У музейній кімнаті, розташованій в будівлі Палацу культури, відкрилася незвичайна виставка мініатюрних авторських ляльок Тетяни Мамей. Експозиція «Мир - це казка» дебютувала в Чорноморську в рамках проведення Міжнародного дня миру. У залі на спеціально створеному, немов невагомому, п'єдесталі були представлені шістнадцять оригінальних робіт. Кожен експонат - це казкові герої з відомих нам ще з дитинства сюжетів, а також персонажі-образи, які вигадала ляльковий майстер з Вінниці.
З усіма казковими персонажами виставки знайомила відвідувачів мистецтвознавець Ірина Міхасенко. За її словами, в Чорноморську вперше проходить така незвичайна мініатюрна виставка.
- Назвала б виставку камерної, адже експозиції не потрібен великий зал, і ляльки затишно себе почувають на своєму троні в цій невеликій кімнаті. Авторська лялька дуже популярна в культурі не тільки нашої країни, а й за кордоном. І це пов'язано з тим, що завдяки таким роботам, можна самим потрапити в казку, а також відчути авторське бачення персонажа того чи іншого твору. І це блискуче вдалося талановитої гості з Вінниці Тетяні Мамей. Художник відчуває моду і майстерно підбирає вбрання своїм лялькам, вони дуже естетичні і характерні заданої часу. Головне, на що я звернула увагу - це запам'ятовуються особи ляльок, їх виразні очі, міміка, жести, - поділилася співробітник музею.
Про те, як виставка виявилася в Чорноморську розповіла автор Тетяна Мамей. Рукодільниця сама родом з Вінницької області, а в південне місто її привела дружба.
- Мій старий друг випадково побачив на моїй сторінці фотографії ляльок, і запитав, де я виставляюся. Я відповіла, що у себе вдома, в серванті. Адже зараз нелегко самостійно орендувати зал. Друг запропонував приїхати до Чорноморська, і познайомив з директором Палацу культури. Я спочатку не повірила, що мої роботи можуть бути комусь цікаві. А тут мене добре зустріли і запропонували зал, де й розмістилися мої ляльки, - зазначила гостя.
За освітою Тетяна Маслей - вчитель музики. Вона закінчила музично-педагогічний факультет Вінницького державного університету ім. М. Коцюбинського. Але крім музики у неї з'явилося ще одне захоплення - авторські ляльки, які жінка створює з 2010 року.
- У мене батько художник, і я теж цікавилася живописом, часто проводила час в майстернях, де була оточена фарбами, альбомами. Одного разу побачила у подруги ляльку ручної роботи, і мені захотілося самій зробити таку красу. Для створення своїх робіт я використовую паперклей - матеріал для ліплення і моделювання на водній основі, який застигає на повітрі за 24 години. Тому ліпити потрібно швидко, так як матеріал швидко підсихає. Потім обличчя шліфується, покривається акриловою фарбою, лаком. А потім образ завершується виготовленням перуки і костюма, - поділилася майстриня.
Кожна лялька має дротяний каркас і неповторне вбрання. На виставці можна побачити немов ожилих персонажів з творів українських класиків ( «Ніч перед Різдвом»), так і всесвітньовідомих казок - «Аліса в країні чудес», «Снігова королева», «Попелюшка», «Нове вбрання короля». На виготовлення кожної ляльки потрібно не менше трьох тижнів.
- Місяць - оптимальний термін, щоб лялька пожила у тебе. Згодом ти розумієш, чого їй не вистачає, яку деталь необхідно ще додати. Якщо поспішиш з роботою - лялька просто не оживе. Мої перші створені творіння - сплячий паж і образ дівчини-черепашки. Робила ляльок паралельно, переходячи від однієї до іншої. Я не можу точно сказати, скільки у мене робіт, так як частина ляльок знаходиться в приватних колекціях. Доводиться деякі продавати, але мені не складно з ними розлучатися. А ось моїм дітям набагато складніше прощатися зі своїми улюбленцями - вони до них прив'язуються і дуже люблять.
На жаль, в нашому місті виставка триватиме лише кілька днів. Тому, якщо ви не встигли її відвідати, пропонуємо подивитися фотографії ляльок Тетяни Мамей на сайті.