У давні часи в нічні сорочки були привілеєм знаті, хоча б з тієї причини, що коштували досить дорого. Хоча нічого особливого, на досвідчений сучасний погляд, вони не уявляли. Виготовлялися з тонкої тканини (батисту), були довгими і прямими. У нічних сорочках спали і чоловіки, і жінки.
Масове поширення цей одяг для сну отримала лише на початку XIX століття.
Втім, і в XIX, і в XX столітті знати не відмовилася від цієї зручного одягу для сну. Наприклад, герцогиня Віндзорська (дружина відрікся від престолу короля Едуарда VIII) воліла шифонові сорочки класичного крою. Деякі з них були продані на аукціоні в 2011 році за вельми солідну суму.
Сучасні нічні сорочки відрізняються від своїх попередників. Безліч фасонів, нові тканини, різноманітні прикраси ... словом, є з чого вибрати.
Здавалося б, що може бути простіше вибору нічної сорочки? Але все ж, є кілька критеріїв, на які потрібно обов'язково звертати увагу. І не забувати про них, навіть якщо річ дуже сподобалася.
фасон
Нічні сорочки розрізняються по фасону. Подивіться, якими вони бувають і виберіть те, що вам подобається.
Довга нічна сорочка
Нічна сорочка середньої довжини
Коротка - бебі-долл (від англійського baby doll - «лялечка»)
мереживна
Тепла фланелева для зими
романтична
Дуже сексуальна нічна сорочка для особливих випадків (наприклад, для медового місяця)
Навіть якщо вам дуже сподобалася та чи інша модель, не варто забувати, що одяг для сну, як, втім, і будь-яка інша, поділяється на повсякденне (в даному випадку, швидше за «повсеночную») і святкову. І критерії вибору цих видів одягу різні. Якщо вам сподобалася ошатна сорочка - купіть її для особливих випадків або просто для того, щоб час від часу піднімати собі настрій. Але не забудьте і про зручне нічній сорочці, в якій можна спокійно спати щоночі.
матеріали
До матеріалів, з яких виготовляється повсякденний одяг для сну, пред'являється досить багато вимог. Вони повинні:
- добре вбирати вологу, адже вночі людина пітніє;
- бути м'якими;
- мати невелику вагу;
- добре пропускати повітря і давати шкірі нормально дихати;
- легко стиратися і прасується;
- довго служити.
Крім того, тканина не повинна:
- електризуватися;
- викликати алергію і свербіж.
Як бачите, вимог набирається чимало. Але матеріали, які повністю відповідають їм, існують. І переважна більшість цих матеріалів - натуральні. Це бавовна і шовк, фланель і атлас.
Саме з таких матеріалів повинні бути виготовлені сорочки на кожен день, точніше, на кожну ніч.
Взимку можна спати під фланелевою або бавовняної одязі.
А для спекотних літніх ночей краще купувати нічні сорочки з льону і шовку.
Популярні зараз нічні сорочки з трикотажних полотен відповідають майже всім перерахованим критеріям. Але саме "майже". Справа в тому, що для їх виготовлення використовується натуральна (бавовняна) пряжа. Але в неї додаються синтетичні волокна. В результаті тканина виходить легкої і м'якою. Прати й прасувати її легко. Але після прання виріб може втратити форму: сісти або, навпаки, розтягнутися. Так що, по можливості варто віддавати перевагу повністю натуральним тканинам.
Святкова або просто святковий одяг - це особлива категорія. І головне в ній - зовнішній вигляд.
Такі нічні сорочки часто виробляють з лайкри або нейлону. Виглядають ці тканини чудово! Але повітря пропускають дуже погано. Відповідно, спати в них жарко і незручно. І в цьому випадку дуже важливо, щоб крій сорочки був вільним, а розмір - не дуже маленьким. Це до певної міри компенсує недоліки тканини.
Ще один цікавий матеріал, з якого виготовляють нічні сорочки - віскоза. Це синтетична тканина на основі натуральних компонентів (як звучить, а!). За зовнішнім виглядом і багатьма властивостями віскоза схожа на шовк, а варто, при цьому, набагато дешевше. Важливо, що речі з віскози можна прати в гарячій воді - вони сядуть.
Розмір
Нічна сорочка повинна бути свобідною, не сковувати рухи. Це найголовніше. Тому, іноді має сенс придбати одяг на розмір більше. А от найменше - ні в якому разі.
Довжина рукава
Рукава нічної сорочки можуть бути довгими, короткими. Сорочка може бути і без рукавів. Для зимової сорочки кращі довгі рукава.
Вибираємо нічну сорочку по фігурі
- Мініатюрним жінкам ідеально підходять приталені нічні сорочки.
- Великим жінкам краще відмовитися від блискучих тканин і в цілому від блискіток. Також не варто купувати сорочку з глибоким декольте.
- Підкреслити груди допоможе нічна сорочка з високою талією і мереживним верхом.
- Візуально збільшити груди допомагає v-подібний виріз і кокетка, що нагадує за формою бюстгальтер.
- Вагітним добре підходять короткі нічні сорочки вільного крою.
колір
А колір має значення? Ні, принципового значення колір не має, головне, щоб вам він подобався. Звичайно, для оформлення спальні рекомендують спокійні відтінки, але ж нічна сорочка - не шпалери і не меблі, і навряд чи ви будете довго розглядати її перед сном.
Тому вибирайте той колір, який вам подобається. Помічено, що:
- Впевненим у собі і пристрасним жінкам подобаються нічні сорочки насичених і глибоких кольорів;
- Бузковий і рожевий говорять про легке характер;
- Поєднання чорного і білого вказує на стриманість і консерватизм;
- Світлі тілесні відтінки говорять про спокійний, нейтральний характер.
Нічна сорочка або піжама?
Жорстких обмежень по вибору нічний одягу, звичайно ж, немає. Спіть в чому вам зручно! Піжама досить зручна, але варто відзначити, що нічна сорочка все ж зручніше, вона не здавлює тіло (оскільки не має гумок).
Між іншим, за даними соціологів, чоловіки вважають, що нічна сорочка набагато сексуальніше піжами. Причому, найпривабливіше, на думку чоловіків, виглядає дама в коротенькій нічній сорочці.
Цей наряд здається їм навіть більше збудливим, ніж оголене тіло. Втім, давно відомо, що немає прикрита нагота завжди інтригує і пробуджує чуттєвість.
З думкою чоловіків згодні і психологи. Вони стверджують, що саме нічна сорочка дозволяє жінці відчути себе бажаною і чарівною, прийняти і полюбити своє тіло.
Здавалося б, що може бути простіше вибору нічної сорочки?Нічна сорочка або піжама?