- Інгредієнти для домашнього вершкового пломбіру з ягодами
- Спосіб приготування домашнього морозива
- А тепер - кілька нюансів приготування фруктово-ягідного морозива
У жаркий день не поспішайте бігти в магазин за морозивом: зараз ми з вами приготуємо справжній вершковий пломбір! Смачний і ніжний, з приголомшливим шовковистим смаком, він делікатно тане в роті, залишаючи приємне відчуття прохолоди. А ще він повністю натуральний. Спробуйте вивчити упаковку на магазинному пломбірі - в складі ви виявите чимало компонентів, які змушують задуматися про корисність десерту. У домашньому морозиві продукти справжні: вершки, жовтки, цукрова пудра і ванілін. Усе! З цих чотирьох інгредієнтів виходить шикарне вершкове морозиво.
Домашнє морозиво. Вершковий пломбір з ягодами
Втім, можна доповнювати рецепт добавками на ваш смак. Освоївши базовий рецепт домашнього морозива, на його основі ви зможете робити прохолодне ласощі з будь-якими смаками: ягідне і фруктове, шоколадний і горіховий пломбір. І все це розмаїття смаків і квітів буде абсолютно натуральним, без барвників, ароматизаторів та інших Е-шок! Для прикладу я розповім, як приготувати малинове і чорничне морозиво.
У мене морозиво вийшло з другого разу. Тому що для першої спроби я купила дуже густі, жирні домашні вершки без вказівки жирності, перевзбіть їх, і вершки перетворилися в масло. В результаті морозиво вийшло дуже жирним. У другій же раз я вибрала вершки 33%, і морозиво вдалося відмінно. Є й інші нюанси, про які розповім в рецепті.
Вам цікаво дізнатися, чому пломбір так називається? В оригіналі його назва звучить як 'Glace Plombieres'. Вважається, що морозиво названо так на честь французького міста Пломб'єр-ле-Бен. Але, якщо вивчити історію трохи глибше, з'ясовується цікавий факт: слово пломбір походить від французького 'plomb' - «свинець», оскільки десерт-прототип нинішнього пломбіру, приготований в 1798 році паризьким кондитером Тортоні, був заморожений в свинцевою формі. Звідси і Plombiere, а слово Glace в перекладі з французької означає «лід».
Тепер, розгадавши таємницю походження улюблених ласощів, переходимо до його приготування!
- Час приготування: 35 хвилин, очікування 3-8 годин
- Кількість порцій: 10-12
Інгредієнти для домашнього вершкового пломбіру з ягодами
- 4 середніх жовтка;
- 1 ст. цукрової пудри (150 г);
- 200 мл вершків жирністю 10%;
- 500 мл вершків 33-35%;
- 1/8 чайної ложки ваніліну.
Інгредієнти для домашнього вершкового пломбіру
Спосіб приготування домашнього морозива
Акуратно відділяємо жовтки від білків. Для морозива нам знадобляться тільки жовтки; білки можна використовувати для приготування омлету або безе. З'єднуємо жовтки з цукровою пудрою і ретельно розтираємо ложкою, поки маса стане однорідною і трохи посвітлішає. Розтирати зручніше відразу в тому посуді, в якій поставите на вогонь, найкраще - в сотейнику або чавунному казані.
Змішуємо яєчні жовтки з цукровою пудрою Розтираємо жовтки з цукровою пудрою до однорідної маси Вливаємо 10% вершки. перемішуємо
Вливаємо в розтерті жовтки нежирні 10% вершки - не поспішаючи, невеликий цівкою, продовжуючи розтирати до однорідності.
Ставимо на невеликий вогонь, трохи більше маленького, але менше середнього, і варимо, постійно помішуючи круговими рухами. Особливо ретельно розмішуємо у стінок посуду і на дні казанка - якраз там можуть з'явитися грудки, якщо перемішувати нерегулярно. Якщо все ж ви трохи прогавили і грудки з'явилися, можна розтерти їх ложкою. Не виходить? Збийте масу міксером і знову поверніть на плиту.
Нагріваємо масу на середньому вогні постійно помішуючи
Проварюємо близько 8-10 хвилин, до загусання - коли ложка буде залишати сліди, зникаючі не відразу, а повільно тануть. Доводити до кипіння не слід - жовтки згорнуться. За консистенцією заготовка для пломбіру схожа на заварний крем; по суті, це і є крем, яким можна прошарувати тортик.
