- Лезо ножа Почнемо з класики. Цим методом користуються багато професійні кухарі. Його суть полягає...
- Холодна вода
- Мікрохвильова піч
- Часниковий «девайс»
Лезо ножа
Почнемо з класики. Цим методом користуються багато професійні кухарі. Його суть полягає в тому, що зубчик часнику потрібно покласти на обробну дошку, а потім натиснути на нього за допомогою ножа з широким лезом. Після цього лушпиння легко відокремиться.
Щоб при ударі не зламати ніж, розміщуйте часник ближче до рукоятки
Як розташовувати зубчики часнику і як орудувати ножем докладно розповідається в наступному відео.
Мінус цього способу полягає в тому, що часник виходить злегка сплющеним і починає виділяти сік. Якщо вам потрібні цільні зубчики, краще скористатися іншим методом.
струс
Якщо покласти зубчики в металеву миску, а зверху накрити ще однією поменше, і сильно-сильно потрясти, то за 10-20 секунд можна очистити очищений часник у великій кількості. Вам залишиться тільки вибрати зубчики з лушпиння і зрізати кінчики.
Ось, як це робиться.
Для прискорення процесу головку часнику рекомендується попередньо розділити на окремі зубчики. А замість металевого посуду можна використовувати звичайну скляну банку.
Мінуси методу: трясти потрібно інтенсивно, руки швидко втомлюються; часник може пом'яти. Крім того, щоб спосіб спрацював, часник повинен бути добре просушений. Якщо ви зберігаєте його в холодильнику, то у вас навряд чи що-небудь вийде.
Холодна вода
Даний спосіб підходить як раз-таки для очищення недостатнього сухого часнику. Головку потрібно розділити на зубчики і опустити їх в чашку з холодною водою на 10-20 хвилин.
Лушпиння розмокає і легко знімається
Недоліком способу можна назвати те, що для зняття тонких Полон з зубчиків зазвичай все одно доводиться використовувати ніж.
Є також метод, коли часник занурюють на кілька секунд в гарячу воду. Але він більш клопіткий і підходить тільки в тому випадку, якщо часник не потрібно різати і зубчики будуть цілком піддаватися термічній обробці. Наприклад, при заготівлі домашніх солінь .
Мікрохвильова піч
Щоб лушпиння легко відходила, часник можна також відправити на 15-20 секунд в мікрохвильовку.
Після цього часник можна буде чистити прямо руками. Плюс цього методу в тому, що не потрібно попередньо розділяти головку на зубчики, а мінус той же, що і з водою.
Часниковий «девайс»
На Aliexpress і в звичайних господарських магазинах продають ось такі силіконові Піллер для часнику .
Силіконовий Піллер для часнику
Принцип дії простий: закладаєте всередину кілька зубчиків часнику і з натисканням, як качалку, катаєте його об стіл або між долонями. На виході ви отримуєте часник з відокремилася від нього лушпинням.
Багато хто вважає цей «девайс» незамінним помічником у господарства. Його великий плюс в тому, що на руках не залишається часникового запаху. Він ідеальний, коли потрібно очистити пару-трійку зубчиків, а ось якщо часнику потрібно багато, доведеться повозитися. І в цьому мінус даного методу.
Тепер ви знаєте все Лайфхак з чищення часнику. Вибирайте метод по душі. Готуйте швидко і смачно!