«Дуже легко закритися від оточуючих, перебуваючи в незнайомому середовищі. Але не потрібно боятися. Всі студенти на мовних курсах виявляються в однакових умовах, і все роблять помилки. Для досягнення успіху необхідно пам'ятати це і намагатися говорити якомога частіше »(с) Куликова Дарина, EF Берлін
Ми взяли невеличке інтерв'ю у Дарини після 1 місяця навчання і життя в Берліні.
Ось, що нам вдалося дізнатися:
Німецька мова я почала вивчати в університеті і зрозуміла, що мій рівень занадто сильно відстає від групи. Я не встигала за програмою і переживала, що це може вплинути на мою успішність.
А2.1 - рівень, з яким я закінчила курс навчання в школі EF в Берліні
Візу зробили за 5 днів і дали чітко по датах мого перебування в країні.
Група складалася з 15-17 чоловік з різних країн. Були хлопці з Швейцарії, Польщі, Чехії, Мексики, Тайваню, США, Іспанії, Китаю, Франції.
Більшість студентів в класі були старше мене. Але я відчувала себе комфортно навіть незважаючи на різницю у віці. Нехай хтось вивчав мову, щоб вступити до університету, а хтось - бо того вимагала робота. Нас всіх об'єднувала одна глобальна мета. І атмосфера в класі була приваблива.
Заняття проходили на німецькому. Вчителька пояснювала правила англійською тільки в самому крайньому випадку. Спочатку було важко, але так вдалося швидше влитися в процес навчання, адаптуватися і змусити працювати мізки.
Найбільше запам'ятався персонал школи, особливо директор. З ним завжди можна було поговорити, задати питання. Але тільки на німецькому! Він принципово відмовлявся відповідати англійською, хоча прекрасно на ньому говорив.
Через 1,5 тижні я почала говорити німецькою. Спілкувалася з продавцями в магазинах, задавала питання офіціантам в кафе. Це було неідеально, але мене розуміли. І я сама розуміла, що хочу сказати.
Я жила в guest house в приймаючій сім'ї з ще 6 студентками EF із інших країн.
1 годину займала у мене дорога від школи до приймаючої сім'ї.
Берлінський собор - моє улюблене місце в Берліні. Чимось схожий на Исаакиевский Собор в Санкт-Петербурзі. Він чудовий як всередині, так і зовні. А якщо піднятися на дах, відкривається чудова панорама.
Стиль. Мене вразило, наскільки стильні люди тут живуть. Заходиш в метро і ніби опиняєшся на модному показі. Все одягаються красиво і зі смаком. Було приємно просто дивитися на людей і перебувати поруч з ними.
Я не очікувала позитивної реакції на російських в Берліні, але все виявилося навпаки. Всі були дуже доброзичливі і завжди намагалися допомогти. За весь місяць я не відчула негативу ні з боку студентів EF, ні з боку німців.
80 000 рублей взяла з собою на 1 місяць. І цього цілком вистачило, щоб комфортно жити в Берліні, не відмовляючи собі в звичних радощах: походи в кіно, вечірніх посиденьках з одногрупниками і іншим. На сьогоднішній момент це найдешевший місто Європи, який мені зустрічався.
Школа організовувала спільні екскурсії. Було також багато дозвіллєвих заходів: розмовних вечорів, де всі повинні були спілкуватися тільки на німецькому, походи в боулінг і кіно і т.д. На всіх цих зустрічах можна було практикувати мову, що найголовніше!
Завдяки поїздці я зрозуміла, як правильно вчити іноземну мову. У моїй групі в університеті зібралися хлопці, які вже вивчали німецьку, тому програма була занадто складною для мене. Адже я тоді тільки починала і не могла зрозуміти, що потрібно вивчити, щоб не відставати від групи.
Граматику, яку я вивчала в Берліні, ми зараз вивчаємо в університеті. Якби не поїздка з EF, зрозуміти все було б набагато складніше.
Було легко запам'ятовувати новий матеріал. Пройшли тему в групі, склали діалог, попрацювали в парі, закріпили тему в онлайн-класі, зробили домашню роботу. В такому режимі, хочеш-не хочеш, зрозумієш будь-яку граматику і вивчиш лексику.
Раджу майбутнім студентам підготуватися до поїздки. Вивчіть / запишіть кілька корисних фраз, які вам знадобляться. Буде здорово, якщо ви зможете представитися приймаючій сім'ї, не просто сунути їм коробку цукерок, а й сказати про це. Це допоможе вам бути більш впевненим і налагодити контакт з сім'єю.