Діючі в межах КНР правила по роботі з іноземною валютою забороняють будь-якого роду операції з нею: будь то звернення всередині країни, або розрахунки в ній. Однак зона прикордонної торгівлі, куди територіально входить Хейхе, підпорядковується особливим законом, що регламентує валютні операції в прикордонних районах, і в місті можливе використання російських рублів.
Закон про прикордонну торгівлю дає підприємствам даної зони і фізичним особам вільний вибір. Для своїх торгових угод вони можуть здійснювати обмін юанів і користуватися вільно конвертованою валютою суміжної країни (в цьому випадку - валютою Росії - рублями). Крім цього, допустимі будь-які бартерні розрахунки і оплата власне китайськими юанями.
Розрахунок в рублях іноді краще розрахунку юанями, наприклад, при покупках на ринку Хейхе - Веньхуа. Це ранковий ринок дуже недорогих речей і продуктів харчування. А ось у великих мережах швидкого харчування KFC рублі взагалі не приймаються до оплати. І при митних зборах розрахунок рублями стає невигідний, куди краще використовувати китайський юань.
Щоб уникнути можливих непорозумінь, не думати про перерахунок курсу та інше, завжди краще при поїздці в Хейхе привезти і деяку кількість юанів. Їх можна купити ще в Благовєщенську в будь-якому банку, на Амурській Ярмарку, на митниці, там курс може трохи відрізнятися від поточного курсу ЦБ.
Але якщо буде потрібно купити юані вже в Китаї, прямо в Хейхе? Тут виникає необхідність здійснити обмін рублів на юані. Є кілька способів:
1. Вільний придбання юанів в банку Китайської митниці. Найбільш вірний спосіб за ступенем безпеки і надійності. Валюта гарантовано захищена від підробок, на руках залишається чек, щоб офіційно назад обміняти юані в рублі після повернення. Так, обмінний курс банку вище, ніж у валютників - в межах 7 копійок. Але при купівлі великої суми в банку можна торгуватися! І якщо ви купуєте 10 тисяч юанів, наприклад, то по значну знижку заощадите до 1000 рублів на всю суму.
2. Купівля в торговому центрі безпосередньо на острові. Тут нижче ціна, у торговцеввигодней курс юаня, можливий торг. Обман в стаціонарних відділах не прийнятий, вільна конкуренція між торговцями робить його невигідним. Що до вибору торговця - краще брати валюту у власників рахункових машинок, це як додаткова безпека.
3. Готівкові з банкомату, обмін відбувається згідно курсу ЦБ + комісія за переказ. Таким способом вигідно знімати лише досить великі суми. Банкомати є в відділеннях банків в Хейхе, є і на Центральній вулиці, і в торговому центрі Юаньдун. Банкомати приймають майже всі пластикові карти, якщо у вас Visa-Electron - теж будьте спокійні.
4. Магазинчики при готелях. Теж намагайтеся міняти гроші в тих, де є рахункові машинки для купюр. І уникайте здійснювати в Китаї покупку юанів у «помогаек», купка на вулиці поруч з торговими центрами. Тут вже велика ймовірність нарватися на фальшиві купюри.
Ретельніше перевіряйте кожну купюру, що вам дають на здачу. Дуже часто трапляються фальшиві юані, особливо банкноти по 50 юанів. А ось сотенні банкноти часто пошкоджені, остерігайтеся таких, оскільки з відірваним шматочком їх можуть не прийняти при оплаті товару.
І ще про перевірку. Всі купюри мають зображення великого вождя Мао Цзедун. Так ось, комір на його костюмі - помацайте - повинен бути на дотик шорстким. Трохи сумніваєтеся - краще відразу повертати, особливо це стосується купюр в 50 юанів.
Ще зустрічаються в Китаї більш ранні гроші 1999 року - 1-20 юанів, вони ще в ходу. Ними зручно оплачувати дрібні товари.
Гарного вам обміну! Останні курси юаня до рубля ви завжди можете подивитися на нашому сайті.
Дивіться такожАле якщо буде потрібно купити юані вже в Китаї, прямо в Хейхе?