Новина в соцмережах
Підбито підсумки Міжнародного інтерактивного природничого конкурсу для учнів 1 - 10 класів «Колосок-весняний». Конкурс проходив в різних країнах в один день - 6 квітня 2012 р цьому році в ньому взяли участь понад 208 тисяч українських школярів, з яких - 8949 юних кримчан, в тому числі - 216 учнів міста Джанкоя і Джанкойського району.
У день конкурсу учасникам необхідно було за 75 хвилин виконати 30 тестових завдань - по 10 запитань з астрономії, географії та екології. Кожне завдання оцінювалося в 6 балів. У завданні могло бути від одного до трьох правильних відповідей.
- Так, учням 5-6 класів, потрібно було знати, які планети Сонячної системи мають 1-2 супутника і як називаються ці супутники? Як вплинули Джордано Бруно, Коперник і Галілей на погляди людей про Землю і Всесвіт? Які знаки попереджають про небезпеку для здоров'я людей і навколишнього середовища? Які небезпечні для здоров'я речовини входять до складу сигарет? Для чого були призначені старовинні прилади та інструменти: астролябії, секстант, гномона, пісочний годинник?
Учням 9-10 класів при підготовці до конкурсу потрібно було дізнатися, як вплинули Аристарх Самоський, Аристотель, Птолемей, Джордано Бруно, Коперник, Галілей, Кеплер, Ньютон на погляди людей про Землю і Всесвіт. Якою була система світу Аристотеля? Птолемея? Коперника? Які сучасні погляди на Всесвіт? Які існують докази розширення Всесвіту? Чому слова «Всесвіт» і «Галактика» в середині речення можуть писатися як з великою, так і з маленької літери? Які міжнародні маркувальні зображення свідчать про відповідність продукту критеріям екологічності. Які джерела забруднення повітря є в квартирі. Дізнатися про досягнення вчених у вивченні земних висот і глибин. Згадати особливості відтворення земної поверхні в різних картографічних проекціях.
Максимальна сума балів - 180 балів. Лауреатами конкурсу (сертифікат «СРІБНИЙ КОЛОСОК») стали учасники, які набрали більше 39 балів (40 і більше), призерами конкурсу (сертифікат «Золотий колосок») - учасники, які набрали в цілому понад 143 бали (144 і більше).
На сайті українського національного оргкомітету (www.kolosok.lviv.ua) опубліковані результати конкурсу.
66 учнів міста Джанкоя і району нагороджені «Золотим колоском», 145 - «Срібним колоском».
Більшість призерів - вихованці Джанкойського НВК «Школа-гімназія» №6. 50 учнів НВК взяли участь в конкурсі, з них 35 отримали «золото» і 15 - «срібло» (координатор - Гредіна О.Л.).
На другому місці за кількістю переможців - Джанкойська ЗОШ №3: з 36 учасників - 22 учні нагороджені «Золотими колосками», 11 - «Срібними колосками» (координатор - Мальченко О.Ю.).
Зі шкіл Джанкойського району в конкурсі взяли участь 15 учнів початкових класів Чайкінського і Тимофіївській ЗОШ, а також Мар'їнського НВК. 5 учнів відзначені «Золотим колоском» і 10 - «Срібним колоском».
Метою конкурсу є підвищення якості природничо-наукової освіти школярів. В Україні Положення про Міжнародний інтерактивний учнівський природний конкурс «КОЛОСОК» затверджено наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту 29.12.2011 № 1561.
Так, учням 5-6 класів, потрібно було знати, які планети Сонячної системи мають 1-2 супутника і як називаються ці супутники?Як вплинули Джордано Бруно, Коперник і Галілей на погляди людей про Землю і Всесвіт?
Які знаки попереджають про небезпеку для здоров'я людей і навколишнього середовища?
Які небезпечні для здоров'я речовини входять до складу сигарет?
Для чого були призначені старовинні прилади та інструменти: астролябії, секстант, гномона, пісочний годинник?
Якою була система світу Аристотеля?
Птолемея?
Коперника?
Які сучасні погляди на Всесвіт?
Які існують докази розширення Всесвіту?