години. Після чого слід змочити цим міцним настоєм пасма, розділяючи їх як при звичайному фарбуванні фабричної фарбою. Голова при цьому утеплюється поліетиленовою плівкою і товстої тканиною на одну годину, після чого змивається звичним методом.
рецепт №7
Цей рецепт призначений для активації росту і густоти волосся: змішуються дві ст. л. касторової олії і взяті по чайній ложці ромашкова настоянка на спирту, яку можна купити в аптеці, і настоянка червоного пекучого перцю. Акуратно, щоб не потрапити в очі, склад наноситься на волосся під утеплення з поліетилену і рушники на одну годину, після чого ретельно промивається.
Відвари і настої, виконані на ромашці, використовуються як самостійні засоби і як додаток до наявних масок і складів. якщо робити маски для волосся в домашніх умовах самим, то ромашковий відварами і настоями можна замінити наявну в рецептурі воду.