Вибираємо папір для декупажу
Дослівно з французького "декупаж" (découper) перекладається як "вирізати". Поширена думка про новомоднощі і легкості цього хобі є невірним. Декупаж зародився в Середні століття в Європі, і, не дивлячись на назву, перша згадка про нього йде з Німеччини 15 століття. Наймайстернішими майстрами декупажу були ремісники-венеціанці, які створювали майстерну меблі в техніці декупаж, покриваючи її декількома десятками шарів лаку для збереження малюнка. Таким чином досягалася імітація дорогих розписів в азітском або Вистачає стилях. Такий спосіб значно здешевлює вартість меблів, не роблячи її при цьому менш популярною. Зараз така антикварні меблі рідкість і коштує нечуваних грошей. Звичайно ж, любили такі роботи і французи. Марія Антуанетта, як і інші французькі аристократи, колекціонувала предмети інтер'єру в техніці декупаж. В Англії часів королеви Вікторії декупаж став масовим хобі в багатьох будинках країни ставши доступним для всіх. Звідти він проник і в Новий світ, і став любимо багатьма американцями. Колекції робіт в техніці декупаж були і в іменитих художників, наприклад, Матісса і Пікассо. І якщо вам здається що в Росії декупаж з'явився недавно, ми вас розчаруємо. Русь знала декупаж з 17 століття. І нехай її завезли західні майстри, російські умільці створювали в цьому стилі ікони.
Якщо ви вирішили спробувати декупаж, то слід розуміти, що успіх вашої роботи залежить від матеріалів, якими Ви користуєтеся: лаки, грунт, клей, а також папір. Важливою запорукою хорошої роботи є, звичайно ж, остання.
Папір для декупажу буває різною. Це можуть бути проста тришарова, класична, рисовий папір та інші види.
У чому ж особливість того або іншого паперу?
- Звичайні тришарові серветки. Продаються пачками, в художніх магазинах можна придбати поштучно. Плюсом даного типу паперу є ціна, але варто звернути увагу на істотний мінус-це обмежений вибір малюнків. Велика удача знайти серед серветок дійсно цікавий малюнок. Другим і найважливішим плюсом, можна позначити маленьку товщину, завдяки якій малюнок дуже легко зливається з поверхнею, приховуючи кордону.
- Декупажні карти. Спеціальні аркуші паперу з чітким яскравим малюнком, що мають щільність вище, ніж звичайні серветки. Мають досить широкий вибір малюнків і розмірів. Найчастіше можна зустріти карти щільністю близько 80 гр. Чим більше товщина паперу, тим складніше приховати кордону переноситься малюнка.
- Рисовий папір для декупажу, найкращий варіант тому вбирає в себе всі кращі властивості декупажной паперу. Рисовий папір має невелику щільність, при цьому досить щільна. Не деформується при наклеюванні. Декупажні карти з рисового паперу мають різні розміри, а також щільність. Користуватися ними легко і приємно! Більш щільний папір має сильно помітні волокна. Їх можна або обрізати, або подрібнити ножицями. Можливо, папір не розмокає при використанні лаків і клею на водній основі. Такий папір часто застосовується на дереві або склі - улюблених для неї матеріалах.
Ви можете придбати рисовий папір, декупажние карти і серветки в нашому інтернет-магазині або роздрібних магазинах в СПб і Москві. Або замовити доставку зручним способом в будь-яке місто Росії. Пробуйте нове з Арт-Кварталом!
Перейти в розділ: Декупаж
У чому ж особливість того або іншого паперу?