Існує кілька видів прищів, проте важко виведеними і болючими вважаються підшкірні прищі на обличчі і носі. Такі асоціації можуть бути маленькими і з часом збільшуватися в розмірах. Мають жовтуватий або білий колір, як правило, з почервонінням на шкірі.
Підшкірні прищі можуть з'явитися в будь-якому віці на обличчі, підборідді, лобі, щоках, теле і інших місцях. Вони викликають вкрай хворобливі відчуття і дуже довго проходять. Дозрівати підшкірний прищ може до двох тижнів. А якщо прищі запустити і не займатися лікуванням, то повернення до естетичної красі може зайняти від місяця до півроку.
Щоб запобігти ці неприємні висипання на обличчі, потрібно займатися профілактикою, а якщо проблема все ж виникла обов'язково підібрати відповідне лікування.
Позбутися від прищиків найлегше на ранній стадії появи. Спочатку на місці освіти прища ущільнюється шкіра - це перший симптом. Далі симптомами можуть бути свербіж (! Якщо у вас свербить родимка, то читайте тут ), Почервоніння і хворобливі відчуття на невеликій ділянці шкіри. Дозрівати підшкірний прищ може до декількох тижнів. приступати до лікування потрібно вже при появі цих ознак, тоді він зникне набагато швидше.
Підшкірні прищі можуть бути так де викликані підшкірним кліщем. При цьому новоутворені прищі матимуть темно-червоний колір, а шкіра буде лущитися.
Точну причину їх появи вийде з'ясувати лише звернувшись в косметологічні клініки, що спеціалізуються на вирішенні цієї проблеми. Однак зробити це можна і самостійно.
Далі представлені можливі причини утворення таких прищів. Розуміння причини дозволить краще підібрати профілактику, а в разі потреби, і лікування.
- Недотримання гігієнічних правил або неправильний догляд за шкірою обличчя.
Недостатнє очищення обличчя може привести до появи глибоких підшкірних прищів. Обов'язково варто прибирати з шкіри всю декоративну косметику, а також вмиватися й очищати обличчя тоніком і пінками. Освіта на обличчі підшкірних прищів також може бути наслідком неправильного підбору косметики. вона повинна підходити до типу шкіри. - Гормональний збій в організмі.
Гормональний збій може статися з багатьох причин. Погана екологія, стрес, захворювання організму, все це може привести до гормональних розладів. Що, в свою чергу, може викликати появу на обличчі підшкірних прищів. - Неправильне харчування.
Зловживання цукром, жирними, смаженими і гострими продуктами призводить до утворення на обличчі підшкірних прищів. В такому випадку кращою профілактикою стане правильне, здорове харчування. - Захворювання шкіри.
При дерматологічних захворюваннях також можуть з'являтися підшкірні прищі, що може бути як причиною захворювання шкіри, так і наслідком. В такому випадку слід звернутися до дерматолога. - Наслідки прийому лікарських препаратів.
Прийом деяких ліків, наприклад антибіотиків, може викликати утворення підшкірних прищів. - У чоловіків підшкірні прищі можуть виникати в результаті неакуратно гоління і занесення інфекції в поріз
Так само подивіться відео від фахівця про причини появи підшкірних прищів:
- Правильний спосіб життя.
Включити в раціон більше корисних продуктів, фруктів і овочів. Харчуватися часто і невеликими порціями. Чи не зловживати алкоголем і сигаретами. Пити більше води, вона прискорює метаболізм. Дружити зі спортом і спати не менше 8 годин на добу. Це невід'ємна частина здорового способу життя. При дотриманні правил харчування шкіра незабаром буде сяяти чистотою. - Правильна гігієна особи.
Дотримання правил гігієни дуже важливий фактор для здоров'я особи.
Правила гігієни шкіри ділиться на три етапи:
- Грамотне очищення шкіри. Існує безліч тоніків, пінок, мусів для очищення шкіри обличчя і дозволяють прибрати підшкірні прищі
- Щоденне зволоження. Навіть жирна шкіра потребує щоденного зволоження.
- Періодичні косметичні процедури. Це можуть бути маски в домашніх умовах або похід до косметологу.Пользоваться краще гіпоалергенної косметикою підходящої до типу шкіри. Зазвичай косметичні засоби випускаються спеціально для кожного типу шкіри. Для жирної, сухий або комбінованої.
Похід до фахівця може значно полегшити боротьбу з появою підшкірних прищів. Дерматолог допоможе виявити причини і призначить лікування.
Виявити такі прищі можна в кілька етапів:
- Аналізи. Потрібно здати аналізи на гормони, наявність підшкірних кліщів, кишкових захворювань і перевірити щитовидну залозу.
- Огляд. Лікар на підставі зданих аналізів проводить огляд. Розповідає про причини виникнення прищів і способах лікування.
- Призначення лікарських препаратів. В кінці прийому дерматолог призначає лікування. Зазвичай призначають спеціальні мазі, гелі та креми на основі саліцилової кислоти і цинку. також лікар може призначити косметичні процедури, які можна відвідати безпосередньо в клініці.
