За старих часів в Україні до однієї весіллі готували до сорока весільних рушників! І при цьому, наречена вишивала їх сама. Для сучасних дівчат вишивка - дуже рідкісне заняття, але ті, які люблять вишивати не упустять можливості вишити для свого весілля рушничок.
У наші дні на весільній церемонії обходяться по максимуму п'ятьма або шістьма рушниками. Найголовнішим з них є рушник, який розстилають під ноги молодим в РАГСі і в церкві, під час церемонії вінчання. До нього і висуваються найжорсткіші вимоги. На ньому можна вишивати пару птахів, що символізує нареченого і наречену, побажання "на щастя", квіти або кільця - кажуть, що в цьому випадку, стоячи на на такому рушнику, молоді затопчуть все, що могло бути гарного в їхньому житті. Найоптимальніший варіант вишивки - геометричний орнамент.
Хлібосольний рушник або рушник "під коровай" більш різноманітний і яскравий. Для цього рушника немає ніяких обмежень. На ньому доречний рослинний орнамент, квіти, пташині пари, обов'язково повернені один до одного, кільця, але обов'язково не зімкнуті, написи побажання.
Союзний рушник - для перев'язки рук. Він є символом духовних уз, знаком союзу любові і взаємної прихильності подружжя, їх тісного духовного єднання. Раніше використовували чисто білий рушник, щоб життя було безхмарним або вишитий тільки червоними нитками - на радість.
Для рушників зазвичай використовують лляне або конопляне полотно, можна використовувати і іншу тканину, але головне, щоб вона була м'яка і рухома - тоді вишивка буде виглядати розкішно. Якщо Ви зовсім не вмієте вишивати - не турбуйтеся! У сфері весільних послуг Запоріжжя можна знайти масу пропозицій по вишивці весільних рушників будь-якої складності. Можна придбати рушник не ручний, а машинної вишивки. І, звичайно, не варто випускати з виду друковані весільні рушники - подібні вироби також досить гарні і добре виглядають.
Неважливо, в якій техніці буде виконаний весільний рушник, головне - щоб символіка і орнамент були правильними і принесли в нову сім'ю щастя!
скачати dle 11.3