- Аффенпинчер
- Бедлингтон тер'єр
- бішон фрізе
- Фландрский бувье
- Ксолоитцкуинтли
- Перуанська орхідея інків
- Американський голий тер'єр
- тибетський тер'єр
- Йоркширський тер'єр
- Китайська чубата
- шнауцер
- Ши-тцу
- кулі
- самоед
- інші породи
Іноді початківці заводчики, купивши щеняти, стикаються зі змінами в своєму самопочутті - сльозоточивість, кашель, набряки, риніт, напади задухи, на жаль, ці симптоми є ознаками алергії на собак. Якщо у людини є схильність до такої алергії, то вибирати краще собаку однієї з гіпоалергенних порід.
Насправді жодна з порід не є абсолютно гіпоалергенної, так як причина алергії не тільки в шерсті, а в слині і відмерлих частках шкіри (лупи), які виділяються у кожної собаки. Однак чим ретельніше буде здійснюватися догляд за псом, тим менше шансів виникнення алергії у її господаря.
Аффенпинчер
Це невеликі декоративні собаки, висота в холці найбільших особин не більше 27 см, шерсть у аффенпінчер може бути як коротка, так і довга. Вони підходять для алергіків, оскільки абсолютно не линяють, знайти їх шерсть на одязі або меблів в будинку неможливо.
Повний опис: Аффенпинчер
Таку собаку необхідно регулярно купати з собачим шампунем не рідше 1 разу на місяць. Також аффенпінчер показана стрижка: якщо пес буде підстригатися раз в два місяці, то тоді його потрібно буде вичісувати 1-2 в тиждень, якщо ж стрижка буде здійснюватися раз на півроку, то вичісувати доведеться щодня. У тому випадку якщо умови утримання будуть здійснюватися правильно, то собака не стане причиною алергії у свого господаря.
Бедлингтон тер'єр
Це дуже граціозна і гнучка собака з живим розумом. У них дуже м'яка і густа шерсть, на дотик нагадує вату, При правильному догляді ці собаки не викликають алергії, так як линька у них відсутня повністю, шерсть випадає тільки в процесі вичісування собаки. Чистити шерсть у пса потрібно щодня, а ось підстригати собаку необхідно раз в два-три місяці.
Повний опис: Бедлингтон тер'єр
бішон фрізе
Своє французька назва «барбішон» ці пси повністю виправдовують - це маленькі собачки з кудлатою шерстю і невеликими кучериками. Незважаючи на свою густу шерсть саме цих собак рекомендує Американський кінологічний клуб для людей, які страждають алергією. Вони абсолютно не линяють, знайти їх шерсть в будинку практично неможливо. Шерсть у них випадає в процесі розчісування, дану процедуру потрібно проводити раз в кілька днів. Щоб повністю убезпечитися від зайвої вовни пса потрібно тримминговать і підстригати раз в три місяці.
Повний опис: бішон фрізе
Фландрский бувье
Кінологічний клуб Великобританії рекомендує алергікам саме цю породу собак, так як її представники абсолютно не линяють. Шерсть дуже цікава за своєю структурою - проволокообразная і дуже жорстка, а підшерстя дуже м'який.
Дуже важливо регулярно і правильно підстригати собаку - шерсть не повинна бути занадто довгою або занадто короткою, так як це може привести до того, що шерсть стане занадто пухнастою і шовковистою, що вкрай не бажано.
Повний опис: Фландрский бувье
Ксолоитцкуинтли
Існує два різновиди цієї найдавнішої породи собак Америки: гола і не гола. У голих собак шерсть зовсім відсутня, а шкіра дуже жорстка і гладка. У не голою різновиди ксолоітцкуінтлі шерсть дуже коротка і гладка, щільно прилягає до тіла.
Купати цих псів занадто часто не потрібно, достатньо одного разу на два місяці, раз на тиждень можна протирати пса вологою м'якою тканиною. Незважаючи на відсутність шерсті в дуже рідкісних випадках може виникнути алергія на слину тварини.
Повний опис: Ксолоитцкуинтли
Перуанська орхідея інків
Собаки цієї породи є ще одними представниками найдавніших бесшёрстних собак Американського континенту. Вони, як і ксолоітцуінтлі можуть бути двох видів: з шерстю і без. Голих собак рекомендують купати не дуже часто, так як це порушить баланс шкірного покриву у тварини.
Так само шкіра схильна до сухості, тому щоб не допускати занадто сильного відлущування епідермісу, що може стати причиною алергії у господаря, шкіру потрібно регулярно змащувати спеціальними лосьйонами, іноді алергія виникає на слину вихованця.
Повний опис: Перуанська орхідея інків
Американський голий тер'єр
Такий пес найпростіший у відході з усіх голих собак, так як ніяких проблем зі шкірою у нього не виникає, а якщо шкірі не лущиться, то і можливість виникнення алергії у господаря мінімальна.
Ці собаки відносяться до «породам-мовчунам», гавкають вони тільки в разі сильної необхідності, тому і контакт зі слиною мінімальний, що є великим плюсом цієї гіпоалергенної породи. Найголовнішим в змісті такого собаки - це захистити її від перегріву і переохолодження.
