- Трошки фізики.
- Натуральні утеплювачі.
- Синтетичні утеплювачі.
- Догляд за синтетичними утеплювачами.
- Найчастіший і найдурніший питання.
- Замість висновків.
Трошки фізики.
Найкращий з доступних людині термоізолятора це повітря, і чим більше пов'язаного (нерухомого) повітря утримується в одиниці об'єму утеплювача, тим наш одяг краще зберігає тепло. При цьому бажано, щоб сам матеріал утеплювача мав малу щільність і вагу, не вбирав сторонні запахи і вологу, а також був довговічним, не втрачав форму при пранні і в процесі носіння, відповідав жорстким екологічним стандартам на дитячий одяг.
Дуже важливе значення має вартість утеплювача і його технологічність в процесі виробництва одягу .
Умовно всі утеплювачі для дитячого одягу можна розділити на дві великі групи: натуральні утеплювачі і синтетичні.
Натуральні утеплювачі.
Натуральний пух.
В даний час це один з найпоширеніших і доступних утеплювачів, що застосовуються при виробництві дитячого одягу. Він дуже легкий, відмінно тримає тепло і легко відновлює форму після деформації. Використовується пух різних птахів, але, як правило, для виготовлення дитячого одягу застосовують пух гусячий.
В пухових куртках і пальто дуже важливо процентне співвідношення пуху і пера. У хорошому пуховику воно від 60% / 40% до 80% / 20%, де перша цифра ця кількість пуху. 100% пуху не буває в принципі, це не більше ніж рекламний хід.
Пухові волокна дуже рухливі, що вимагає застосування для виробництва дитячого одягу спеціальних щільних верхніх тканин і підкладки, які виключають можливість пуху "лізти" на поверхню. Всі шви у одягу з пуху також проходять спеціальну обробку.
Необхідно також врахувати, що пух є алергеном і відмінною середовищем для розмноження кліщів, тому дуже важлива його антибактеріальна обробка. Так само до одного з головних недоліків пуху можна віднести його здатність вбирати вологу і певні складнощі при пранні. Правда останнім часом на ринку з'явилися моделі, в яких пух розташований між підкладкою і верхньої тканиною в спеціальному чохлі і перед пранням його можна відстебнути і вийняти, що значно зменшує час сушіння дитячої пухової одягу.
При догляді за пуховими виробами дуже важливо уважно читати інструкцію і неухильно її дотримуватися. загальні рекомендації по догляду такі: температура прання не повинна перевищувати 30 * С, вони не віджимати, сушити при кімнатній температурі, при цьому періодично "растрясать" для того, щоб пух не злежується в кутах і потім на верхній тканини не з'являлося розлучень. Дитячу пуховий одяг не можна гладити. При незначних забрудненнях пуховики можна мити з пральним порошком м'якою губкою, вивісивши одяг на плічках над ванною про споласківая зовні струменем з душу. Тоді час сушки істотно скоротиться.
Овчина або шерсть.
До плюсів цього матеріалу можна віднести його довговічність, гіпоалергенність і зносостійкість. Шерсть відмінно тримає тепло, але при цьому добре вбирає вологу і має велику вагу. вовняні підстьобування трохи сковують рухи дитини, тому її краще застосовувати для малорухомих дітей від народження до року. Ідеально підходить для виготовлення дитячих конвертів і трансформерів. Дуже добре, якщо вовняна подстежка виконана Наймане, це дозволяє розширити температурний режим застосування дитячого одягу.
Якісна шерсть зовсім не колеться. Один з найкращих вовняних утеплювачів прозводится з вовни новозелландскіх овець Merino, тому що він не вбирає запах поту.
Дитячий одяг з "овчиною" можна прати при температурі 30 * С, і сушити на плічках при кімнатній температурі.
Синтетичні утеплювачі.
Існує дуже багато видів синтетичних утеплювачів, але принцип їх роботи абсолютно однаковий. Якість, властивості і ціна можуть при цьому істотно відрізнятися, хоча найчастіше відміну дуже дорогого утеплювача від утеплювача із середньою ціною тільки в різних торгових марках. Потужні рекламні компанії дорогих брендів завжди оплачує покупець. Також сильно впливає на ціну вартість доставки і розмитнення.
Почнемо ми свій огляд з найбільш простих і доступних за ціною видів.
Синтепон.
