Ще один дуже частий запит від мам: як закінчити гв?
Кожна мама сама вирішує для себе це питання в залежності від бажання, можливостей, здоров'я і багатьох інших факторів. Існує багато суперечок на цю тему. Але Всесвітня Організація Охорони здоров'я відповідає на це питання однозначно: в ідеалі, годування грудьми має продовжуватися як мінімум до 2 років. Нещодавно були проведені дослідження, які довели, що материнське молоко за своїм складом в 2 роки дуже близько до молозива! Тобто концентрація корисних речовин, імуноглобулінів та антіосідантов максимальна. Грудне вигодовування - це додаткова підтримка дитячому організму, тонка психологічна зв'язок з мамою. Але рано чи пізно все-таки настає момент відлучення від грудей. Як це зробити максимально безболісно для мами і малюка?
психологічний фактор
Напевно, найважливішим моментом є психологічна готовність мами і дитини до відлучення від грудей. В першу чергу, прислухайтеся до себе. Не варто відлучати тільки тому, що хтось говорить вам, що після 6 місяців в молоці немає нічого корисного; що закінчиш годувати - відразу спати стане краще; що досить вже годувати, скільки можна! Порадників знайдеться багато. Але все ж, основним критерієм є тільки ваша готовність закінчити гв. Це важливо, тому що потім багато мам шкодують про те, що рано відлучили дитини від грудей і перервали ці тонку зв'язок зі своєю крихіткою.
Але якщо ви вже морально готові, ви впевнені в своєму рішенні, то ви можете перейти до наступного питання: чи готова дитина до відлучення?
Готовність дитини до відлучення від грудей
Закінчувати гв краще поступово прибираючи годування. Готовність дитини до відлучення від грудей можна визначити, відповівши на кілька запитань загальноприйнятого тесту:
Якщо в результаті Ви набрали:
до 6 балів: Ваш малюк вже практично готовий до відлучення від грудей. Але якщо Ви помітите, що йому ще складно обходитися без грудного вигодовування (він періодично смокче пальчик або нижню губу) - не ігноруйте ці прояви і іноді балуйте його своїм молочком. І пам'ятайте, що відлучення дитини від грудей має відбуватися поступово, часом навіть за принципом «крок вперед-два назад». Не хвилюйтеся - це нормально. А Вам необхідно просто набратися терпіння і не квапити події.
від 7 до 12 балів: Ваша дитина вже не так гостро потребує Вашої грудей, адже він цілком може заспокоїтися і навіть заснути без неї. Але, тим не менше, відлучення від грудей не повинно відбуватися насильно. Та й чи є особливий сенс змушувати дитину зайвий раз переживати замість того, щоб дати йому відчуття ситості і захищеності?
від 13 до 19 балів: як би це ні було несподівано, але Ваша дитина поки не готовий до відлучення від грудей. Але можете бути впевнені, що якщо Ви не будете діяти жорстко і не станете зараз відривати (в прямому сенсі цього слова) малюка від грудей - вже дуже скоро він сам зважиться розпрощатися з маминим молочком! Тільки дайте дитині час зрозуміти це самому.
Отже, якщо ви і ваш малюк готові, то ви можете приступати до завершення грудного вигодовування. Про те, що потрібно робити, ми поговоримо з вами в наступній статті.
Спеціаліст по грудному вигодовуванню Наталія Мендерес
Ще один дуже частий запит від мам: як закінчити гв?Як це зробити максимально безболісно для мами і малюка?
Але якщо ви вже морально готові, ви впевнені в своєму рішенні, то ви можете перейти до наступного питання: чи готова дитина до відлучення?
Та й чи є особливий сенс змушувати дитину зайвий раз переживати замість того, щоб дати йому відчуття ситості і захищеності?