- Трохи теорії, або три ноти ефіру
- Що знадобитися для духів
- Посуд
- база
- папір
- Ефірні масла
- процес виготовлення
- Популярні рецепти
- Запах і його вплив на людину
При покупці духів дуже часто виникають труднощі з вибором потрібного аромату і дуже складно передбачити, яка базова нота буде відчуватися на вашій шкірі через деякий час. Можна спробувати зробити парфум самостійно, комбінуючи різні компоненти і підбираючи відповідний саме для вас аромат. У даній статті мова піде про те, як зробити духи своїми руками в домашніх умовах, а також розглянемо популярні рецепти.
Трохи теорії, або три ноти ефіру
Перед тим, як приготувати духи в домашніх умовах, потрібно запам'ятати, що всі класичні духи складаються з трьох фаз:
- Початкова нота - голова духів. Використовуються запахи, які швидко випаровуються протягом 20 хвилин після того, як їх нанесли на тіло. Це цитрусові аромати, чебрець, бергамот, лаванда, мімоза, лимон , мускатний горіх та інші.
- Основна нота - серце духів. Аромат розкривається через півгодини. Використовують в основному квіткові запахи, сосна, мускус, ялівець, жасмин і інші.
- Базова нота - основа духів. Використовують аромати, які на шкірі тримаються найдовше. Вони залишають злегка помітний і легкий запах. До таких олив можна віднести ваніль, кедр, каси, запахи фруктів , Моху, східних прянощів і інші.
Деякі ефірні масла іноді переходять з групи в групу, головне не порушувати єдність композиції.
Чи знаєте ви? У Європі в середні віки вважали, що герань захищає від нечистої сили, тому ставили її на підвіконнях і висаджували навколо будинків.
Що знадобитися для духів
Потрібно запастися необхідними компонентами перед тим, як робити духи в домашніх умовах.
Посуд
Найкраще використовувати скляний або керамічний посуд для змішування ароматів. Вам знадобляться пробірки, колби, судини невеликого розміру. Вони повинні бути об'ємними для зручності змішування масел, але в той же час не дуже великими, щоб в посудину потрапляло менше повітря.
Важливо! Металеву або пластмасовий посуд не беріть, бо ефірні масла пластмасу роз'їдають, а з металом вступають в реакцію.
Також необхідно обзавестися піпеткою, за допомогою якої ви будете капати певну кількість ефірної олії .
база
На базі буде утримуватися аромат. Вона може бути масляна або спиртова. Масляні духи більш довговічні, але вельми делікатні. Спиртові - видихаються швидше, але вони насичені. Для основи масляних духів найкраще брати оливкове масло, олія мигдалю, жожоба, какао. Для спиртових духів основою служить етиловий спирт. Також можна приготувати сухі духи, базою для яких буде служити бджолиний віск.
папір
Для визначення аромату рекомендується використовувати нарізані паперові смужки. Вони повинні бути добре вбирають, щоб можна було тестувати запах, занурюючи смужки у флакон з парфумами. Якщо нюхати парфуми прямо з флакона, то не вийде відчути всіх його нюансів. Також змочують смужки в різні масла і, підносячи їх до носа, визначають, чи сполучаються запахи.
Ефірні масла
Перш ніж зробити духи, необхідно підготувати пляшечки з ефірними маслами. Для початку вистачить по три масла для кожної ноти аромату. Масла троянди і жасмину не надто дешеві, тому поки ви не визначилися в напрямку аромату, використовуйте доступні масла, такі як масло герані, мирта, іланг-ілангу.
процес виготовлення
Починаємо виготовлення парфумів в домашніх умовах з основи парфуму. Беремо смужки паперу і наносимо на них масла, які належать до найбільш стійким.
Потім різні комбінації підносимо до носа і вибираємо те поєднання, яке найбільше вам сподобалося. Після цього додають по одному запаху основної ноти.
Важливо! Краще не поспішати з об'єднанням відразу декількох ароматів, інакше можна заплутатися, яке поєднання вам сподобалося найбільше.
Таким же чином потрібно додавати масла початкової ноти. Коли парфум приготований, необхідно кілька крапель нанести на бавовняний хустку і залишити його на пару годин. Якщо запах вам подобається, значить ви все правильно зробили. Пропорція масел повинна бути 1: 2: 3, в залежності від запахів першої, другої і третьої фази. Це не суворе правило, і кожен сам для себе може визначити інтенсивність інгредієнтів за власними уподобаннями.
Далі в скляній ємності потрібно змішати піпеткою вибрані масла, використовуючи свою пропорцію або запропоновану. Тепер пріступаемнепосредственнок виготовлення парфумів.
Спиртові духи повинні містити 20-30% ефірних масел в спирті, а парфум на масляній основі - 10% ефірних масел. Сухі духи змішують так: 50% бджолиного воску і 50% змішаних масел. Приготовлені духи потрібно налити в стерильний флакон. Спиртовий парфум потрібно наполягати в сухому і темному місці кілька тижнів. Іноді його необхідно акуратно перемішувати, але не струшувати. Для масляних духів потрібно менше часу - близько 1 тижня. Сухими духами можна користуватися відразу. Чи знаєте ви? Мірру в Стародавньому Єгипті використовували в парфумерії та косметиці , А також при муміфікуванні тел.
Популярні рецепти
Розглянемо, як самому зробити духи в домашніх умовах по найпопулярнішим рецептами:
Літні парфуми:
- етилового спирту - 20 мл;
- меліси - 3 к .;
- бергамоту - 2 к .;
- лимона - 5 к .;
- неролі - 2 к.
Духи гвоздичні:
- етилового спирту - 20 мл;
- фіалки - 3 к .;
- бергамоту - 2 к .;
- гвоздики - 4 к .;
- троянди - 2 к .;
- лаванди - 2 к.
Чудова Єва:
- іланг-ілангу - 15 к .;
- бергамоту - 5 к .;
- ванілі - 4 к .;
- рожевого дерева - 8 к .;
- пальмарози - 5 к .;
- мускусу - 2 к .;
- мандарина - 5 к .;
- жасмину - 5 к .;
- сандалового дерева - 5 к.
Запах і його вплив на людину
Запахи несуть в собі певну символіку і можуть впливати на людину:
- бергамот - нейтралізує агресію і жорстоку енергію натовпу. Захищає ауру від зовнішніх подразників. Стимулює до творчих подвигів і пригнічує замкнутість.
- ваніль - створює ауру довіри і тепла, штовхаючи на створення сім'ї. Допомагає почути співрозмовника, гармонізуючи вже існуючі відносини.
- верес - змітає зі шляху статеве безсилля, посилюючи потік еротичної чуттєвості.
- герань - допомагає впоратися з невеликими втратами і з негативними ситуаціями. розкриває чуттєвість жінки і надає її еротичним відносинам трохи мрійливості і сентиментальності.
- жасмин - усуває комплекси, розкриває сором'язливу натуру.
- імбир - додає твердість характеру і рішучість. Допомагає слабкому організму побороти захворювання.
- лаванда - допомагає усвідомити себе, а також розслабитися повністю.
- мандарин - може допомогти знайти спокій і відновити ауру, пошкоджену чужий злістю.
- м'ята - допомагає посилити взаєморозуміння між людьми, а також прибрати очікування неприємностей і відчуття напруги в стосунках.
- троянда - надає характеру свіжість, легкість, витонченість.
- чайне дерево - створює захисну оболонку людині , Тим самим захищаючи від агресії навколишнього світу.
- апельсин - створює ауру безтурботності і довіри. Підвищує віру в себе і оптимізм.
- базилік - підвищує самооцінку, позбавляє від комплексів.
- вербена - підвищує успішність людини, допомагає у вирішенні складних питань.
- гвоздика - захищає від навколишнього злоби і позбавляє від зайвої емоційності.
- грейпфрут - допомагає досягти успіхів у роботі, а також відкриває таланти.
- іланг-іланг - підвищує потенцію чоловіка і чуттєвість жінки. Є ароматом еротичних ігор.
- кориця - додає тепло і затишок в ауру людини.
- лимон - є ароматом мандрівника, який допомагає відчувати себе комфортно в будь-якій обстановці.
- мускат - підсилює терпимість в життя сім'ї, а також розвиває інтуїцію у підлітків і допомагає впоратися їм з проблемами перехідного віку.
- пачулі - підсилює інтуїцію, допомагає впоратися з будь-якою ситуацією.
- сосна - відновить сили після перенесеного емоційного удару.
- евкаліпт - може подарувати довголіття і допоможе відновити сили після захворювання.
Насолоджуйтесь процесом створення аромату своєї мрії. І тоді улюблені парфуми подарують вам прекрасне настрій і відновлять внутрішню гармонію.
Чи знаєте ви?Чи знаєте ви?