- Вогні і гірлянди
- Трафарети або сюжетні картинки-витинанки
- Малюнки на вікнах гуашшю
- Прикраси для віконних прорізів
Вікна - це очі будинку. У святкові дні хочеться, щоб їх «погляд» був веселим. Саме тому всі намагаються прикрасити вікна великою кількістю вогників і різноманітними новорічними атрибутами.
Вогні і гірлянди
Кольорові і однотонні, великі і маленькі, яскраві і не дуже - всі ці вогники здатні принести новорічний настрій. У передсвяткові дні мерехтливі гірлянди зустрічаються всюди. Ними прикрашають алеї міста, вітрини магазинів, головну ялинку країни. Віконні отвори не повинні стати винятком, адже лампочки на вікні видно не тільки всередині, а й зовні. Це означає, що вони порадують більшу кількість людей і будинок буде виглядати святково з вулиці.
Існує безліч способів використання новорічних вогнів для прикраси вікон. З них можна викладати форми новорічних фігурок: ялинка, сніговик, сніжинка, зірка, Дід Мороз, дзвіночок. Цікаво виглядає вікно, по периметру якого походить гірлянда світяться вогнів. Також ланцюжка ліхтариків натягують паралельними рядами вертикально або горизонтально. Існують гірлянди особливої форми, які призначені для певного їх розміщення. Наприклад, варіант, де на одній довгій нитці на рівному відстані один від одного розвішані більш короткі гірлянди з невеликою кількістю лампочок, вішають по верхньому краю вікна. Тоді на вікно зверху нібито стікають вогники. Ще один варіант - це мережа. Така конструкція передбачає повне покриття віконного отвору. Перед покупкою цієї гірлянди необхідний заміряти вікно. Найпростіше, що можна зробити - це хаотично розкидати вогники по підвіконню. При бажанні всередину переплетень можна покласти шишки, мандарини, ялинкові іграшки та інші новорічні предмети.
Трафарети або сюжетні картинки-витинанки
Трафарети або витинанки - це ціле мистецтво. Чим ретельніше промальовані і вирізані елементи, тим вишуканіше буде малюнок на склі. Для домашнього виготовлення найпростіше вибирати нескладні картинки. Зазвичай, головними героями сюжетних картинок стають Дід Мороз, сніговик, олені, будиночки, ялинки і багато іншого. Для 2018 року вже можна почати готувати трафарети у вигляді собаки, як символу нового року.
Якщо художні навички відсутні, то цікаві малюнки можна взяти з інтернету, роздрукувати і просто вирізати. Вирізати сніжинки з паперу - це улюблене заняття з дитинства. Складені в кілька разів листок паперу, що піддався обробці ножицями, при розгортанні перетворюється в оригінальна прикраса з хитромудрим візерунком всередині. Їх також можна використовувати в якості трафаретів.
У паперових силуетів безліч способів використання. Найпростіше - це наклеїти їх на скло за допомогою простої води. Для цього потрібно взяти плоску тарілку, заповнити її водою і занурювати трафарет. Після чого акуратно витягнути намоклі папір і притиснути її до скла. Таке малюнок буде надійно триматися, а при необхідності його можна зняти і видалити сліди сухою ганчіркою.
Інший спосіб використання трафаретів передбачає застосування фарбувальних складів. Найпростіше купити в магазині штучний сніг у флаконі з пульверизатором. Спочатку способом, який описаний вище, потрібно приклеїти трафарет до скла. Після чого, струснувши флакон, нанести на трафарет штучний сніг, злегка виходячи за краї паперового малюнка. Коли сніг буде рівномірно нанесений, папір потрібно видалити. На склі залишиться зображення, схоже на малюнки, створювані морозом.
Ще один спосіб передбачає використання зубної пасти. Ще потрібно розвести з водою і за допомогою зубної щітки або губки нанести на приклеєний трафарет. Після цього папір видаляється. У зубну пасту можна додати трохи акварелі. Тоді малюнок на склі придбає колір. Переваги використання трафаретів в простоті їх видалення з вікон після завершення святкування.
Малюнки на вікнах гуашшю
Цей спосіб декору знаком всім ще з часів Радянського Союзу. Тоді вітрини магазинів і вікна будинків розмальовували веселими картинками. Їх героями ставали Дід Мороз, Снігуронька, білочки і зайчики. Крім того, на стеклах писали привітання і малювали іграшки, шишки і ялинкові гілки. Все це створювало новорічний настрій і залучало в святкову карусель.
Сучасні малюнки на вікнах виглядають приблизно так само. За допомогою фарб вправні художники розписують скла, перетворюючи їх на витвори мистецтва. Ті, хто не зумів навчитися добре малювати, пишуть слова привітання і малюють прості малюнки. У будь-якому випадку яскраві і кольорові картинки радують господарів будинку і гостей.
Прикраси для віконних прорізів
Крім прикрас, які видно з вулиці, можна використовувати декор для підвіконь і віконних прорізів. Це можуть бути вінки. Їх вішаю посередині підвіконня, на верхню частину віконної рами або просто кладуть на підвіконня в оточенні свічок або гірлянд. Також можна використовувати блискучу мішуру, дощик, штучний сніг або просту вату. На підвіконні розкладають солодке частування: цукерки, мандарини, горіхи в шкаралупі. Все це декорується блискітками і вогнями.
Свічки перетворюють новорічне святкування в справжню казку. Їх мерехтіння змушує тіні танцювати по стінах, створюючи відчуття переходу в чарівний світ. Можна придбати готові композиції зі свічок, шишок і хвої або створити такі ікебани самостійно. Самі свічки теж можна виготовити в домашніх умовах. До складу варто додати блискіток або вибрати прозорий парафін, всередині якого буде видно новорічні фігурки. Все це можна придбати в найближчому магазині для рукоділля.
Створення святкового настрою не буде ні для кого складним завданням, якщо до справи підійти з душею. Вікна та віконні прорізи - це величезне поле для творчості. Мінімальна кількість найпростіших матеріалів, натхнення і кмітливість забезпечать вікнам і дому в цілому новорічний вигляд. Нескінченний асортимент сучасних магазинів допоможуть створити твір мистецтва, яке не захочеться розбирати після святкових днів. Трохи удосконалює своє творіння, позбавивши його новорічної атрибутики, і цією картиною можна буде милуватися весь рік.