Синтепон виготовляється з поліефірних волокон. Зчеплення волокон між собою може здійснюватися двома способами: склеюванням (застосовується клейова заснована емульсії ПВА) і Термоскріплення. Клейовий синтепон не надто екологічний через застосування клею, швидко деформується і "злежується" при навантаженнях і пранні, у нього відносно велика і нерівномірна щільність, і, як наслідок, велику вагу, низька термоизоляционная здатність і повітропроникність. Міграція волокон в клейовому синтепоні дуже сильна. В даний час при виробництві дитячого одягу він практично не використовується, його можна зустріти тільки в найдешевших виробах.
Термоскріплення синтепон екологічний і гіпоалергенний, але через малу площу контакту волокон щодо недовговічний. Крім того, при будь-якому способі спайки утворюються "містки холоду" від вивороту до зовнішньої поверхні одягу. Їх теплопровідність набагато більше, ніж у повітря. Даний вид утеплювача має високу ступінь міграції волокон, досить низьку відновлюваність і формостійкість. Застосовується при виробництві недорогий дитячого одягу.
Холлофайбер. (Hollowfiber).
За своєю суттю холлофайбер - це запатентована торговельна марка однієї з равновідностей синтепону, але з вкрай високими споживчими якостями. Має безліч менш розкручених аналогів з близькими показниками і вже може вважатися загальною назвою. Сировина для виробництва, технології та обладнання для подібних підприємств постачають одні й ті ж фірми, яких небагато.
До плюсів холлофайбера можна віднести високий теплозахист, яка не поступається найкращим і дорогим зразкам, екологічність (матеріал безпечний навіть для новонароджених), високий коефіцієнт відновлюваності і формостійкості завдяки пружною структурі волокон. Відповідно, холлофайбер має низьку щільність і вагою. При його виробництві застосовується спеціальне Термоскріплення волокон плюс каландрирование (ущільнення верхнього шару), додаткова обробка полотна при температурі 180 * С для зменшення міграції волокон. Холлофайбер абсолютно не вбирає вологу і відмінно дихає. Існує безліч різновидів холлофайбера з різною товщиною, але правильний їх підбір це турбота виробників дитячого одягу, а не покупців.
Ізософт. (ISOSOFT).
Даний вид утеплювача повністю аналогічний холлофайбер, але набагато дорожче через те що виробляється в Бельгії на фірмі LIBELTEX. на ціну ізософт дуже сильно впливає вартість доставки і розмитнення, а також масована рекламна компанія.
Тинсулейт. (Thinsulate)
Тинсулейт вважається одним з кращих синтетичних утеплювачів, він практично імітує всі кращі якості натурального пуху, але при цьому не звалюється при пранні і абсолютно гіпоалергенний. Складається з дуже тонких волокон, в десять разів тонші людської волосини, і тому має найвищі теплоізоляційними властивостями і малою щільністю і вагою. Тинсулейт відмінно тримає форму і відновлює свій первісний обсяг за рахунок тривимірної конфігурації волокон. Основний недолік Тинсулейт - дуже висока ціна.
Догляд за синтетичними утеплювачами.
Дозволена прати у пральній машині при температурі 30 * С, віджимання на оборотах не вище 1000об / хв. Прасування заборонена.
Найчастіший і найдурніший питання.
На яку температуру розрахована ця дитячий одяг? Таке питання найчастіше задають нам наші нові покупці.
Здатність одягу захищати від холоду залежить від дуже багатьох чинників: від типу і товщини утеплювача, від виду зовнішньої тканини і крою одягу, від сили вітру, часу перебування на відкритому повітрі, від активності вашої дитини і його індивідуальних Оссобенності. Дуже велику роль грає взуття, адже дитину з замерзлими ногами не відігріє жоден пуховик. Важливо і те, що одягнено під куртку або комбінезон, який светр або толстовка. Тому можна говорити лише про усередненої температурі використання одягу цілком. Будь-який з якісних утеплювачів в змозі забезпечити захист від найсильніших морозів.
Замість висновків.
Найголовніше зрозуміти що різні види якісних синтетичних утеплювачів розрізняються за своїми властивостями не більше ніж на 20%, а основним термоизолятором служить повітря. Тому всі розмови про те, що один шар "дорогого" утеплювача гріє також, як чотири "іншого" не більше ніж рекламні обіцянки і обман покупців. Чим шар пов'язаного повітря товщі, тим тепліше дитячий одяг. Саме тому у всіх іменитих фірм випускаються утеплювачі різної товщини для різних умов. Просто з тонким утеплювачем зробити дитячий одяг ошатний значно простіше, а потім довго доводити батькам замерзлого дитини, що такого не може бути, і всі технології використовуються з космосу.
Будьте розумні, включайте голову!
Удачі вам!
І страшний мій стрибок ...
На яку температуру розрахована ця дитячий одяг?