Перший рік життя малюка насичений подіями: перша посмішка, перше слово, перший крок. А скільки трапляється курйозних ситуацій, іноді потрапляють в об'єктив фотоапарата !? Все це хочеться впорядкувати і систематизувати, щоб потім можна було і самої помилуватися, і друзям показати.
Оскільки до кожної фотографії у мами є купа важливих і цікавих коментарів, то звичайний альбом не підійде. А якщо в магазині розібрали спеціальні книжки-альбоми, куди можна заносити і текст, і фотографії, то мамі доведеться зробити її самої. Це досить просто.
створення фотоальбому
Для створення фотоальбому потрібно альбом для малювання або окремі щільні листи. Їх можна скріпити за допомогою діркопробивача і швидкозшивачі або по-старому зшити ниткою і голкою. В цьому випадку краще за все не закріплювати нитку або стрічку, а залишити її зав'язаною на бантик, адже малюк ще росте і вам можуть знадобитися нові листи.
Обкладинку переважно зробити з щільного картону, обклеївши його плівкою, що самоклеїться або красивою тканиною, наприклад, атласом або оксамитом. Приклеюється тканину на знайомий з дитинства клейстер, зварений з борошна і води. У центрі обкладинки у вигляді сердечка закріпіть вашу улюблену фотографію малюка або всієї вашої сім'ї.
Оформлення дитячого фотоальбому
Структуру альбому можна розпланувати заздалегідь, адже ви можете спрогнозувати етапи розвитку малюка. Першою фотографією в таких альбомах традиційно буває та, яку зняв гордий батько, коли забирав вас з пологового будинку. Далі можна варіювати тематику по ситуації. Скажімо, знайомство з бабусі і дідусі або фантазії на тему використання манної каші. У кожній родині є свої традиції, вони теж можуть знайти своє місце в дитячому фотоальбомі.
Крім фотографій в альбом цікаво вкладати і деякі пам'ятні речі, наприклад, малюнок стопи малюка або ручки, його перші волоссячко і т.д. Ці артефакти можна прикріплювати в прозорих поліетиленових пакетиках або ховати в паперові конвертики-секрети. Підріс малюк буде із захопленням бавитися, відкриваючи їх і дістаючи звідти «скарби».
Закріплювати фотографії та конвертики з «скарбами» можна за допомогою куточків з тієї ж самоклеящейся паперу, скотчу або степлера. Якщо ви хочете, щоб фотографії можна було витягувати з альбому, то куточки доведеться вирізати зі звичайного паперу. В цьому випадку їх потрібно зробити трохи більшого розміру, адже одна частина буде приклеєна до альбому, а інша послужить утримувачем для фотографій.
Оформити альбом написами можна доручити татові. Він допоможе вам красиво написати кольоровими олівцями, крейдою, маркерами або фломастерами заголовки і підписи до фотографій.
Написи краще робити відразу, через деякий час деталі події, що сталася забуваються. Деякі матусі, щоб краще запам'ятати хвилююча мить, описують обставини, наприклад: «Тільки що повернулися від педіатра. Зростання такої-то. Вага такої-то. Поїли і дуже задоволені життям ». Такі фотографії, прив'язані до ситуації, відразу нагадують певний життєвий момент.
Відмінним оформленням альбому будуть написані різнокольоровими олівцями замітки, наприклад, меню малюка в якийсь певний день або щоденникові нотатки батьків про досягнення дитини, що не потрапили в кадр об'єктиву.
В оформленні фотоальбому можуть взяти участь і бабусі, і дідусі. Їм теж можна дати в руки олівець, щоб вони написали, наприклад, на кого більше схожий ваш малюк - на тата чи на маму.
Коли ви дасте дитині в перший раз аркуш паперу і олівці або фарби, не забудьте вклеїти цей перший шедевр в ваш альбом. І вам, і малюкові буде цікаво поглянути через кілька років на його дебют в якості художника.
У перші місяці життя дитини відбувається багато всього цікавого. Фотоальбом, в якому буде відображено життя вашого малюка в перший рік, допоможе зберегти в пам'яті деталі, нагадати те відчуття радості, яке наповнює маму кожен раз, коли вона схиляється над дитячим ліжечком.
Анастасія Ільченко