Проблеми зі спиною виникають, мабуть, у кожної людини. І це легко пояснити - хребет є головною опорою рухової системи людини, і саме він приймає на себе максимум навантажень.
Як правильно носити бандаж?
Цю тему умовно можна розбити на 3 частини: перша - суто теоретична - «чи потрібно носити бандаж». Друга - «Коли починати носити бандаж». І, нарешті, третя - «Як правильно носити бандаж».
Уже в дитячому віці ми починаємо розуміти, що нам по-силам, а що - ні. Але ж дуже часто нам доводиться працювати «на межі можливого».
І відповідь на питання: «чи потрібно носити бандаж», - може бути тільки однозначно ствердна - вчасно надітий бандаж може запобігти травмі як хребта, так і стопи, коліна і кисті. Бандаж потрібно надягати в ситуації можливих перевантажень, не чекаючи отримання травм! Ось вам відповідь на друге питання - коли починати носити бандаж або навіщо потрібно носити бандаж: не чекаючи травми, щоб травми не допустити!
На питання «Чи обов'язково носити бандаж?», - я завжди відповідаю: «Якщо хочеш залишитися цілим ...»
А ось питання «як правильно носити бандаж» Ви повинні обговорити з лікарем, так як і ваш організм в цілому, і ваша конкретна травма вимагають індивідуального підходу.
Втім, загальні правила тут відомі, пов'язані вони з тим, що самостійна робота м'язів при носінні бандажів обмежується, але їх не гріх повторити ще раз, коли потрібно носити бандаж:
- Корсети та бандажі бажано надягати на нижню білизну, щоб не допустити натирання тіла;
- Скільки часу потрібно носити бандаж - якщо немає іншого розпорядження лікаря, - не більше 6 годин на добу, і обов'язково знімати на ніч;
- Коли треба носити бандаж: надягати обов'язково в разі передбачуваних перевантажень - спорту або фізичної роботи;
- Чи не затягувати корсет для спини або бандаж дуже туго - це може порушити кровопостачання м'язів і хребта
Як одягати бандаж
Ми з вами розібралися в проблемі коли потрібно одягати бандаж, а ось як це робити, тут є тонкощі ...
В основному, бандажі та корсети зручніше надягати в лежачому положенні, попередньо розслабивши спинку. Вставати з поворотом через бік.
Особлива увага приділяється вагітним жінкам - саме для них був створений універсальний бандаж. Як носити універсальний бандаж до пологів і після пологів, інтуїтивно зрозуміло - до пологів від служить для підтримки животика (застібка під животом), а після пологів - для утягіванія (застібка ззаду).
А ось як правильно одягати універсальний бандаж - знали ще наші бабусі! Але вам потрібно призвичаїтися, особливо в допологовому стані.
Робити це потрібно лежачи, підклавши під спинку і сідниці невелику подушечку, - це допоможе плоду переміститися в верхню частину живота. Чи не намагайтеся затягнути універсальний бандаж туго. Вставайте обережно - спочатку перекиньтеся на бік, а потім вже вставайте
Як правильно носити бандаж?Як правильно носити бандаж?
На питання «Чи обов'язково носити бандаж?