- Міф: М'ясо викликає рак
- Міф: вино захищає
- Міф: молочні продукти викликають рак
- Міф: цукор підгодовує рак
Думка фахівців про продукти, які сприяють розвитку онкологічних захворювань дуже цінно. Тут викладемо думку учёного- практика Джейна Кларка про їжу проти раку, яка перекидає деякі міфи про тих продуктах, які ми найчастіше вживаємо. Вчений, як дієтолог 25 років досліджував зв'язок онкологічних захворювань і раціону харчування людей, лікував їх (молодих і старих) і накопичив великий досвід по цієї досить актуальної теми. На жаль, частота захворювань на рак неухильно зростає і всі хочуть знати, як захистити себе від небезпечної хвороби.
Міф: М'ясо викликає рак
Так, це факт: деякі дослідження показали, що високе споживання червоного або обробленого м'яса - бекону, шинки - пов'язане зі збільшенням ризику розвитку раку кишечника. Але якщо їх вживати постійно - ризик великий. Зовсім інша справа, якщо включити їх в раціон два рази в тиждень, то ми отримаємо всі вісім незамінних амінокислот для тіла, необхідні для росту, розвитку мозку, здорових кісток і ендорфіну (гормону щастя).
Однак в цілому, дослідження показують, що вживання в їжу близько 50 г переробленого м'яса в день (близько двох скибочок шинки або шматочка сала) може збільшити ризик розвитку раку кишечника приблизно на 20 відсотків. Одна теорія полягає в тому, що коли ми їмо м'ясо, то утворюються сполуки нітрозаміни, які викликають пошкодження ДНК в наших клітинах.
Разом з тим, сучасні принципи харчування визначають, що ми повинні з'їсти 500 г або менше червоного м'яса в тиждень, що дає нам, як пишуть, «реальний простір для насолоди смачною м'ясною їжею».
Як норми і приклад наводиться, що італійський Болоньєзе соус (невідомий у нас), зроблений з 500 г пісного, хорошої якості фаршу яловичини з безліччю овочів, повинен стати їжею для шести голодних дорослих.
Міф: вино захищає
Факт: Дослідження показали, що антиоксиданти в вині можуть захистити від раку та інших серйозних захворювань, - але, на жаль, це підтверджено тільки в лабораторних умовах, швидше за все антиоксиданти червоного вина не дають ніяких реальних переваг. Насправді навпаки, дослідження знаходять переконливу зв'язок між вживанням занадто багато алкоголю і розвиток раку ротової порожнини, глотки, стравоходу, печінки і кишечника.
Алкоголь також є ключовим фактором у збільшенні ризику розвитку раку молочної залози у жінок. Ми повинні прагнути пити не більше двох келихів вина в день для чоловіків і один для жінок, але максимум не більше 14 келихів на тиждень.
Міф: молочні продукти викликають рак
Дослідження про вплив пиття молока на розвиток або протидію раку поки не дали чітких результатів. Недавні дослідження показали, що більш високе споживання кальцію (міститься в молочних продуктах) може захистити від раку кишечника, але деякі ранні дослідження також показують, що там може бути зв'язок між молочним споживанням і ризиком розвитку раку простати і яєчників.
Для раку молочної залози доказ впливу молочних продуктів суперечливо. Воно, можливо, через насичених жирів, які містяться в них, або забруднюючих речовин та інших токсинів навколишнього середовища, але немає чітких доказів, що підтверджують це.
Інша теорія полягає в тому, що молочні продукти можуть фактично допомогти захистити від раку молочної залози в зв'язку зі збільшенням вмісту кальцію в раціоні. Але знову ж таки в цьому напрямку, необхідні додаткові дослідження.
В даний час автор вважає, що потрібно продовжувати включати деякі молочні продукти в наш раціон, так як вони добре джерело кальцію. І тут останній офіційний рада в тому, що молочні продукти повинні складати не більше 8 відсотків від щоденного раціону.
Міф: цукор підгодовує рак
Факт: цукор не робить зростання раку швидше, якщо у людини вже виявлено це захворювання. Всі клітини, включаючи ракові клітини, в залежності від рівня цукру в крові (глюкози) отримують енергію, але доступ більшої кількості цукру до ракових клітин їх зростання не прискорює.
Подання про підживлення ракових клітин цукром може бути засноване частково на нерозумінні ПЕТ (позитронно-емісійної томографії) сканування, яке використовується для аналізу раку.
Перед тим, як проводити ПЕТ, вводиться невелика кількість радіоактивної глюкози для створення сліду.
При цьому, всі тканини в організмі поглинають частину цього індикатора, але тканини, які використовують більше енергії - в тому числі ракові клітини - поглинає більшу її кількість, що дозволяє їм бути ідентіфіцірованннимі за допомогою сканування.
З цієї причини деякі люди прийшли до висновку, що ракові клітини ростуть швидше, коли ми їмо більше цукру.
Існує ряд доказів, що вживання в їжу великої кількості цукру пов'язане з підвищеним ризиком розвитку раку, включаючи рак підшлункової залози: разом з тим це пов'язано зі збільшенням ваги і діабетом. (Далі, перейти на наступну сторінку, нумерація - нижче)
Додайте статтю в закладки, щоб знову повернутися до неї, натиснувши кнопки Ctrl + D. Передплату на повідомлення про публікацію нових статей можна здійснити через форму "Підписатися на цей сайт" в боковій колонці сторінки. Якщо що незрозуміло, то, читайте тут .
Увага! АВТОРСТВО ВСІХ СТАТЕЙ ЗАХИЩЕНЕ. Копіювання і публікація на інших сайтах статті або її фрагментів без згоди автора або без активного гіперпосилання ЗАБОРОНЕНІ.