Непомітний і скромний на вигляд квітка, який, тим не менш, давно привертає увагу парфумерів і становить основу багатьох популярних ароматів. Це, звичайно ж, конвалія. Легенди про нього присутні в фольклорі багатьох народів і епох, що говорить про почесному місці конвалії в побуті наших предків. Стародавні римляни вважали, що, одного разу богиня полювання Діана зайшла в глухий лісову гущавину і піддалася нападу фавнів. Природно, струнка богиня поспішила врятуватися втечею. Вона мчала настільки швидко, що землю окропили крапельки поту гордої красуні, які потім перетворилися в чарівні ароматні конвалії. У перекладі з латині назву квітки означає «лілія долин».
Втім, сам квітка, завдяки своєму неповторному аромату, почав використовуватися істотно раніше. Наприклад, він відігравав велику роль у служителів богині весни Майї. У кельтів конвалія шанувався, як скарб ельфів. За легендою, молоді воїни напали на ельфа, який ніс величезну перлину - ледь вони захотіли заволодіти скарбом, перлина розсипалася на безліч дрібних кульок, які перетворилися в ароматні білі квіти. Вважається, що ельфи не змогли перетворити конвалії назад в коштовності, але продовжують піклуватися про ці квіти - натирають конвалії виткані з місячних променів серветками.
У німецькому фольклорі йдеться, що квіти конвалій - це намистини з намиста Білосніжки, загублене нею під час втечі від злої мачухи. Ночами в кольорах ховаються сонячні зайчики і живуть ельфи. Для гномів конвалії служать ліхтариками. Легенди слов'ян свідчать, що конваліями стали сльози царівни Волхова, яка плакала від нещасливого кохання до Садко.
У будь-якому випадку, ніжним квітам наші предки приділяли чималу увагу, чому сприяє не тільки примітний зовнішній вигляд, а й тонкий конвалієва аромат. І зараз запах конвалій присутній в самих різних парфумерних композиціях. Втім, у справі створення духів використовуються виключно синтетичні компоненти, оскільки парфумери до нашого часу так і не змогли витягти натуральний запах конвалії. У цій рослині настільки мізерна кількість ефірного масла, що його не виходить добувати методом дистиляції. Можна отримувати абсолют конвалії, проте його аромат поступається запаху штучно створених замінників. Але все ж синтетичний аромат цілком добре передає ніжне Ландишевим звучання, і до цього дня привертає парфумерів.
І якщо в історії парфумерії ноти конвалії можна зустріти в безлічі духів (Chanel No.5, «Сріблястий конвалія», Christian Dior Diorissimo , Penhaligons Lily of the Valley ), То і сучасні парфумери не забувають про «лілії долин». У 2013 вийшло кілька ароматів з конвалією, що зайвий раз підтверджує затребуваність цього компонента.
Acqua Roberto Cavalli - відноситься до розряду квіткових водяних духів. У цьому жіночому ароматі присутні верхні ноти цитрусів, жасмину, водяні аромати. У серці композиції відчувається конвалія, а базовою нотою є мускус.
Guerlain Muguet 2013 - вишуканий фужерні-зелений жіночий парфюм, присвячений тендітному, запашного і романтичному конвалії, який доповнюється відтінками троянди і жасмину. Авторство цього аромату належить Тьєррі Вассер. Духи були випущені невеликою партією - розкішні флакони пронумеровані і можуть стати родзинкою в колекції справжнього поціновувача рідкісною і дорогою парфумерії.
Muguet en Fleurs - це подарунок для любителів весни і конвалій від Yves Rocher. Сімейство ароматів: квіткові. Головні ноти: конвалія, лимон, бергамот, плоди шипшини. У перекладі назва новинки означає «Квіти конвалії».