- Хто придумав паперових ангелів
- Як самостійно зробити ангелика з паперу
- Порядок роботи і варіанти готових іграшок
- інші способи
Підготовка до новорічних свят - одне з найулюбленіших занять для всієї родини. Звичайно, прикраса ялинки займає перше місце в списку активностей. Однак, крім зеленої красуні, яка є незмінним атрибутом грудневих деньків, хочеться привнести в свій будинок щось ще. Незвичайне, унікальне і святкове. Сніжинки на вікнах дуже популярні, проте не менш чудовою прикрасою і навіть більш захоплюючим по процесу створення можна назвати ангелів, вирізаних з паперу.
Шаблони янголят з паперу своїми руками може зробити як дорослий, так і дитина. Це заняття розвиває творче мислення і дозволяє відчути себе справжнім дизайнером. В Інтернеті легко знаходяться шаблони для вирізання ангелів з паперу, що дозволить швидко досягти бажаного результату. При цьому варіативність моделей дозволяє створити абсолютно різних персонажів, а матеріал - творчо підійти до справи.
Хто придумав паперових ангелів
На початку ХХ століття в Росії художник Володимир Андрійович Фаворський озвучив ідею вирізати фігури ангелів з паперу. Матеріал, дуже тонкий і легкий, дозволяв створювати фігури воістину повітряними, що було дуже красивим і символічним прикрасою будинку перед Різдвом. Ангели уособлюють любов і доброту, тепло і світло, тому створення подібної іграшки для різдвяної ялинки швидко стало сімейною традицією у багатьох будинках.
На сьогоднішній день оригінальні шаблони янголят з паперу для вирізання не тільки придбали нові риси, але і обзавелися безліччю різних інтерпретацій.
Як самостійно зробити ангелика з паперу
Основними матеріалами для роботи є найпростіші речі:
- папір (оскільки ангели зазвичай зображуються в білих шатах, найкраще використовувати папір білого кольору або світлих тонів, до того ж білий папір є в кожному будинку, що дозволяє не витрачати час на підготовку, а відразу приступити до творчості);
- картон (можливий замінник паперу);
- клей-олівець або клей ПВА;
- ножиці;
- трафарет або шаблон;
- нитки;
- дирокол.
Порядок роботи і варіанти готових іграшок
Перш за все необхідно роздрукувати шаблон для вирізання або ж намалювати самостійно. На цьому етапі можна не тільки вибрати відповідний розмір для фігур, а й придумати різні декоративні прикраси, наприклад, використовувати декоративний скотч для створення більш урочистого і святкового вигляду.
Є варіант виготовлення прикраси шляхом перенесення схеми на лист і вирізання фігурних частин іграшки по лініях з наступною збіркою. Зокрема:
- Роздрукувати і перемалювати викрійку на папір.
- Вирізати фігурку і зробити надрізи по лініях, зазначеним на схемі.
- Зігнути папір по лініях, надаючи фігурці закінчений вигляд (як показано на малюнку).
Незважаючи на справді вражаючий результат, іграшка робиться дуже просто. Ангелок готовий парити і створювати своїм виглядом новорічний антураж і прикрашати ваш будинок. Подібні об'ємні силуети будуть прекрасно створювати святковий настрій.
інші способи
У деяких випадках ангелів можна не тільки відпустити в політ, створивши прикраса типу мобіля, яке можна підвісити до люстри або карнизу, а й поставити на стіл, комод, камін, під ялинку. Для цього спочатку слід намалювати на аркуші паперу або картону коло, потім поділити його на сектори, вирізати і зігнути в конус. Приклеїти краї один до одного, щоб фігура не втрачала стійкість. Зверху приклеїти голову і крила - і ось ще один варіант паперового ангела готовий. Однак можна зробити ще простіше і використовувати вже готову викрійку для створення стійкої вироби.
- Наприклад, при створенні цієї іграшки досить тільки перенести зображення на папір, вирізати і зігнути нижню частину листа в конус. Точками зазначено місце для створення перфорації (для цієї дрібної роботи буде потрібно голка або шило). Цей елемент додасть додатковий шарм персонажу.
- Якщо серед робітників інструментів є дирокол з фігурним різом, можна прикрасити іграшки незвичайними елементами, наприклад, сніжинками або квітами, або ж просто зробити на «подолі плаття» перфорацію (дирокол підходить тільки для фігурок великого розміру). Такий декор додає ангелам чарівності і дозволяє створювати кілька різних образів.
- Для завершення створення різдвяного прикраси необхідно пришити або прив'язати ниточку, що дозволить повісити іграшку на ялинку або ж в будь-яке інше місце в будинку, щоб створити там святковий настрій, наприклад, можна розмістити ангелков на люстрі, в дверному отворі, біля вікна.
Оскільки створення прикрас обумовлено лише нашою фантазією, можна розширити горизонти і використовувати збірну техніку. Наприклад, створити зовсім простого ангелика, чиї крильця будуть представлені на трафареті в єдиній викрійці, але по факту стануть окремим елементом, який фіксується в прорізи (на схемі вказані горизонтальними лініями).
Ще один варіант янголят - фігурок з музичними інструментами. Найчастіше це дудочки і флейти. Для створення прикраси потрібно всього лише вирізати шаблон з паперу та зігнути таким чином, щоб ручки ангела виявилися в положенні спереду.
Як правило, створення прикрас подібного роду для будинку не вимагає додаткових витрат, проте, якщо є бажання зробити вироби більш довговічними, слід використовувати картон замість паперу. Або ж в якості основи взяти папір для скрапбукінгу - вона міцніше звичайного білого, до того ж має різні варіанти забарвлень, що дозволить виявити фантазію в творчому процесі.
Виготовлення ангелів з паперу займає зовсім небагато часу, але приносить радість в будинок і, можливо, в майбутньому стане сімейною традицією. Дошкільнята і діти молодшого шкільного віку із задоволенням беруть участь в створенні виробів, що дозволяє урізноманітнити дозвілля і провести час всією сім'єю за нудним і корисним заняттям. А ще такі милі штучки можуть стати відмінним подарунком рідним і близьким, тому що немає нічого кращого того, що створено від щирого серця. Подарунок, який був зроблений спеціально для кого-то, завжди має особливу цінність і буде надалі нагадувати про дарувальника.