Повний опис: Американський голий тер'єр
тибетський тер'єр
Ці собаки вважаються гіпоалергенними, тому що не тільки практично не линяють, але ще і мають шкірний покрив не схильний до утворення лупи. Незважаючи на подвійний шерстяний покрив: зовнішню дуже щільну шерсть і м'який підшерсті, знайти їх шерсть в будинку, при правильному догляді, практично неможливо.
Правильний догляд за тибетським тер'єром на увазі стрижку не рідше ніж раз на півроку і щоденне вичісування. Однак, людям схильним до алергії, з таким вихованців слід бути обережним - якщо не вичісувати пса регулярно, то шерсть може звалятися і випадати жмутами.
Повний опис: тибетський тер'єр
Йоркширський тер'єр
Малюки-йоркшири мають дуже довгу, красиву, шовковисту і блискучу шерсть, підшерстя у них немає, а сама шерсть за своєю структурою нагадує людську волосину. Американський Кеннел-клуб рекомендує цих собак як гіпоалергенних через те, що вони абсолютно не линяють і крім цього, їх шкіра не схильна до утворення лупи.
Їх шерсть росте протягом усього життя дуже швидко, тому пса потрібно 2-3 рази в рік підстригати і дуже делікатно щодня розчісувати, а ось водні процедури проводити занадто часто не можна, не частіше одного разу на місяць, використовувати для купання потрібно дуже м'які шампуні.
Повний опис: Йоркширський тер'єр
Китайська чубата
Такі декоративні собаки бувають як голі (з чубком на голові, шлейфом на хвості і шкарпетках на ногах), так і повністю покриті шовковистою шерстю з м'яким підшерстям. Незважаючи на те, що обидва різновиди зовсім не линяють, алергікам, заводячи таку собаку потрібно бути обережними, так як ця порода схильна до утворення лупи на шкірі і не слід забувати про можливу алергії на слину тварини.
У догляді за собакою важливо, раз в 2-3 дня розчісувати шерсть, купати якомога рідше, щоб уникнути сухості і лущення шкіри у вихованця.
Повний опис: Китайська чубата
шнауцер
Всі різновиди шнауцеров (різеншнауцер, цвергшнауцер, миттельшнауцер) хоча і відрізняються своїми розмірами, вважаються гіпоалергенними породами. Шнауцери мають довгої, кучерявою шерстю, з дуже щільним підшерстям, відмінною рисою породи є кущисті борода, вуса і брови собак, які дуже укрупнюються голову тварини.
Догляд за собакою на увазі миття вусів, бороди після кожного годування, а ось купати пса потрібно якомога рідше. Ці собаки зовсім не линяють, тому необхідно тримминговать пса два рази в рік. Незважаючи на відсутність линьки, ці пси все ж можуть привести до виникнення алергії, так як вони дуже гавкають з будь-якого приводу і без приводу, що призводить до викидів слини і може привести до виникнення алергії.
Повний опис: шнауцер
Ши-тцу
Цю породу теж дуже часто рекомендують для собаківників з алергією. Ши-тцу відносяться до декоративних маленьким породам собак, у них дуже красива довга й шовковиста шерсть, яку собаківники називають не шерстю, а волоссям.
Линька у них відсутня повністю, і якщо собаку щодня розчісувати, то в квартирі не буде собачої шерсті. Розчісувати пса потрібно ретельно, так як її волосся схильні до ламкості, тому важливо, щоб зламані волоски залишалися на гребінці, а не на руках господаря.
Повний опис: Ши-тцу
кулі
Угорська водна собака також відноситься до гіпоалергенним породам. Шерсть - це відмінна риса породи - вона дуже густа і довга, утворює звисаючі шнури, трохи змахують на дреди. Так само особливістю породи є повна відсутність «собачого запаху». Період линьки у кулі відсутній і заводчик ніколи не знайде собачої шерсті у себе в квартирі, проте важливо здійснювати правильний догляд за вихованцем.
Шерсть потрібно не розчісувати, а акуратно розділяти від коренів до самих кінчиків вручну, вибираючи потрапив туди сміття. Купати пса часто не потрібно, здійснювати цю процедуру можна тільки в теплу пору року, так як щоб повністю висохнути собаці знадобиться до чотирьох днів.
Повний опис: кулі
самоед
Самоедская собака має двошарову шерсть: густий хлопкообразний підшерсток і довгий жорсткий волосся. Ці пси не линяють, шерсть може випадати, тільки якщо пес захворів. Так само виникнення алергії у господаря зводиться до мінімуму через те, що у собак не лущиться шкіра, і лупа не з'являється.
Ще плюсом є відсутність «собачого» запаху, так як шерсть у самоїдів схильна до самоочищення. Купати самоеда потрібно всього лише пару разів на рік. При щоденному вичісування проблем з шерстю в будинку у заводчика не буде.
Повний опис: самоед
інші породи
Список гіпоалергенних порід насправді досить великий, і вибираючи пса краще проконсультуватися з ветеринарами, кінологами і алергологами, щоб визначити яка порода підійде заводчику. Так само гіпоалергенними вважаються такі породи: