Барбус червоний (Одеський)
000 грн.
Латинь: Barbus ticto
Примітка: немає в наявності
Барбус червоний в природі проживає у водоймах Індії і Шрі-Ланки. До Європи був привезений в 1903 році.
Плавають в середніх шарах води.
Тулуб червоного барбуса витягнутий, овальної форми, стиснутий з боків. Вусики відсутні. Черевце світле, пліч-сріблястий, спинка сірувато-зелена. Близько хвоста і над грудним плавником розміщені темні плями, окільцьовані золотом. Непогано видно на тілі сітчастий малюнок луски. Власну назву червоний барбус отримав через яскравого забарвлення самця в період нересту.
Для розкриття повної і найбільш яскравого забарвлення слід підбирати темний фон грунту і задньої стінки акваріума, а також колір рослин. Обов'язкове верхнє світло, зміщене до передньої стінки акваріума.
Самка Барбуса червоного за розмірами більше самця і забарвлена трохи блідіше.
Зі змістом червоного барбуса в акваріумі рідко виникають проблеми: ця невибаглива рибка непогано почуває себе при температурі від 18 до 28 ° С, властивості води не мають особливого значення.
Для утримання барбусів необхідний просторий акваріум, не менше 50 л, з великим простором для плавання і затіненими місцями з плаваючих рослин. Потрібні аерація і фільтрація води, а також бажана щотижнева її підміна.
Яскраво-червоний барбус в їжу вживає будь-який живий і сухий корм.
Для нересту потрібен акваріум об'ємом не менше 20 л, оснащений фальш-дном з пластикової сітки, засадженої дрібнолистими рослинами. Температура води 27 ° С. Рівень води в нерестовий акваріумі не повинен перевищувати 20 см. Самка відкладає близько 200 ікринок, з яких через 3 доби з'являються мальки. Після нересту виробників відбирають.
Барбус червоний - рибка спокійна, стайная. Рекомендується купувати відразу декілька (близько 6-7) рибок. Добре ладнають з багатьма іншими видами. Виняток становлять рибки з широкими або довгими плавниками, у яких барбуси можуть обкушувати плавники.
Гібридною формою, похідною від яскраво-червоного барбуса, вважається одеський барбус неяскравого зеленувато-коричневого кольору з плямистими плавниками (крім хвостового). Під час нересту у самців уздовж тіла тягнеться яскрава червона смуга. Близьким видом (за іншими даними, підвидом) є барбус тікто Столичка, у якого є яскраво-червоний спинний плавник з чорними плямами.