Варимо крем для пломбіру до загустіння
А ми протрём крем через друшляк, щоб надати йому ще більш ніжну консистенцію; відставити для охолодження до кімнатної температури, а потім помістимо в морозильну камеру до наполовину замороженого стану.
Протираємо крем через сито Крем для вершкового пломбіру ставимо охолоджуватися Збиваємо 33% вершки
Коли крем в морозилці вже почав замерзати, збиваємо міксером жирні вершки; в оригіналі рецепта - 35%, у мене - 33%. Збиваємо уважно, щоб не перевзбіть, інакше вийде масло. Спочатку вершки були рідкими, потім стали по консистенції, як сметана - значить, достатньо.
Діставши з морозилки заготовку, перемішуємо її зі збитими вершками і збиваємо все разом - на невеликій швидкості пару десятків секунд, щоб добре перемішалося. І ставимо назад в морозилку на 1,5 години.
Змішуємо остиглий крем і збиті вершки
Потім дістаємо і перемішуємо ложкою, щоб в готовому морозиві не було кристаликів льоду. На цьому ж етапі можна додати в морозиво шоколад, горіхи, ягоди. Повертаємо в морозилку до повного застигання. У мене пломбір заморожувався вночі; конкретний час буде залежати від потужності Вашої морозильної камери.
Готове морозиво дістаємо і формуємо кульки для подачі
Готове морозиво дістаємо і формуємо кульки для подачі. Можна і просто ложкою набрати, але акуратні кругленькі порції виглядають красивіше! Якщо у вас немає спеціальної ложечки, беремо щось металеве в формі півсфери - наприклад, маленький черпачок, - занурюємо в гарячу воду і швидко набираємо порцію морозива.
Викладаємо домашній пломбір в креманки або піали, посипаємо тертим шоколадом або свіжими ягодами, поливаємо ягідним соусом, прикрашаємо листочками свіжої м'яти ... і насолоджуємося!
А тепер - кілька нюансів приготування фруктово-ягідного морозива
Чорницю, вишню, абрикоси можна просто пюрировать в блендері і перемішати з білої вершковою масою перед остаточним заморожуванням. А такі ягоди, як полуниця, малина, ожина краще попередньо протерти, щоб в ніжному пломбірі не траплялися дрібні насіння.
Інгредієнти для домашнього ягідно-вершкового морозива
Інгредієнти: ті ж, що для вершкового пломбіру, плюс по 100 г ягід (я робила три види морозива: біле, чорничне і малинове).
Засипаємо малину цукром і нагріваємо на маленькому вогні
Щоб зробити чорничне морозиво, прокручуємо миту чорницю в блендері, змішуємо з пломбіром і заморожуємо.
Відварюємо малиновий джем Протираємо малиновий джем через сито малиновий сироп
Щоб зробити морозиво з малиновим смаком, засипаємо малину цукром (пару столових ложок) і нагріваємо на маленькому вогні, періодично помішуючи, поки ягоди пустять сік і размягчатся.
Протираємо гарячу малину через сито - виходить сік-пюре.
Змішуємо малиновий сироп з морозивом перед останньою заморожуванням
Остужаем ягідне пюре до кімнатної температури і додаємо в морозиво перед тим, як поставити в морозилку після перемішування. Якщо перемішати ретельно, колір пломбіру буде ніжно-рожевим (малина) або бузковим (чорниця). А якщо перемішувати недбало, то морозиво вийде з красивим двоколірним візерунком.
Змішуємо чорничний джем з морозивом перед останньою заморожуванням
Слідкуйте, щоб не переборщити з добавками: від їх великої кількості морозиво може стати занадто рідким. Воно все одно замерзне, однак при великому вмісті фруктово-ягідного пюре пломбір виходить за відчуттями менш жирним і холоднішим, ніж вершковий.
Домашнє морозиво вершково-фруктовий пломбір
Приготувавши домашнє морозиво одного разу, вам захочеться повторювати рецепт знову і знову, радуючи домочадців новими варіантами літніх ласощів!
Вершковий пломбір з ягодами готовий. Смачного!
Вам цікаво дізнатися, чому пломбір так називається?Не виходить?