Поодинокі підшкірні прищі можна постаратися вилікувати в домашніх умовах за допомогою аптечних засобів або народними методами. Однак якщо вогнищ запалення велика кількість, то варто негайно звернутися до фахівця вузького профілю. Тут можуть бути «неполадки» організму.
косметологічні процедури
Існують спеціальні косметичні процедури для лікування прищів, якщо вони вже вскочили. Надають дані послуги косметологічні кабінети та поліклініки:
- Пілінг.
Це спосіб поліпшити стан шкіри вже після вилікування підшкірних прищів. Досить жорстка косметична процедура де за допомогою спеціальних препаратів (концентрованої кислоти) шкіра очищається від бруду і підшкірного сала. Епідерміс оновлюється, що дозволяє зробити нерівності, почервоніння і шрами менш помітними. - лазерна шліфовка
Завдяки лазерній шліфовці відбувається регенерація клітин шкіри. Видаляється верхній тонкий шар шкіри, завдяки чому кисень краще надходить до клітин, і вона набуває здорового кольору. Таким чином і видаляються підшкірні прищі. - Дермабразія - процедура схожа на пілінг, але замість хімічних речовин (кислот) використовується струмінь солей алюмінію.
- маски
Результат від нанесення маски в косметологічному кабінеті сильно відрізняється від домашніх процедур. Косметолог використовує професійні препарати, шкіра обличчя вирівнюється, зникають підшкірні прищі.
Лікування в домашніх умовах
У домашніх умовах можна використовувати лікарські засоби, косметичні засоби або народні способи.
Лікарські засоби для боротьби з підшкірними прищами:
- Мазі на основі саліцилової кислоти, цинку або з вмістом ретинолу. Продаються в аптеках. Наприклад, іхтіоловая мазь або мазь Вишневського. На очищену шкіру слід нанести мазь, потім прикласти невеликий шматок стерильної марлі і закріпити пластиром. Одержаний компрес потрібно тримати кілька годин тому краще робити його на ніч.
- Препарат Левомеколь від прищів. Добре допомагає позбутися як від звичайних, так і внутрішніх прищів.
Косметичні засоби :
- Масло чайного дерева - діє, як антибіотик, тому добре бореться з підшкірними прищами. Маслом потрібно обробляти попередньо очищені запалені ділянки шкіри.
- Лосьйони, пінки, скраби. Існує безліч різних косметичних засобів, що дозволяють правильно очистити шкіру і боротися з появою підшкірних прищів.
Народні способи лікування прищів в домашніх умовах.
- Трав'яні настої з ромашки. Використовуйте його як звичайний лосьйон протираючи шкіру два рази на день і він допоможе швидко прибрати підшкірні прищі.
- Цибулева маска допоможе розсмоктати підшкірні прищі. Відвареної ріпчасту цибулю потрібно подрібнити. Отриману масу наносити точково на уражені ділянки. Тримати 1 годину.
- Медова маска з аспірином. Таблетки аспірину розтерти в порошок. Змішати інгредієнти. Масу потрібно підігріти і теплою наносити на обличчя. Тримати 30 хвилин.
- Сольовий розчин. В одній склянці теплої води розчинити дві ложки кухонної солі. Отриманим розчином протирати шкіру обличчя за допомогою ватних дисків якомога частіше для виведення підшкірних прищів.
- Масло чайного дерева. Змішуєте масло з будь-яким рослинним і обробляйте ділянки запаленої шкіри.
- Алое. Лист алое потрібно розрізати і прикладати до прищів. Прикріплювати пластиром. Тримати 30 хвилин.
Існує величезна кількість народних рецептів для боротьби з підшкірними прищами. Це і маски, примочки, і лосьйони, які можна виготовити самостійно.
Не намагайтеся позбутися від підшкірних прищів за допомогою механічного впливу, або просто, видавити або витягти. Особливо на видимих частин тіла, таких як особа, шия, віскі, руки, долоні. Тим самим ви можете спровокувати появи на вашій шкірі рубців і шрамів, які усунути куди складніше і дорожче.
Кращим способом боротьби з утворенням підшкірних прищів є профілактика. Отже, як же убезпечити себе від появи прищів?
Фото підшкірних прищів
- На даному фото ви можете бачити розсип підшкірних прищів на підборідді від малих до великих розмірів:
- Так виглядає великий підшкірний прищ на носі:
- Це приклад підшкірних прищів на лобі
- А на цьому фото ви можете бачити білий підшкірний прищ на столітті:
- У цьому випадку ми бачимо як у молодої людини вискочив великий білий підшкірний прищ прямо на губі:
Проблема з прищами може виникнути у будь-якої людини, незалежно від статі і віку. А якщо не займатися лікуванням і пустити проблему на самоплив, наслідками можуть стати шрами і збільшення площі ураження.
Своєю шкірі варто приділяти щоденну увагу. Займатися профілактикою, піклуватися про свій стан здоров'я. І тоді шкіра буде сяяти чистотою і радувати оточуючих.
Отже, як же убезпечити себе від появи прищів?