З тих самих пір, як вперше в 40-х роках 20-го століття світ побачило винахід братів Біро під назвою «кулькова ручка», людство перестали хвилювати чорнильні плями, але зате з'явилася нова проблема: як видалити напис, помилково зроблену «кулькою»? Сьогодні виготовлення кулькових ручок досить поширене, тому проблема дійсно актуальна.
Складність в тому, що в складі чорнила використовуються барвники, стійкі до більшості лугів і кислот. І все ж, завдання можна вирішити. Якщо постраждала кожна вологостійка поверхня, сліди легко віддаляються за допомогою вологої ганчірки і миючих засобів. Одяг можна випрати, а що робити, якщо прибрати неугодну напис потрібно з паперу? Виявляється, і тут людський геній знайшов рішення, і не одне.
Найпростіший спосіб - це використання спеціального гумки з абразивними елементами. Він акуратно видалить верхній тонкий шар, а заодно і наявні на ньому сліди від кулькової ручки. Щоб повернути папері колишній вигляд, просто відполіруйте її власним нігтем. Якщо гумки під рукою не виявилося, скористайтеся гострим лезом, і акуратно зріжте їм напис.
Більш складний спосіб: візьміть трохи відбілювача «Білизна», і тонким пензликом нанесіть на непотрібну запис. Хлорка поступово «виїсть» чорнило.
На жаль, всі вищеописані засоби можуть застосовуватися лише в разі щільного паперу або картону і дають хороший результат, якщо слід від кулькової ручки не дуже яскравий. Тонкий папір подібних маніпуляцій не витримає. Але не впадаємо у відчай: згадуємо шкільний курс хімії і приступаємо до справи. Нам належить виконати наступну послідовність дій:
• Приготувати розчин: в чайну ложку оцтової есенції додати кілька кристалів марганцівки до отримання рідини темно-фіолетового кольору.
• Підкласти під листок з написом чистий папір.
• Взяти тонку кисть, вмочити в розчин і нанести на чорнило. Повторити процедуру кілька разів. Чорнило поступово бліднуть і зникають.
• Час, що залишився на папері темна пляма видаляється перекисом водню.
• А тепер пропрасуйте аркуш паперу гарячою праскою.
Можна спробувати інший склад: на півсклянки води за 10 грам щавлевої і лимонної кислоти. Рідина наноситься кілька разів, після того, як слід від «кульки» зникне, просто протріть поверхню аркуша ваткою, змоченою у чистій воді, просушіть і пропрасуйте.
Якщо на дворі літо і є запас часу, доручіть роботу по виведенню написи сонця: покладіть лист на підвіконня, закривши весь інший текст. Чорнило поступово вигорить, а залишився бляклий слід легко віддалиться будь-яким з описаних способів. І будьте в наступний раз уважні, беручи в руки кулькову ручку!
джерело: http://uson.com.ua/catalog/plastikovye_ruchki_proizvodstvo_kitay/
Одяг можна випрати, а що робити, якщо прибрати неугодну напис потрібно з паперу?