- Рейтинг зовнішніх фільтрів для акваріума на 50-100 літрів
- Фільтри на 120-300 літрів
- 300 і більше літрів
Головні недоліки основної маси внутрішніх акваріумних фільтрів - маленький робочий обсяг, незадовільна якість очищення і необхідність частого промивання і заміни фільтруючого матеріалу.
Ми пропонуємо вам розглянути варіанти зовнішніх фільтрів, вони більш ефективні і практичні. Висока продуктивність і наявність системи ступеневої фільтрації забезпечують довгий період безперебійної роботи між плановими очищеннями.
Зовнішні фільтри менше шумлять і не займають місця в акваріумі. Не випадково саме їм віддають перевагу досвідчені акваріумісти.
Всі представлені на ринку акваріумні фільтри розраховані на певний обсяг резервуара - до 100-120 літрів, від 100 до 200 л, 200-300 літрів і т.д. Однак це далеко не єдиний параметр, на який варто звернути увагу при виборі фільтруючого пристрою.
Хороший зовнішній фільтр повинен бути:
- Енергоефективним. Оскільки фільтр буде працювати безперервно, витрата споживаної електроенергії є одним з ключових моментів;
- Безшумним. Будь-які видаються насосом шуми і вібрації будуть доставляти дискомфорт не тільки постояльцям акваріума, але і його власнику;
- Продуктивною. Наявність багатоступінчастої системи грубої і тонкої фільтрації дозволяє збільшити інтервал між очищеннями;
- Функціональним. Багато моделей оснащені вбудованим УФ-стерилізатором, який захистить рибок від хвороботворних мікробів;
- Надійним. Зазвичай виробники дають 2-річну гарантію на свою продукцію (уточніть, чи є сервісний центр для проведення гарантійного та післягарантійного ремонту у вашому місті);
- Безпечним.
Слід також звернути увагу на комплектність поставки.
Наприклад, зовнішній фільтр для акваріума Eheim базової моделі серії Classic продається без наповнювачів і кранів для обслуговування, тоді як інші моделі від цього ж виробника спочатку йдуть з усіма необхідними комплектуючими.
В цьому відношенні прекрасно себе зарекомендували фільтри Aquael - польський виробник добре попрацював над тим, щоб експлуатація обладнання була максимально комфортною. Тут є і насос для початкового запуску, і ручка для транспортування до місця очищення і окремі бокси для наповнювачів.
Якість виготовлення шлангів для води - ще один важливий момент. Так, популярні серед акваріумістів фільтри Тетра оснащені дуже уразливими пластиковими трубками, які вимагають дбайливого звернення.
Втім, якщо врахувати, що за співвідношенням ціна-якість фільтри Tetra EX практично не мають конкурентів, та й всі комплектуючі коштують недорого, на якість шлангів можна зробити знижку.
Виробник зовнішніх фільтрів Jbl (Німеччина) позиціонує своє обладнання як енергоефективне. Jbl випустив цілу лінійку фільтрів «greenline», які, як заявляє розробник, економлять до 43% електроенергії в порівнянні з аналогами.
Рейтинг зовнішніх фільтрів для акваріума на 50-100 літрів
- Tetra EX600 Plus (для малих акваріумів 60-120 л.). Один з найпопулярніших фільтрів на російському ринку. Працює безвідмовно (гарантія виробника - 3 роки) і практично безшумно. Кожен з п'яти наповнювачів розташований в окремому лотку. Для очищення швидко від'єднується за допомогою спеціального адаптера. Зливну трубку і шланги можна виставити під будь-яку висоту акваріума. У комплекті є все необхідне для швидкого і легкого монтажу, включаючи всі фільтруючі наповнювачі. Вартість - близько 6000 рублів.
- JBL CristalProfi e401 (до 120л.) - практичний і відносно недорогий фільтр енергозберігаючої серії «greenline». Вода з акваріума очищається, повільно протікаючи від низу до верху через фільтруючий матеріал. Вдосконалене робоче колесо насоса гарантує повну безшумність ходу і великий ресурс (гарантія виробника - 4 роки!). Модель JBL CristalProfi e401 повністю готова до експлуатації, забезпечена всіма фільтруючими матеріалами. Вартість - близько 7000 рублів.
Фільтри на 120-300 літрів
- Eheim 2215 Classic-350 (для акваріумів об'ємом 120-350 літрів). Серія Eheim Classic - найдоступніша з усієї лінійки продукції Eheim. При всій простоті конструкції забезпечує якісну фільтрацію, властиву всім виробам Eheim. У комплект входять фільтруючі матеріали: губки, субстракт і наповнювачі. Гарантія - 2 роки. Варто в середньому 13-14 тисяч рублів.
- Tetra EX800 Plus (для акваріумів на 100-300 л.). Недорогий і надійний зовнішній фільтр, потужний і дивно тихий. В упаковці є все необхідне для збірки, установки і запуску системи. Продумана конструкція корпусу забезпечує швидке очищення фільтруючих наповнювачів. Гарантія - 3 роки (в Москві є сервісний центр). У продажу можна знайти все витратні матеріали та запасні частини. Вартість - близько 7500 рублів.
300 і більше літрів
- JBL CristalProfi e1501 (до 600 л.) - високопродуктивний і порівняно недорогий фільтр енергоефективної серії «greenline». Підходить для акваріумів як з прісною, так і з морською водою. Зручний доступ до фільтруючим матеріалами істотно полегшує обслуговування. Устаткування повністю готове до експлуатації, все фільтруючі матеріали входять в комплекс. Варто порядку 17000 рублів.
- Aquael UniMAX 500 (для акваріумів об'ємом 250-500 л). Серія «UNIMAX» - це поєднання високої продуктивності, великого обсягу матеріалу, що фільтрує і конкурентоспроможної ціни. Система обслуговування «By-Pass» дозволяє знімати каністру на промивку без демонтажу шлангів. Фільтр даної моделі оснащений двома входами і двома виходами, що забезпечує рівномірну очищення всього акваріума. Працює виключно тихо. При бажанні конструкцію можна доповнити УФ-стерилізатором (для нього підготовлено штатне місце). Гарантія - 2 роки. Варто в середньому 12-13 тисяч рублів.